Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Ücretsiz Eticaret Sistemi ile Profesyonel E-ticaret Paketi Farkı Ücretsiz Eticaret Sistemi ile Profesyonel E-ticaret Paketi Farkı

ücretsiz e-ticaret sistemleriŞu anda Türkiye’de iki çeşit eticaret sistemi kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi ücretsiz eticaret sistemi diğeri ise profesyonel e-ticaret paketleridir. Ücretsiz eticaret sistemleri için herhangi bir bedel ödemeniz gerek yoktur ancak profesyonel e-ticaret paketlerinin ödemesi bulunmaktadır. Firmalar bu iki sistem arasındaki farkı araştırmadan ücretsiz eticaret sistemini tercih etmekte ve büyük sorunlarla karşı karşıya kalmaktadırlar.

Ücretsiz eticaret sistemlerinde ciddi zarar verebilecek olan sorunlar yaşanırken niçin profesyonel e-ticaret paketleri sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır ? Bu iki sistem arasındaki farklar nelerdir ? Bu makalemizde e-ticaret sektöründe kullanılan ücretsiz ve ücretli eticaret sistemleri arasındaki farklardan bahsedeceğiz.

Sunucu ve Ödeme Sayfası Güvenliği

Profesyonel e-ticaret paketlerinin ile açılan sitelerin sunucularında ileri derece güvenlik önlemleri alınmaktadır. Tehditleri tespit eden ve anında engelleyen IPS-IDS sistemler, saldırı karşı güvenlik duvarı oluşturan Firewall, veri kayıplarını yaşanmaması için ise RAID5 yedekleme sistemleri kullanılmaktadır. Ödeme sayfalarında kullanılan 128-256 bit SSL şifreleme sistemleri sayesinde siteden ürün satın alan müşterilerin kredi kart ve iletişim bilgileri güvenlik altına alınmaktadır. Ancak ücretsiz e-ticaret sistemi bu özelliklere sahip değildir.

Ödeme Sistemlerinin Sorunsuz Kurulumu

Profesyonel e-ticaret paketlerinde bütün online ödeme sistemleri sorunsuz bir şekilde kurulabilmektedir. Sorunsuz sanal pos ve 3D secure, zahmetsiz online ödeme sistemleri, paypal, ipara, payu, paynet ödeme sistemlerinin entegrasyonu dakikalar içerisinde sağlanabilmektedir. Ancak ücretsiz eticaret sistemlerinde bu ödeme sistemlerinin entegrasyonu için ekstra bir ödeme yapılması gerekmektedir. Yani ücretsiz olmaktan sadece bu özellik sebebi ile çıkmaktadırlar.

Anlaşmalı Firma ve Banka Avantajları

Profesyonele e-ticaret paketlerini geliştiren firmaların özel anlaşmaları bulunmaktadır. Örnek olarak Neticaret UPS kargo ve bazı bankalarla yapmış olduğu iş sözleşmesi sayesinde Türkiye’nin her yerine uygun ve tek bir fiyata kargo göndermenizi sağlamaktadır. Garanti ve Finansbank sanal posu ücretsiz Akbank sanal posu ise %50 indirimli olarak alınabilmektedir. Ancak ücretsiz eticaret sistemlerinde böyle bir anlaşma bulunmadığı için bu ayrıcalıklardan faydanılamaz.

İndirim Kuponları

Neticaret profesyonel e-ticaret paketlerini kullanan herkes 250 TL Google kuponu, 100 TL cimri.com kuponu ve 150 Tl Efiyat.com kuponuna sahip olmaktadırlar. Ayrıca bu sistemlerin nasıl kullanılması gerektiğine dair özel eğitim almaktadırlar. Ancak ücretsiz eticaret sistemlerinde bu indirim kuponları bulunmamakta ve sizlere sunulmamaktadır.

Ücretsiz eticaret sistemleri ile profesyonel e-ticaret paketleri arasındaki farkların sadece 4 tanesinden bahsettik. Anlatılan bu dört konu ile dahi hangi sistemin daha avantajlı olduğu gözle görülür bir şekilde ortadadır. Ancak profesyonel e-ticaret paketleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyor ve hangi özelliklere sahip olduğunu canlı bir şekilde test etmek istiyorsanız aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

E-ticaret Paketlerinin Özellikleri

E-ticaret Sistemleri İçin Ücretsiz Demo Talebi

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle