Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Muhasebe Programı, Sanal Pos ve Xml Entegrasyonu Nedir ? Muhasebe Programı, Sanal Pos ve Xml Entegrasyonu Nedir ?

entegrasyon xmlEntegrasyon kavramı e-ticarette en çok kullanacağınız kelimeler arasında yer almaktadır. Muhasebe entegrasyonu, xml ürün entegrasyonu ve ödeme sistemlerinin entegrasyonu gibi konularda bilgi sahibi olmak e-ticareti daha iyi anlayabilmektir denebilir. Entegrasyon geniş tanımı ile e-ticaret sitenizin başka sitelerin ürünlerini bütün özellikleri ile birlikte sitede yayınlayabilmesi ya da muhasebe programları ile yazılımlarınızın iletişim kurarak istenilen ürünlerde entegre olunabilmesidir.

XML ürün entegrasyonu

Tedarikçi firmalar sağlamış oldukları ürünlerin özelliklerini, detaylarını, fotoğraflarını ve aynı zamanda stok miktarlarını xml dosyaları ile tutmaktadırlar. Sizler bu tedarikçi firma ile çalışacağınız zaman ürünleri teker teker sitenize eklemek ya da stok miktarını tek tek düzenlemek yerine otomatik olarak bütün işlemler gerçekleşmektedir. Ürünler ile ilgili bütün işlemleri tedarikçi firmalar geliştirmekte ve sizlerin herhangi bir değişiklik yapmasına gerek kalmamaktadır. Bu sayede binlerce ürünü dakikalar içerisinde sitenize entegre edebilir ve zamandan ve işgücünden oldukça fazla tasarruf edebilirsiniz.

Muhasebe programı ürün entegrasyonu

Sadece tedarikçi firmalar ile ürün entegrasyonu değil aynı zamanda muhasebe programları ile de entegrasyonlar gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemin yapılmasının en büyük sebebi ise satılan ürünlerin ne kadar olduğu, stokta ne kadar ürün kaldığı ve aynı zamanda hangi ürünün satıldığı bilgilerinin takip edilmesi gerekliliğindendir.

Sanal pos entegrasyonu

Sanal pos kredi kartı ile ödeme alabilmek için gerekli olan yazılıma verilen isimdir. Sanal pos alındığı zaman bankalardan kurulum için sizlere bir dosya verilmektedir. Bu dosya aracılığı ve yazılım bilgisi kullanılarak sanal pos entegrasyonu yapılabilmektedir. Sanal pos entegrasyonu yazılım bilginiz yok ise oldukça maliyetli ve uzun zaman alabilen bir işlem haline gelebilir. Neticaret ile yapılan e-ticaret sitelerinde bu kurulumun süresi dakikalarla ölçülmektedir.

Ürün entegrasyonunda başroller XML dosyası ve EXCEL’in

Ürün entegrasyonlarında xml dosya formatından ve excel programından faydalanılmaktadır. Tedarikçi firmalardan ürünler xml formatta ya da excel dosya formatında alınmaktadır. Kullanacağınız e-ticaret sitesinde bu dosyaların çalıştırılabilir ve entegre edilebilir olması önemlidir.

Ürün tedariğinde dikkat edilmesi gerekenler

Herhangi bir tedarikçi firmadan ürün tedarik ederken güncel stok miktarlarını anlık olarak verip veremediklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi halde satacağınız bir ürünün stoğu bitmiş olabilir ve bu durumda hem sizler hem de müşterileriniz mağdur durumda kalabilir. Aynı zamanda kullanacağınız e-ticaret yazılımlarında entegrasyon işlevlerinin sorunsuz bir şekilde çalışması gerekmektedir.

Neticaret Paketleri Özel Entegrasyonlar

Neticaret e-ticaret yazılımları ile sorunsuz ve hızlı bir şekilde xml ürün entegrasyonu, ERP Cari-Sipariş Entegrasyonu ve ödeme sistemleri entegrasyonları gerçekleştirilmektedir. Sizlerin kullanmak istediğiniz entegrasyon çeşidini söylemeniz yeterli olacaktır. Entegrasyon ve e-ticaret yazılımları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz ücretsiz demo talebinde bulunabilir ya da 0 212 256 60 00’ı arayabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle