Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Siteleriniz Yaklaşan Yıl Başına Hazır Mı ? E-ticaret Siteleriniz Yaklaşan Yıl Başına Hazır Mı ?
yılbaşı hediye sayfası

2013 yılı bitmek üzere. Şu anda aralık ayı içerisindeyiz. 2014 yılının başlangıcı yani yılbaşında her sene olduğu gibi, e-ticaret sitelerinde büyük bir hareketlenme gözlenecek. Havaların soğuk olmamasından dolayı dışarı alışverişe çıkmayan insanların yanı sıra, internette yapılan kampanyalar sayesinde alışveriş sayıları olağanın kat ve kat fazlası artacak. Tüketiciler hem kendileri hem de sevdikleri için alışverişleri yapacaklar. Çünkü yılbaşı yılda bir kez kutlanan ve insanların bir araya getiren etkinliklerden bir tanesi.

E-ticaret siteleri için yılbaşı tıpkı sevgililer günü ya da diğer özel günler kadar önemli bir gün. Satışların maksimum seviyeye ulaştığı ve en yüksek satış oranları ile günün kapandığı özel bir gün. Bir çok e-ticaret sitesi bu özel gün için hazırlıklarını yapmaya başladı. Peki sizin siteniz oldukça yoğun geçecek olan bu gün için hazır mı ? Bu makalemizde yılbaşı günlerinde daha çok satış oranına sahip olabilmek ve müşterilere istediklerini nasıl verebileceğinize dair birkaç konudan bahsetmek istiyoruz.

Kampanya ve İndirim Kuponlarının Oluşturulması

Tüketiciler yılbaşı gibi özel günlerde online alışveriş sitelerinden kampanya ve indirimler beklerler. Onların beklentilerini karşılayın. Yılbaşına özel ürünler belirleyerek, o ürünlerde indirimlere gidin. İndirim kuponları oluşturarak müşterilerinize, ürünlerinizin daha cazip hale gelmesini sağlayın. Sitenize gelen tüketiciler için kampanyalar oluşturarak daha fazla kitleye ulaşmaya çalışın.

Daha Önce Alışveriş Yapan Müşterilere Kendinizi Hatırlatın

Daha önce e-ticaret sitenize üye olarak alışveriş yapan müşteri portfoyünüz mutlaka bulunmaktadır. Onlar kendinizi hatırlatın. Hangi ürünlerde kampanyalar yaptığınızı, yılbaşına özel hangi ürünlerin olduğunu, yılbaşına özel getirtmiş olduğunuz ürünler ile ilgili mailler göndererek bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunun. Toplu mail gönderimi yaparak müşterilerinize kendinizi hatırlatabilirsiniz. E mail Marketing Nedir ? - Eticaret Sitelerinden Toplu Mail Gönderimi konu başlıklı makalemize göz atarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yaşanan Yoğunluğa Hazır Olunmalı

Yılbaşı yaklaşırken alınacak ürün sayısı artacaktır. İşletmenizin telefonları daha fazla çalacak, paketleme yapmak zorunda olduğunu ürün sayısı artacak, siteniz üzerinden daha fazla tüketici ile konuşmak zorunda kalacaksınız. Bu yoğunluğa ciddi bir hazırlık yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde müşteri sayısı arttıkça yani talep arttıkça verilemeyen hizmet müşteri kayıplarına sebep olabilecektir. Örnek olarak yılbaşına özel sizlerle part time çalışabilecek kişilerden yardım alabilirsiniz.

Alınan Her Ürün İçin Bir Hediye Belirlemek

Yılbaşına özel yapacağınız kampanyalarda belirlemiş olduğunuz bir ürünü hediye olarak vermek sitenize gelecek olan trafik akışını arttıracaktır. Siteye gelen kullanıcı sayısının artmasına paralel olarak satış hacminizde de artışlar gözlenecektir. Yılbaşına özel bir ürün üretebilir ya da ürünleriniz arasından uygun olanını müşterilerinize hediye olarak verebilirsiniz.

Yılbaşına Özel Tasarım ve İçerik

Yılbaşına yaklaşırken sitenizdeki tasarımın bu güne özel olması cezp edici ve ilgi çekici konular arasındadır. Sitenizin yılbaşına hazır olduğunu müşterilerinize aktarmanız onların alışverişe yönlendirecek etkenler arasındadır. Örneğin süslü bir yılbaşı ağacı tasarımı ya da en çok bilinen Noel baba kıyafeti tasarımının sitenizde bulunması, o güne hazır olduğunuzu müşterilerinize gösterecek ve yılbaşının onlar için daha anlamlı alışverişler yapılması gerektiği düşüncesine ulaşmalarını sağlayacaktır.

Yılbaşına Özel Fırsat Sistemi

Yılbaşında en çok ilgi gören e-ticaret siteleri ise fırsat sistemlerine sahip olan sitelerdir. Davet puan kazan, kampanya oluşturabilme, indirim çeki, geri sayım sayacı, facebook ile bağlan gibi özel yazılımlara sahip olan bu siteler müşterilerinizi beklentilerinizin üzerinde cezp etmekte ve satışlarınızı da buna paralel olarak arttırmakta olan sistemlerdir. Tek Ürün Eticaret Yazılımı Fırsat Sitelerine Uygulanırsa isimli makalemize göz atarak bu sistemlerin nasıl kurulacağına dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle