Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
En iyi e-ticaret şirketi hangisi sorusu En iyi e-ticaret şirketi hangisi sorusu

e-ticaret firmasıE-ticaret sitesi açmak isteyen işletmelerin araştırma yaparken sordukları soruların başında en iyi e-ticaret şirketi hangisi sorusu gelmektedir. İşletmelerinin tanıtımlarını yapacakları ve bu tanıtımlar sayesinde online satış gerçekleştirecekleri fiziksel mağazaları için bu sektörde en etkili paketi geliştiren firma ile çalışmak isterler. Bu makalemizde en iyi e-ticaret firması hangisi sorunuza dolaylı bir şekilde yanıt olacak olan bazı bilgi paylaşımları yapılacaktır.

Bu soruyu cevaplamadan önce en iyi eticaret yazılımı nasıl olmalı sorusunu cevaplamak gerekir. Öncelikle en iyi eticaret yazılımı güvenli olmalıdır. Tasarımı geliştirilebilir olmalıdır. Bütün online ödeme sistemleri sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmelidir. Ekstra fırsatlar sunabilmelidir. E-ticaret paketleri, sosyal medya, SEO ve SEM konularında uzmanlar tarafından eğitimler verilebilmeli ve aynı zamanda sınırsız bir şekilde destek sağlanabilmelidir. Sitelerin barındırıldığı sunucular hızlı, sitenin yönetim paneli kullanımı ise rahat ve kolay olmalıdır. Dilerseniz bu konuları biraz daha açalım.

En iyi e-ticaret yazılımı güvenli olmalıdır

Elektronik ticaret siteleri üzerinden onlien alışveriş yapılmaktadır yani para transferi vardır. Bununla birlikte rekabet üst seviyededir. Aynı zamanda kesintisiz bir şekilde hizmet verebilmelidir e-ticaret siteleri. Aksi taktirde hem dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşılabilir hem de ciroların direk olarak düşmesine sebebiyet verilebilir. Bu sebeplerdendir ki bir e-ticaret yazılımı ileri derecede güvenlik önlemleri alınmış olmalıdır. Özellikle ödeme sayfaları ve sunucu bazlı ayrı ayrı güvenlik sistemlerinin kullanılması gerekir. Sitenin barındırıldığı sunucularda saldırı ve tehditleri tespit ederek önleyen IPS, IDS ve Firewall güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Aynı zamanda sitede veri kaybı yaşanmaması için RAID5 üç katmanlı yedekleme sistemlerinin kullanılması önemlidir. Bütün bu sistemlerin yanı sıra ödeme sayfalarında da kesinlikle SSL şifreleme sistemlerinin kullanılması gerekir. Bir e-ticaret yazılımı güvenliği yukarıda anlatıldığı gibi güvenlik altına alınmıyorsa hiç istenmeyen ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalınması an meselesidir.

En iyi e-ticaret yazılımının tasarımı geliştirilebilir olmalıdır

Neticaret e-ticaret paketleri içerisinde ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz yüzlerce elektronik ticaret tasarımı ücretsiz olarak sizlere verilmektedir. Ancak sizlerin kendi idealinizde bulunan ve yaptırmak istediğiniz ya da hayal gücünüzü kullanarak herhangi bir tasarımcıya geliştirmesini istediğiniz tasarımlar olabilir. Eğer e-ticaret yazılımınız geliştirilebilir tasarım özelliğine sahip değil ise sadece e-ticaret firmasının size sunmuş olduğu temalara bağımlı kalmak zorundasınızdır. Bu sebeple kesinlikle en iyi e-ticaret yazılımında tasarımlar geliştirilebilir olamlıdır. Yani sizler istediğiniz temayı sitenize entegre edebilmelisinizdir.

En iyi e-ticaret yazılımı ayrıcalıklara sahip olmalıdır

Kullanacağınız e-ticaret yazılımları sizler için bazı ayrıcalıklar sunabilmelidir. Online kargo takibi yapılabilmelidir. Cimri.com, Efiyat.com, Google adwords gibi hediye kuponlarını size sunabilmelidir. Bankalarla anlaşma yapılarak ücretsiz bir şekilde sanal pos kullanımı sağlanabilmelidir. İndirim çeki, hediye kuponu gibi müşterilerinizi cezp edici özelliklere sahip olabilmelidir.

Kullanılan yazılım için profesyonel eğitimler verilebilmeli

E-ticaret yazılımını almış olduğunuz firma tarafından e-ticaret sitenizi nasıl yöneteceğinize dair ve aynı zamanda arama motoru optimizasyonu, arama motoru reklamcılığı ve sosyal medya eğitimleri verilebilmelidir. Bu eğitimler sizleri başarıya ulaştıracak olan kıvılcımlardır. E-ticaret sitesi açılır açılmaz satış yapılmaya başlanabilir hale gelir ancak sitenizi internette bulunan potansiyel müşterilere tanıtmanız önemlidir. Verilen eğitimler sayesinde dijital pazarlama sektörüne hızlı bir şekilde nasıl giriş yapabileceğiniz anlatılmalıdır.

Online ödeme sistemleri sıkıntısız bir şekilde kurulabilmelidir

Açılan e-ticaret sitelerinde yaşanan en büyük sıkıntı budur. Kurulmak istenen ya da kurulan ödeme sistemlerinde genellikle sorunlar ile karşılaşılmalıdır. Sizin sektörünüze en uygun olacak olan ödeme sisteminin sorunsuz bir şekilde sitenize entegre edilmesi gerekmektedir. Kullanacağınız e-ticaret paketlerinde bu özelliğin olması sayesinde hem tahsilat sıkıntılarınız ortadan kalkmakta hem de sık sık hata yaşamanızın önüne geçilebilmektedir.

Sitelerin barındırıldığı sunucu hızlı, yönetim paneli kullanımı rahat olmalıdır

E-ticaret siteleri sektörün gerekliliğinden dolayı birçok görselden oluşmaktadırlar. Görsellerin dolayısı ile sitenizin daha hızlı açılabilmesi için barındırılan sunucuların hızlı olması gerekir. Aksi taktirde sitenizden hemen çıkma oranları artacak ve buna paralel olarak arama motoru optimizasyonu çalışmalarında bu durumdan etkilenecektir.

E-ticaret sitelerinin yönetim panelleri rahat ve kolay kullanıma sahip olmalıdır. Ürün ekleme, kategori oluşturma, sipariş kontrol alanı, müşteri takibi, online saatlik kargo gösterim alanı ev diğer bütün özelliklere yani e-ticaret yapılabilmesi için gerekli olan her şeye sıkıntısız bir şekilde ulaşılabilmelidir.  

Sonuç olarak en iyi e-ticaret şirketi

Kısacası en iyi e-ticaret firması hangisi sorusunun cevabı en iyi e-ticaret yazılımını size sunan firma olarak cevaplanabilir. Neticaret e-ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayabilir, online ücretsiz test edebilmek için buraya tıklayabilir ya da diğer bütün özellikleri ile birlikte ücretlendirme hakkında bilgi sahibi olabilmek için http://www.neticaret.com.tr/e-ticaret-paketleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle