Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Neticaret E-ticaret Microsoft İş Birliği VDS Özel Sanal Sunucu Neticaret E-ticaret Microsoft İş Birliği VDS Özel Sanal Sunucu

Neticaret ile Microsoft Türkiye arasında yapılan anlaşma ile birlikte Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan işletmeler sitelerini özel sanal sunucularda (VDS) barındırabiliyorlar. Bu sayede elektronik ticaret siteleri sadece kendilerine tahsis edilmiş olan Virtual Dedicated Server hizmetiyle sitelerinin hem açılma hızlarını arttırabiliyor hem de kullandıkları kadar ödeme yapabiliyorlar.

VDS Teknolojisinin E-ticaret Sitelerine Faydası

VDS yapısı sayesinde e-ticaret siteleri aynı donanımlar üzerinde çalışmakta olan diğer sanal mağazalardan ayrılmış bir şekilde sadece kendilerine tahsis edilen kaynaklar vasıtası ile internette yer alıyor. Bu sayede e-ticaret sitelerinin performansları en üst seviyelere çıkartılabiliyor. Özellikle görsellerin oldukça fazla olduğu ve hızlı sunucularda barınması gereken e-ticaret siteleri, VDS sayesinde, ihtiyacı olan kaynağı en üstün performansları göstererek sahip olabiliyor. İstenirse ya da ihtiyaç duyulduğu taktirde sahip olunan sanal sunucu kapasitelerinde performans artışları sağlanabiliyor.

E-ticaret sitelerine gelen potansiyel müşteriler bu teknoloji sayesinde daha hızlı bir şekilde sisteme giriş yapabiliyor. Hemen çıkma oranlarını minimum sviyelere indirebilen Virtual Dedicated Server teknolojisi dolaylı bir şekilde sitelerin arama motoru optimizasyonuna da etki ediyor.

Virtual Dedicated Server (Özel Sanal Sunucu) Nedir ?

Çalışma prensibi olarak gerçek bir sunucudan hiçbir farkı bulunmamaktadır. Bir sunucunun fiziksel donanımları mantıksal bir şekilde bölümlenmektedir. Bu bölümlenme sonucu oluşan sanal sunulara VDS adı verilir. Bölümlenen her sanal sunucunun kendisine ait özel mantıksal donanım bileşenleri bulunmaktadır. Sunucuların sahip olduğu işletim sistemi ve sahip olunan yazılımlar bir fiziksel sunucuda çalışıyormuşçasına güvenli ve aynı zamanda yalıtılmış halde kullanılabilmektedir. İstenilen işletim sistemi kullanılabildiği gibi kaynak kapasiteleri rahatlıkla arttırılabilmektedir.

Özel Sanal Sunucuya Sahip E-ticaret Sistemleri

Dünya devi Microsoft ile Türkiye’nin lider e-ticaret firması Neticaret arasında yapılan özel anlaşma sonucu kullanılmakta olan özel sanal sunucu hizmetlerine, Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan bütün işletmeler sahip olabilmektedir. Bu sayede daha yüksek performans gösteren ve özel olarak ayrılmış olan sanal sunucular sayesinde e-ticaret siteleri markalaşma yolunda en önemli adımı atabilmektedirler. Sizlerde sanal sunucu hizmetlerinin verildiği profesyonel e-ticaret sistemlerini online test etmek isterseniz “Ücretsiz Demo Talebi” ‘nde bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Kullanılan Sunucuların Hızlı Olmasının E-ticarete SEO Etkisi Nedir

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle