Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Worpress E-ticaret Teması mı Yoksa Özel Eticaret Yazılımı mı ? Worpress E-ticaret Teması mı Yoksa Özel Eticaret Yazılımı mı ?

Wordpress Dünya’da ve Türkiye’de çok kullanılmakta olan blog sistemlerinden bir tanesidir. Bu sistem açık kaynaklıdır ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Aynı zamanda wordpress sistemi kullanılarak özel web siteleri yapılabilmektedir. Kişiye özel ya da kurumsal olarak yapılan grafik tasarımların bu sisteme giydirilebilmesi wordpressi ayrı bir boyuta taşımıştır.

wp logo

Wordpress ile istenilen tarzda web sitesi yapılabilir

Wordpress sayesinde istenilen her kategoride site yapılabilmektedir. Kurumsal siteler, emlak sitesi, video sitesi, paylaşım siteleri, blog siteleri ve daha fazlası bu yazılım sistemi kullanılarak elde edilebilir. Özel olarak tasarlanan eklentiler ve temalar sayesinde siteniz bir üst boyuta taşınabilir. Ancak wordpress ile yapılan e-ticaret siteleri ileride ciddi sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Wordpress’in tek sıkıntısı eticarette istenilen başarıya tam anlamı ile ulaşamamasıdır.

E-ticaret yazılımları kurmak oldukça uzun emek gerektirmektedir

E-ticaret tamamen özgün ve güvenilir yazılımlar sonucu yıllar süren emekler ile geliştirilmesi gereken sistemlerdir. Her geçen gün ortaya çıkan tehditlerin önüne geçilmeli ve bunların güvenlik önlemleri alınmalıdır. E-ticaret sitelerinde bulunan ödeme sayfalarında ise özel şifreleme sistemleri kullanılmalıdır. Ayrıca sitenin barındırılacağı sunucularda tehdit ve saldırılara karşı önlemler alabilen sistemlerin yanı sıra sitenin güncel olarak yedeğini alabilen yedekleme sistemlerinin bulunması şarttır.

Wordpress ile e-ticaret sitesi yapılabilir mi

Wordpress kullanılarak eticaret sitesi yapılabilmektedir. Hatta görsel açıdan oldukça kaliteli tasarımlar ortaya çıkartılabilmekte ve sitenize entegreasyonu sağlanabilmektedir. Ancak oldukça fazla güvenlik açığı bulunmaktadır.

Kullanılmakta olan temalarda bir yere bağlı kalındığı için ve aynı zamanda e-ticaret yapabilmek için eklenti kullanılmak zorunluğu olduğundan bu sistemler ile sisteminize giriş kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Bu anlatıların sonucu ise müşterileriniz bilgilerine ulaşılabilmekte ve hukuksal süreçlerin yanı sıra maddi sorunlarla da karşılaşılabilmektedir.

eticarette güvenlik

Neticaret e-ticaret paketlerinin farkı ne

İlk olarak açılan her site Neticaret tarafından garanti altına alınmaktadır. E-ticaret yazılımlarının güvenliği özel bir ekip tarafından sağlanmakta ve dönem güncellemeler yapılarak site açıkları minimuma indirilmektedir. Üçüncü bir şahısın ödeme sayfalarına ulaşarak müşterilerin bilgilerini kullanmasının önüne 128bit SSL şifreleme sistemleri sayesinde geçilmiştir. Turkcell alt yapısında barındırılmakta olan özel sunucular kullanılmakta, saldırı ve tehditlere karşı anlık önlemler alan güvenlik sistemleri ile e-ticaret sitelerini donatılmaktadır.

E-ticaret sistemlerinin güvenliği hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Uluslararası Güvenlik Önlemleriyle Donatılmış Yeni Nesil E-ticaret Yazılımları konu başlıklı makalemizi okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle