Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Ücretsiz kargo e-ticarette ürün satışlarını nasıl etkiliyor Ücretsiz kargo e-ticarette ürün satışlarını nasıl etkiliyor

ps kargo ücretsizE-ticaret sitelerinde alınan siparişlerin büyük bir kısmının gönderimi kargo ile gerçekleşmektedir. Genel olarak elektronik ticaret siteleri tüm Türkiye’ye hitap ettiği için herhangi bir ilden, ilçeden, kasabadan sipariş alınabilmektedir. Ürün satın alan müşterilerin dikkat ettiği bir nokta bulunmaktadır. Kargo ücretleri.

Sepeti onayla kısmına kadar her şey istenildiği gibi gitmektedir. Yapılan reklamlar sonucu ürün almak isteyen kullanıcı siteye giriş yapmıştır. Ürün için ödeme butonuna basmış ve ödeme sayfasına yönlenmiştir. Ürün alınmak istenirken artı bir kargo ücreti eklenmektedir. Bu durumla karşılaşan müşteri ürünü almaktan vazgeçebilmektedir. Neredeyse her 10 kullanıcıdan bir tanesi bu sebepten dolayı alışveriş sepetini terk etmektedir.

Ücretsiz kargo gönderimi

Kullanıcıları en çok cezbeden şey alacakları ürüne kargo bedeli ödememektir. Örnek olarak iki ayrı sitede aynı ürünü aynı fiyata bulan kullanıcı direk olarak ücretsiz kargo gönderimi yapan firmaya yönlenmektedir. Yani kargo ücreti e-ticaret sitesi tarafından karşılandığı zaman, kullanıcılar o siteye daha ılımlı yaklaşmaktadır.

Ücretsiz kargo seçeneğinin avantajları ve dezavantajları

Ücretsiz kargo gönderimi yapıldığı taktirde ilgili ücretler e-ticaret sitesi tarafından karşılanmaktadır. Bu durum elde edilecek olan kardan kargo ücretinin düşürülmesi demektir. Bununla birlikte ürünün satılamama olasılığı vardır. Yani hiç kar edilmeden direk olarak zarar da edilebilmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz durumlar ücretsiz kargo gönderimi yapanlar için dezavantajlardı. Ancak bu çalışma prensibini belirleyenleri bekleyen ciro artışı dezavantajları unutturacak derecededir. Ücretsiz kargo gönderimi yapıldığında müşteriler almak istedikleri ürünün tereddütsüz bir şekilde ödemesini yapmaktadır.

Neticaret & UPS Kargo iş birliği

Neticaret paketlerini kullanan müşteriler UPS Kargo ile yapılan özel anlaşma sayesinde avantajlı bir şekilde paket gönderimi yapabilmektedirler. Neticaret referansı ile açılmakta olan kargo hesabı sayesinde Türkiye’nin her yerine tek bir fiyata indirimli kargo gönderimi yapılabilmektedir. Sadece e-ticaret siteniz üzerinden aldığınız siparişlerin kargoları değil, aynı zamanda fiziksel mağazanızda bulunan ürünlerin kargo gönderimi de indirimli bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi paylaşımının yapıldığı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. “UPS Kargo Fiyatları | Neticaret E-ticaret Paketlerini Kullananlara” .

E-ticaret sitesi kurmak

E-ticaret sitesi kurmak ve Neticaret’in indirimli kargo anlaşmasının yanı sıra diğer bütün paket özelliklerinden faydalanmak isterseniz 0 212 256 60 00’ı arayabilirsiniz. E-ticaret sitesi için kullanacağınız paketin özellikleri canlı bir şekilde görebilmek ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle