Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Ücretsiz kargo seçeneği ile e-ticaret sitenizdeki satışları arttırabilirsiniz Ücretsiz kargo seçeneği ile e-ticaret sitenizdeki satışları arttırabilirsiniz

ücretsiz kargoÜcretsiz kargo seçeneği e-ticaret sitelerinde hızlı bir ivme ile artmaya başlayan bir ayrıcalık haline gelmeye başladı. Bunun en büyük sebebi ise ek kargo ücretini gören müşterilerin siparişlerini tamamlamadan siteden çıkış yapmaları. Sizlerde sitenize gelen kullanıcılarınıza ücretsiz kargo ayrıcalığı sağlayarak satışlarınızda ciddi artışlar yaşayabilirsiniz.

Online destek, müşteri memnuniyeti ve hızlı teslimatın yanı sıra en büyük rekabet araçlarından bir tanesi de kargo fiyatları olmaya başladı. Kargoya ek bir ücret vermek istemeyen kullanıcılar, sadece kargo fiyatlarından dolayı ilgili alışveriş sitesinden ürün satın almadan çıkmaya başladı. Bu sebeple, ücretli kargo seçeneği sunan e-ticaret sitelerinde sepeti terk etme oranları biraz daha fazla.

Kullanıcılar neden ücretli kargo istemiyor

E-ticaret siteniz için ilgili reklamlar yapılıyor. Kullanıcılar sitelerinize giriyor. Almak istedikleri ürünleri beğeniyorlar. Fotoğraflar, özellikler, fiyat kısacası her şey istediği gibi. Ancak alışveriş tamamlanmaya geçince birden karşılarına beklemedik bir fiyat çıkıyor. Kargo ücretleri. Genel olarak bütçeye uygun olan ürün seçiliyor. Ancak o ürün fiyatında ödeme yapılabiliyor. Ancak ürün ücretine kargo da eklenince kullanıcılar satın alma işlemini gerçekleştiremiyor. E-ticaret sitelerinden çıkma sebeplerinin ilki bu olarak açıklanabilir. İkincisi ise; kullanıcılar beğendikleri ürünü aynı fiyatta başka bir e-ticaret sitesinde de karşılaştırıyor. Ödeme sayfasına gelindiğinde ise ücretsiz kargo seçeneği olan online alışveriş sitesi kazanıyor.

Ücretsiz kargo sunmak sizin bütçenizi sarsmaz mı

Ücretsiz kargo seçeneği sunduğunuz zaman satmakta olduğunuz üründen kar edemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Çünkü bütün nakliyat giderleri sizler tarafından karşılanıyor. Peki bu giderler sizce o kadar yüksek mi ? Hayır değil. Neticaret ile UPS kargo arasında yapılan özel anlaşmalar sonucunda e-ticaret siteleriniz üzerinden gönderdiğiniz kargolarda Türkiye’nin her bölgesine aynı fiyatta ve indirimli bir şekilde kargo gönderme şansına sahip oluyorsunuz. Bu sayede hem sitenize gelen müşterilerinizin alışveriş sepetinizden çıkmalarının önüne geçiyor hem de çok düşük miktarlarda olan kargo ücretleriniz sayesinde, müşterilerinize ücretsiz kargo seçeneği sunma olanağın sahip oluyorsunuz. Bu durumdan hem ücretsiz kargo alan müşterileriniz hem de ciroları artan sizler memnun kalıyorsunuz.

Kullandığınız e-ticaret paketinde olması gereken kargo eklentisi

Müşterilerinize ürün gönderildikten sonra, aldıkları ürünlerin nerede olduğunu merak ederler. Çalışmakta olduğunuz kargo 24 ya da 48 saat içerisinde kargonuzu ilgili adrese göndereceğini size, siz de müşterilerinize belirtirsiniz. Ancak son zamanlarda oldukça trend olan müşterilerin kargolarının yerlerini saatlik olarak takip edebilme özelliğinin e-ticaret sitenizde olması gerekmektedir. Bu teknoloji kargo firmaları tarafından firmalara sağlanmaktadır. Ancak e-ticaret sitenizde özel yazılımlar ile entegre edilmesi gerekir. Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan bütün yöneticiler ve aynı zamanda müşterileri saatlik olarak anlık kargo takibi yapabilmektedirler.

Neticaret E-ticaret Paketlerini Kullananların Avantajları

Neticaret e ticaret paketlerini kullanan müşteriler, UPS kargo ile Neticaret arasında yapılmış olan özel anlaşma sayesinde oldukça uygun ve tek bir fiyata tüm Türkiye’ye kargo gönderebilmektedirler. Ayrıca Neticaret paketinin yönetici paneli üzerinden işletme sahibi, ve e-ticaret sitesi üzerinden de müşteriler kargolarının yerini takip etme olanağına sahip olmaktadırlar. Hala e-ticaret sitelerinizde bu özellikler yok ise, Neticaret ile tanışarak bu özelliklerin yanında yüzlerce ayrıcalığa da sahip olabilirsiniz. “Ücretsiz demo talebi” göndererek bu sistemler kendi bilgisayarınız üzerinde test edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Neticaret E-ticaret Paketlerinin Özellikleri

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle