Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Sanal mağaza satışlarınızı arttıracak toplu mail hizmetleri Sanal mağaza satışlarınızı arttıracak toplu mail hizmetleri

Mail marketing bir diğer adı ile e-posta pazarlama hizmetlerinin günden güne önemi artıyor. Doğru bir şekilde yapılan toplu mail gönderimlerinin geri dönüşleri de oldukça etkili olabiliyor. Günün belirli saatlerinde, belirli kriterlere göre gönderilen ürün tanıtımları ve yeni eklenen ürünler ile birlikte müşterilere aktarılan indirimli markalarınızın satışları e-posta pazarlama hizmeti ile birlikte saniyeler içerisinde on binlere tanıtılabiliyor.

Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte her ay on binlerce hatta, yüz binlerce kişiye ücretsiz bir şekilde e-posta gönderme hakkına sahip olabilirsiniz. Bu sayede yeni çıkan ürünlerinizi ya da pazarlamasını mail dönüşümleri ile yapmak istediğiniz markaları kendi yönetim paneliniz üzerinden sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede satışlarınızı arttırabilir ve sitenize gelecek olan trafik sayesinde de, sitenizin arama motoru optimizasyonuna katkıda bulunabilirsiniz.

E-posta pazarlama hizmetlerinin sitenize sağlayacağı yararlardan ve cirolarınızı nasıl arttırabileceklerinden bahsettik. Ancak bir çok işletme mail marketing hizmetini etkili bir şekilde kullanamıyor. Tüketicilere en doğru ve en etkili bir şekilde ulaşabilmeniz gerekiyor. Hazırlanacak olan ve belki de on binlerce tüketiciye aynı anda gönderilecek olan mailleri hem tasarım yönünden hem de içerik yönünden müşterilerinizin dikkat edecekleri bir şekilde dizayn edilmesi büyük önem taşıyor. Bu makalemizde müşterilerinize göndermekte olduğunuz toplu maillerde en yüksek oranlarda dönüşümler alabilmeniz için neler yapmanız gerektiğinden maddeler halinde bahsedilecektir.

Tasarımlarınıza önem gösterin

Tüketicilere gönderilecek olan maillerde bulunan ürünlerinizin ve aynı zamanda genel olarak şablonunuzun dikkat çekici olması gerekir. Özellikle gözü yormayacak bir şekilde ve direk olarak müşterilerinize ürün hakkında bilgi veren tasarımların kullanılması büyük önem taşıyor. Renk uyumunu ve ilgi çekiciliği ön planda tutmalısınız. Toplu maillerde göndereceğiniz ürün kataloğu için özel bir grafiker ile birlikte çalışabilirsiniz.

Bir kaç ürüne yoğunlaşmaya çalışın

Toplu mailler ile gönderdiğiniz tanıtımlarda birkaç üründe yoğunlaşmaya çalışın. Tek bir katalog üzerinde göndereceğiniz onlarca ürün ve fiyat bilgisi potansiyel müşteri adaylarınızın dikkatini çekmeyecek ve mail tam anlamı ile okutulmadan kapatılacaktır. Onların ilgisini çekecek ve aynı zamanda tek bir alan üzerinde bütün özelliklerini kısa sürede görebilecekleri bir şablon oluşturmanız önemlidir. Onlarca ürün yerine birkaç ürün tercih edin ve hatta imkanınız mevcut ise tek bir ürün üzerinde yoğunlaşarak toplu mail hizmetini kullanabilirsiniz.

Gönderilen mail başlıklarına dikkat

Tüketicilere göndereceğiniz toplu maillerde kullanacağınız başlık, ilgili mailin silip silinmeme oranına direk olarak etki etmektedir. Unutmayınız ki çok uzun ve anlaşılamayan mail başlıkları direk olarak kapatılmakta hatta okunmadan bile silinebilmektedir. Kısa ve öz olun. Göndereceğiniz maillerde kendinize bir misyon belirleyebilirsiniz.

Tüketicileri kendi yerinize koyabilmeniz oldukça önemlidir. Eğer aktif bir mail adresi kullanıyorsanız sizlerde bazı sitelerin bültenlerine katılarak toplu mailler alıyorsunuzdur. Hangi sitelerden gelen mailleri neden okuduğunuzu, hangi başlıklara sahip olduklarını ve tasarımları genel olarak nasıl yaptıklarına dikkat edin. Hiçbir tavsiyeye ya da ön bilgiye gerek olmadan kendi deneyimlerinizle de tolu maillerinizde göndereceğiniz ürünlerinizi belirleyebilir ve geri dönüşüm oranlarınızı arttırabilirsiniz. Unutmayın ki bir alışveriş sitesinde, e-posta pazarlama hizmeti olmazsa olmazlar arasına girmiş durumdadır.

Neticaret ücretsiz toplu mail hizmetleri

Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan işletmeler, özel olarak sunulmakta olan toplu mail gönderme hizmetinden yararlanmaktadırlar. Ekstra bir ücret ödemeden periyodik olarak yüklenen bakiyeler ile müşterilerine ücretsiz bir şekilde ulaşmaktadırlar. Bu sayede hem daha fazla kitleye doğal olarak ulaşmakta hem de ücretsiz bir şekilde potansiyel müşteri sayılarını arttırmaktadırlar. Sizlerde Neticaret e-ticaret paketlerini online denemek isterseniz saniyeler içerisinde ücretsiz demo talebi gönderebilirsiniz. Neticaret, e-ticaret yapmak isteyenler için gerekli olan her şeyi, sizlere bütünleşik çözümler ile birlikte sunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

E mail Marketing Nedir ? - Eticaret Sitelerinden Toplu Mail Gönderimi

E-posta Pazarlama Sistemi Kullanarak Satışların Arttırılması

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle