Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Youtube videolarının E-ticarette Satışlara Etkisi Nedir Youtube videolarının E-ticarette Satışlara Etkisi Nedir
youtube

Youtube Google tabanlı Dünya’nın en büyük video sitesi. Milyonlarca videosu ve üyesi ile en çok ziyaret edilen video sitesi. Her sektörden ve her konudan eklenen videolar eğlendirdiği kadar insanları da bilgilendirmekte. Bu sebeple genel olarak bilgi amaçlı kullanılmaya başlanan bir site halini almaya başladı. Milyonlarca insanın kullandığı bu siteye e-ticaret site sahipleri videolarını ekleyerek hem tanıtımlarını yapabilir hem de sitelerine katkıda bulunabilirler.

İlk Adım: Bir Gmail Adresinizin Olması Gerekir

E-ticaret sitenizde satmakta olduğunuz ürünlerin kısa videolarını tanıtımları ile beraber yükleyerek youtube sitesine yükleyebilir ve sitenize kullanıcı akışı sağlayarak satışlarınızı arttırabilirsiniz. Youtube’a video ekleyebilmeniz için ise ilk yapmanız gereken bir gmail adresi almak. Gmail.com adresine girerek kendinize bir hesap açabilirsiniz. Ardından yotube.com sitesine giriş yapmanız gerekir. Bu adrese giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan Oturum Aç butonuna tıkladığınız gmail hesabınız açık ise direk olarak youtube hesabınız da açılmış olacaktır. Gmail hesabınız açık değil ise sizden oturum açmanız istenecektir.

Youtube’a Video Nasıl Eklenir

Youtube hesabınıza giriş yaptıktan sonra video eklemek oldukça kolaydır. Hemen üst kısımda arama alanının yanında bulunan Video Yükle butonuna tıkladıktan sonra karşınıza videoları yükle alanı çıkacaktır. Bu alana tıklayarak ardından yükleyeceğiniz videoyu seçerek ürünleriniz tanıttığınız çekimleri bu siteye yükleyebilirsiniz.

Youtube’a Videoları Nasıl Yüklerseniz faydalı Olur ?

Bunu bir örnekle açıklamak daha mantıklı olacaktır. Örnek olarak bilişim sektöründe ürün satışı yapan bir işletmesiniz. Mağazanızda bulunan Sony Vaio markasında bir bilgisayarın videosunu ekleyeceksiniz. Videoyu ekledikten sonra ürün markası ve tanıtımı ile ilgili bilgi vermeniz gereken alanları doldurmanız gerekir. Videonuzu yükleyince karşınıza hemen alt kısımda bulunan resimdeki gibi başlık, açıklama ve etiket alanı gelecektir. Başlık kısmına ürün modeli ve adını, açıklama kısmına ürün özelliklerini ve etiket kısmına da ürünle ilgili kelimeleri yazabilirsiniz. Dilerseniz ürünün linkini açıklama kısmında paylaşabilirsiniz. Bu sayede youtube sitesinde bu ürün ile aratma yapan potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

youtube video yükleme

Youtube’a Video Yüklemenin Faydaları

Bu şekilde çektiğiniz bütün videoları Youtube’a yükleyerek sitenize trafik sağlayabilirsiniz. Referans olarak bu siteden e-ticaret sitenize gelecek olan kullanıcılar arama motoru optimizasyonunuzu da olumlu yönde etkileyecektir. Aynı zamanda arama motoru Google’ya yapılan aratmalarda da video ve açıklamalarınız ile birlikte üst sıralarda yer alma şansınız bulunmaktadır. Hem arama motoru optimizasyonu hem de siteye gelecek olan potansiyel kullanıcılar sayesinde sitenizde beklediğinizin üstünde gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Neticaret SEO Eğitimleri

Neticaret internette daha sağlıklı e-ticaret yapabilmeniz için sizlere özel SEO eğitimleri vermektedir. E-ticaret paketlerini kullananlar bu eğitimlerden faydalanabilmekte ve arama motorları için yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler. Sizlerde profesyonel e-ticaret yazılımlarını seçerek internette dijital pazarlama sektörüne alacağınız eğitimler sayesinde hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle