Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Paketleri E-ticaret Paketleri
Ekim
2013
31

Google Analytics Not Provided Ne Demektir ?


İnternet sitelerinde rama motoru optimizasyonlarının sonuçlarını takip edebilmek ve hedeflerin tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenebilmek amacı ile Google tarafından geliştirilmiş olan Google Analytics kullanılmaktadır.

Ekim
2013
31

E-ticaret Sitenizi Manuel Web Spam Kullanarak Sandbox'tan Kaldırmak


Google indekslediği bütün sitelerin kalitelerini değerlendirebilmek amacı ile her dönem güncellemeler yapmaktadır. Yeni gelen algoritmalar ile birlikte, spam çalışma yapan sitelerin sıraları düşürülüyor ya da tamamen google dizininden indeksleri kaldırılıyor.

Ekim
2013
31

İnternette Kampanya Sitesi Açmak İçin Geliştirilen Sistemler


İnternette sürekli kampanya siteleri karşımıza çıkmaktadır. Geri sayım sayaçları olan, kampanya ve fırsat sistemlerinin oluşturulduğu, insanları davet ederek indirim kuponu kazanılan bu sistemler oldukça fazla ilgi görmektedirler. Kampanya siteleri için ise özel bir e-ticaret yazılımı kullanılmaktadır. Private Shopping olarak bilinen bu yazılım sistemi ile sizlerde internette bir kampanya sitesi kurabilirsiniz.

Ekim
2013
30

Kampanyalı Ürün Satışları İçin E-ticaret Fırsat Siteleri


Estetik tasarımları ve gelişmiş kampanya yapısı ile idealinizde olan fırsat sistemine sahip indirimli ve kampanyalı ürünler belirleyebileceğiniz e-ticaret sitenize sahip olmak ister misiniz ? Özel tasarımları, kampanya ve fırsat sistemleri, geri sayım sayacı, indirim kuponları ve daha bir çok özelliği ile private shopping sistemlerinin özellikleri;

Ekim
2013
30

Online Ticaret Sistemi | Neticaret E-ticaret Yazılım Özellikleri


E-çözüm tarafından uzun yılların vermiş olduğu tecrübeler ve teknoloji birleştirilerek geliştirilen profesyonel e-ticaret sistemi Neticaret, internet ortamında online pazarlama yapmanızı sağlayan eticaret yazılımıdır.

Ekim
2013
29

Delorie.htm Lynx Browser Google Örümcekleri Sitenizi Nasıl Görüyor


Bir çok kişi Google’un sitesini nasıl gördüğünü merak etmektedir. Sitenize gelen Google örümcekleri sayfalarınızı indexlerken Lynx metin tarayıcısını kullanmaktadır. Bu tarayıcı sitenizi nasıl görüyorsa Google örümcekleri de sitenizde tarama yaparken aynı şekilde bir görüntü ile karşılaşmaktadır.

Ekim
2013
29

Nette Eticaret Yapanlara Dijital Pazarlamanın Önemli Stratejileri


Eticarette dijital pazarlama demek o siteye sağlanan trafik sonucu yapılan satışlar ve bu sayede elektronik ortamda online alışveriş yapılmasının sağlanması demektir. Bir e-ticaret sitesine trafik sağlayabilmek için ise en doğru yol izlenecek olan stratejilrin doğru belirlenmesinden geçmektedir. Nette eticaret yapmak istiyorsanız aşağıda belirtilen konu başlıklarına istenilen ilgiden fazlasını göstermeniz gerekir.

Ekim
2013
28

Eticarette Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları | SSS


E-ticarete başlamadan önce akıllara takılan ve cevaplanması gereken bazı sorular bulunmaktadır. Bbu soruların cevaplanması hem e-ticaret hakkında bilgi sahibi olabilmenizi hem de nasıl bir sistem kullanacağınıza dair sizleri bilgilendirecektir.

Ekim
2013
28

Neticaret Cebit 2013 Bilişim Fuarı'nda Yerini Aldı


CeBIT Bilişim Eurasi, 13 yıldır İstanbul’da düzenlenmekte olan bir bilişim fuarıdır. Her sene düzenlenen ve bugüne kadar 1 milyonun üzerinde ziyaretçisi olan CeBIT Bilişim fuarında Türkiye’nin E-ticaret Sağlayıcısı Neticaret bu sene de yer aldı.

Ekim
2013
28

E-ticarette Google Sitemap Analytics Entegrasyonunun Önemi


İnternette kurulan her sitenin bir haritası ve aynı zamanda siteye gelen kullanıcıları ölçen bir sayacı olmalıdır. Site haritası arama motorlarında bulunabilirliği arttırmanın yanı sıra sitenizin tam olarak ne anlam ifade ettiğini onlara anlatan bir eklentidir. Bu sebepler e-ticaret sitenize google sitemap kurulması sitenize gelen kullanıcı sayısını gözle görülür bir şekilde arttıracaktır.

Ekim
2013
27

Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir ?


Bir e-ticaret sitesinde önem verilmesi gereken bir çok konu bulunmaktadır. Firmanızın ya da işletmenizin hem tanıtımını hem de ürün satışlarını yapabilmeniz için açılacak olan sisteminizin bir çok gereksinimi karşılaması gerekir. Bugünkü makalemizde bir e-ticaret sitesinde nelerin, nasıl olması gerektiğine dair bilgilendirmeler yapılacaktır.

Ekim
2013
27

Worpress E-ticaret Teması mı Yoksa Özel Eticaret Yazılımı mı ?


Wordpress Dünya’da ve Türkiye’de çok kullanılmakta olan blog sistemlerinden bir tanesidir. Bu sistem açık kaynaklıdır ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Aynı zamanda wordpress sistemi kullanılarak özel web siteleri yapılabilmektedir. Kişiye özel ya da kurumsal olarak yapılan grafik tasarımların bu sisteme giydirilebilmesi wordpressi ayrı bir boyuta taşımıştır.

Ekim
2013
27

Mobil E-ticaret Sistemlerini Kullanarak İnternetten Ürün Pazarlama


Mobil ticaret son zamanlarda kullanımı artmaya başlayan bir trend halini almaya başladı. İnsanlar özellikle özel günlerinde bu yöntemi kullanarak e-ticaret sitelerinden ürün almaya başladılar. Aynı zamanda akıllı cep telefonlarının gelişmesi de insanların mobil ticareti kullanmalarını teşvik eden bir özellik konumuna gelmesini sağladı.

Ekim
2013
26

Dijital Pazarlama ile İnternette Nasıl Ürün Satışı Yapılır


Ticaretin internette yapılma sanatına e-ticaret denmektedir. Genellikle elektronik ticaret ya da sanal mağaza pazarlamacılığı olarak adlandırılmaktadır. Mağazasında bulunan ürün ya da hizmetleri internet ortamında da satışa sunmak isteyenler için teknolojik bir yöntemdir. Son yıllarda kredi kart kullanma sayısının artması ve internet bankacılığı kavramının hayatımıza yerleşmesi ile birlikte bu sektöre verilen önem de hızla artmıştır.

Ekim
2013
25

SiteAdvisor McAfee Site Değerlendirmeleri: Soru İşareti Neden Çıkıyor ?


SiteAdvisor yazılımı, bilgisayarınız için tehlike oluşturma ihtimali olan sitelerin, siteye tıklamadan önce sizlere web siteleri hakkında tavsiye ve öneriler veren bir tarayıcı eklentisidir. Google, yandex ve bing başta olmak üzere arama motorlarında yapılan aramalarda siteler için bilgilendirme ikonları sitenin hemen sağ tarafında eklenmektedir. Eğer site riskli ise bu site yanında risk işareti bulunmaktadır. Eğer site güvenli ise yeşil tik ikonu çıkar. Eğer soru işareti mevcut ise site henüz McAfee siteadvisor tarafından test edilmemiş demektir.

Ekim
2013
25

Sanal Mağazala Sahipleri Web Sitesi Tasarımlarında Nelere Önem Veriyor


Web tasarımı özellikle kurumsal site sahipleri için çok fazla önem verilmesi gereken bir nokta. Bir şirketin ya da firmanın kalitesini ortaya koyan en önemli faktörlerden biri de o sitenin sahip olduğu site teması. Genellikle hizmet almak isteyen ya da ürün alacak olan kişilerin ilk dikkat ettikleri konu görüşme yaptıkları firmanın tasarımı oluyor.

Ekim
2013
25

E-ticaret Siteleri İçin Dikkat Edilmesi Gereken SEO Noktaları


E-ticaret sitelerine birden fazla mecradan trafik sağlanabilmektedir. Google adwords reklamları, diğer arama motoru reklamları, sosyal paylaşım siteleri, arama motoru optimizasyonu, mail marketing gibi bir çok sektörden sanal mağazalara kullanıcı çekilebilmektedir. Bütün bu yöntemler arasında ise en önemli olan ve en çok dikkat çekeni arama motorlarından gelen kullanıcılardır. Ücretsiz olmasının yanı sıra, siteye arama motorlarından gelen kullanıcıların ürün satın alma yüzdesi diğerlerine göre daha fazladır.

Ekim
2013
24

Garanti Bankasından Ücretsiz Sanal Pos ve 3D Secure Kurulumu


Neticaret ile garanti Bankası arasında yapılan özel anlaşma sayesinde kurumsal işletmeler için geliştirilmiş olan Neticaret Plus E-ticaret Paketi kullandığınız taktirde Garanti Bankası’ndan cazip koşullara sahip olabilirsiniz.

Ekim
2013
24

Sosyal Medya Paylaşımlarının E-ticaret Yazılımlarına Katkısı Var mıdır ?


Türkiye’de milyonlarca insan sosyal medyayı yakından takip etmektedir. Özellikle facebook, twitter, instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinin yanında haber siteleri ve bloglarda çok dikkat çekici internet siteleridir. Gerek bir haberi öğrenmek için gerekse sosyal medya da kim ne yapmış takip edebilmek, düşüncelerin ise paylaşılabilmesi için en sık tercih edilen alan yine sosyal medyadır.

Ekim
2013
24

360 Derece Dönen Ürün Fotoğrafı Kullanılabilen E-ticaret Siteleri


360 derece fotoğraf çekimi bir nesneyi farklı açılardan çekerek o nesneyi 3d olarak görmenizi sağlayan bir çekim tekniğidir. Bu teknik sayesinde e-ticaret sitenize eklediğiniz ürünlerin alttan, üstten, yandan ve diğer farklı açılardan görülmesini sağlayabilirsiniz.

Ekim
2013
24

Ürün Veritabanı ve Ödeme Altyapısına Entegre Olarak Çalışabilen Sistemler


Neticaret e ticaret yazılımları ile birlikte sahip olunan eticaret sitelerinde öncelik olarak bilişim firmaları olmak üzere bir çok sektörde faaliyet göstermekte olan önde gelen tedarikçi firmaların ürün veritabanları ve hazırladıkları ödeme alt yapılarına entegre bir şekilde çalışabilmektedir.

Ekim
2013
23

E-ticarette En Sık Kullanılan Ödeme Sistemleri Hangileridir ?


Günümüzde en çok kullanılmakta olan 3 ödeme sistemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki kredi kartı ile ödemedir. Şu anda Türkiye’de en çok kullanılan ödeme seçeneğidir. Kredi kartlarının yanında havale ve kapıda teslimata ödeme de yapılabilmektedir. Dilerseniz bu üç ödeme sisteminin hem müşteri hem de e-ticaret yapan kişi ya da firma tarafından nasıl değerlendirildiğine dair bilgiler paylaşalım.

Ekim
2013
23

Dükkanımda Bulunan Ürünleri İnternetten Nasıl Satabilirim ?


Dükkanı yani yerel mağazası olan herkes sektörüne özel ürünlerin satışını yapmaktadırlar. Örneğin bilgisayar teknik servisi akıllı telefon satabilmekte, bilişim sektöründe olan bir mağaza bilgisayar satışları gerçekleştirebilmekte, av malzemeleri satan bir dükkanda olta, misina gibi ürünlerin satışına sahip olduğu mağazadan gerçekleştirebilmektedir.

Ekim
2013
23

Baclink Nedir ? Alınan Bağlantıların E-ticaret Sitelerine Etkisi


Backlink sitenize diğer sitelerden almış olduğunuz bağlantılara verilen isimlerdir. Sizin siteniz hakkında tanıtım yazıları yazan ya da direk olarak linkinizi paylaşan sitelerden backlink almış olursunuz. Alınmış olan bağlantılar hem arama motorlarındaki yerinizi arttırmakta hem de sitenize doğal kullanıcılar sağlamaktadır. Ancak doğal bir şekilde alınan backlinklerin sitenize faydası vardır. Ücretli bir şekilde bir defada alınan sayısız bağlantılar genellikle e-ticaret sitelerinize zarar verebilmektedir.

Ekim
2013
22

Nette Elektronik Ticaret | E-ticaret Nasıl Yapılır


Elektronik ticaret e-ticaret olarak adlandırılır. İnternette alışveriş sitesi açabilmek için kullanılmakta olan sistemlerdir. Online alışveriş yapılabilmesi için ödeme sistemleri kullanılmaktadır. Ödeme sistemlerinin yanında ürün eklemesi ve site yönetimi için özel yönetici paneli içermektedirler. E-ticaret paketleri halinde bütünleşik çözümler sunan sistemler geliştirilmiştir.

Ekim
2013
22

Sanal Mağazalarınızda Alınan ürünlerin İade Oranlarını Düşürme


Bir çok girişimci tüketicilerin ürün iadelerinin fazla olmasından dolayı e-ticaret sitesi açmakta tereddüt etmektedirler. İade ürünleri fazla oldukça firmalar bundan zarar edebilmekte ve aynı ürünü bir kez daha kullanamamaktadırlar. Daha önce bahsetmiş olduğumuz cayma hakkı sayesinde müşteriler koşulsuz bir şekilde ürün iadesi yapabilmektedirler.

Ekim
2013
22

Şahıs Şirketi Nasıl Açılır | Kurmak İçin Gerekli Belgeler


Birey olarak kurulan limited ve anonim şirketlerden daha küçük çaplı olan şirketlere şahıs şirketi adı verilmektedir. Diğer şirketlere göre göre daha kolay kurulmaktadır ve buna paralel olarak maliyeti de azdır. Şahıs şirketlerinde sadece tek bir birey sorumluluk almaktadır. Şirket borçlandığı zaman şahıs şirketinin tek sahibi bundan sorumlu tutulmaktadır. Borçların yanı sıra şirket adına yaşanan bütün sorunlarda yine şahıs şirketi sahibi yetkilidir.

Ekim
2013
21

Google'da Sıra Kaybetmenin Sebepleri Nelerdir


Dünyaca ünlü arama motoru google güncelleme üzerine güncelleme yapmaya devam etmektedir. On binlerce sitede seo çalışması yapılmasına rağmen yavaş yavaş ya da ani sıra kayıpları yaşanabilmektedir. Bu düşüşlerin onlarca sebebi bulunmaktadır ancak genel olarak birkaç sebebe bağlanılmakta ve o sebeplerin üzerine gidilmektedir.

Ekim
2013
21

Siteme Hangi Kelimeden Kaç Kişi Giriş Yapmış Öğrenmek İstiyorum


İnternette en çok değeri olan kullanıcılar arama motorlarında aratma yaparak sitenize giriş sağlayanlardır. Bu kullanıcılar genel olarak hedeflerine ulaştıklarından dolayı, ürün satın alma potansiyelleri diğer trafik kaynaklarına göre daha fazladır. Bu sebepten dolayı arama motoru optimizasyonu iyi yapılması ve bunun yanında sitenize gelen kullanıcıların hangi kelimeleri aratarak giriş yaptıklarını takip etmeniz gerekmektedir.

Ekim
2013
21

Avantajlı Tahsilatlı Kargo Gönderimi


Tahsilatlı kargo gönderimi özellikle e-ticaret siteleri için ideal bir hizmettir. Çünkü elektronik ticaret siteleri üzerinden yapılan satışlarda ödemelerin büyük bir kısmı kargo aracılığı ile alınmaktadır. Bu sebeple Neticaret eticaret paketlerini alan müşterilerine özel UPS kargo ile yapılan anlaşma sonucu ayrıcalıklar sağlamaktadır.

Ekim
2013
21

E-ticarette İndirim Çeki Kuponu ve Fırsat Sistemi


Elektronik ticaret sitelerinde fırsat sistemlerinin ve müşterilere özel olarak uygulanacak olan indirim çeki kuponlarının oluşturulması satışların artışını hızlandıran önemli kampanyalar arasında yer almaktadır. Satış yapacağınız ürünleri daha çok kitleye en doğru şekilde tanıtabilmeniz için öncelikle onlarla ilgili reklamlarınızı yapmanız gerekmektedir.

Ekim
2013
21

Online E-ticaret Sitesi Açarak Ürün Satışı Yapmak


Kendinize özgü bir site sahibi olarak internetten üzerinden online bütün ödeme sistemlerini kullanılması sayesinde alışveriş yapılmasını istiyorsanız kullanmanız gereken sistem e-ticaret paketleridir. E-ticaret sitesi kurmak için kullanmanız gereken eticaret paketlerinde ise dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Ekim
2013
11

Sanal Mağazalarınızda Olması Gereken Arama Motoru Optimizasyonu


Google ve diğer önemli arama motorları yandex, bing, amazon, baidu e-ticaret sitelerinde yapılan arama motoru optimizasyonuna göre sitelere trafik sağlamaktadırlar. Yani bir sanal mağaza açıldığında direk olarak sitenize arama motorlarından kullanıcı çekemezsiniz. Bunun için hem sahip olduğunuz sitenin SEO eklentilerinin olması gereklidir hem de bu eklentileri kullanarak çalışmaların yapılması. Bir e-ticaret sitesi yüksek arama motoru optimizasyonuna sahip olabilmek için nelere sahip olmalıdır ?

Ekim
2013
11

E-ticarette Ücretsiz Toplu Mail Gönderme


E-ticarette en çok kullanılmakta olan reklam aracı toplu mail göndermedir. Mail marketing olarak da bilinen bu reklam mercii müşterilerinize ürün tanıtımı yapabilmeniz için en kullanışlı yöntemlerden bir tanesidir. Bu sebeple Neticaret e-ticaret sistemleri kullanan firmalara özel toplu mail gönderme olanağı sağlanmaktadır.

Ekim
2013
10

UPS Kargo Fiyatları | Neticaret E-ticaret Paketlerini Kullananlara


Neticaret ve UPS kargo arasında yapılan özel anlaşma sayesinde Neticaret e-ticaret paketlerinden herhangi bir tanesini kullananlara özel kampanya ve indirimler uygulanmaktadır. Neticaret’i tercih eden firmalara özel olarak hazırlanmış olan fiyat listesine hemen alt kısımda bulunan grafikten ulaşabilirsiniz.

Ekim
2013
10

Sunucularınızda Firewall Güvenlik Duvarı Var mı ?


Firewall, Türkçe bilinen adları ile Güvenlik Duvarı ve Ateş Duvarı donanım tabanlı bir ağ güvenlik sistemidir. Siteye gelen ve siteden gönderilen trafiği tespit etmekte kullanılır. Bir çok filtreleme özelliği bulunmaktadır. Bu filtreleme özellikleri sayesinde siteye gelen kullanıcı trafiği kontrol edilmekte ve saldırıların önüne geçilmektedir.

Ekim
2013
10

Hediye | İnternetten Google Reklam Paketi


Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan herkese 250 TL değerinde google reklam paketi hediye. E-ticaret sitelerinizde google adwords ayrıcalığını yaşamak isteyenler için özel olarak sunulmuş olan bu paket sayesinde Dünya’nın en büyük arama motorunda reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Ekim
2013
10

Eta Muhasebe Programı Nedir ? Eta Nasıl Alınır


ETA programı yazılmadan önce Türkiye’de ithal edilen muhasebe programları kullanılaktaydı. ETA tarafından geliştirilen e tamamen Türkçe olan ETA muhasebe programından sonra bi çok işletme, kurum ve kuruluş bu programı kullanmaya başladılar. Bu program yapılmakta olan bütün güncellemeleri kendi programı üzerinde gerçekleştirmekte ve aynı zamanda online olarak güncelleme yapabilen bir yazılım kullanılmıştır.

Ekim
2013
9

E-ticaret Sistemi Kullanmak İstiyorum Diyenlere


E-ticaret sistemi kullanarak ürünlerinizi sanal mağazanız aracılığı ile internetten satışa sunmak istiyorsanız bazı püf noktalara özen göstermeniz gerekmektedir. Kullanacağınız e-ticaret sisteminden alacağınız desteğe, yapacağınız reklam çalışmalarından izleyeceğiniz yola, belirleyeceğiniz stratejilerden açacağınız sitenin tasarımına kadar her ayrıntıyı detaylı bir şekilde incelemenizde fayda bulunmaktadır. E-ticaret sisteminin tanımından olması gereken özelliklere kadar bilgileri bu makale de bulabilirsiniz.

Ekim
2013
9

E-ticaret Paketleri | Online Sanal Mağaza Çözümleri


E-ticaret paketleri internette sanal mağaza çözümleri sunan sitelerin yapılabilmesi için gerekli olan ve bütünleşik çözümler sunan bir pakettir. Eticaret paketleri ile yerel mağazanızda satışa sunduğunuz ürünleri, online ödeme sistemlerini kullanarak sanal mağazanız üzerinden de pazarlayabilirsiniz.

Ekim
2013
8

E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler


E-ticaret sitesi kurmak isteyenler için özel olarak hazırlanan bu yazımızda hangi evraklara ihtiyaç duyulacağı, nasıl bir sistem kurulması gerektiği, sitede bulunması gerekenler sözleşmelerin neler olduğuna dair bilgiler verilecektir.

Ekim
2013
8

E-ticaret Yazılımları'na Dair Herşey Burada


E-ticaret yazılımları internette kredi kartı ve diğer ödeme sistemlerini kullanarak satış yapılmasını sağlayan elektronik ticaret sitelerinin temelini oluşturmaktadır. Sanal mağaza açmak ve bu mağazadan online alışveriş yapılmasını sağlamak için eticaret yazılımı kullanılmaktadır.

Ekim
2013
8

Ticari Programlar | Logo Business Solutions


Neticaret tarafından geliştirilmekte olan e-ticaret yazılımları Logo Yazılım ürünleri ile tam entegre bir şekilde çalışmaktadır. Kullanılmakta olan entegrasyon sistemlerinde lokalden sanal mağazalara ürün ve aynı zamanda stok güncellemesi, sanal mağazadan yerel muhasebeye ise cari hesap-sipariş entegrasyonu yapılabilmektedir.

Ekim
2013
8

Netahsilat | Online Tahsilat Sistemi ve E-tahsilat Programı


Netahsilat hem işletmelerin hem de kurum ve kuruluşların kullanabileceği istenilen e-tahsilat süreçlerine göre modellenebilmekte olan, müşterilerden, bayilerden ve onların alt bayilerinden kredi kartı ile online tahsilat yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Aynı zamanda dernekler, okullar, vakıflar ve siteler gibi kurumlar da bu tahsilat sistemini kullanabilmekte ve istekleri üzerine oluşturulan yazılımlar sayesinde modellenerek sorunlarına çözüm olabilmektedir.

Ekim
2013
7

E-ticaret Sitelerinde Olması Gereken Sözleşmeler


E-ticaret sitelerinde bulunması gereken bazı hukuksal metinler vardır. Bu metinlere sözleşme adı verilir. Müşteriye yapılan satışlarda, üyelik sırasında ve aynı zamanda istenilen ürünü teslim etme aşamasında karşılıklı olarak sözleşmelerin sunulması gerekmektedir. 4077 sayılı tüketici kanununa göre bu sözleşmelere sitelerinde yer vermeyen siteler e-ticaret yapamazlar. Kanuna göre tüketici ve üreticinin hakları her zaman savunulmalıdır.

Ekim
2013
7

Pinterest Nedir ? Pinterest'e Nasıl Üye Olunur ?


Pinterest online resim paylaşabileceğiniz ve bu resimler hakkında açıklamalar yapabileceğiniz bir sosyal paylaşım sitesidir. Aynı zamanda internette bulunan bütün resimleri de pint it yani paylaşabilirsiniz. Eğer aynı resim daha önce başkası tarafından paylaşılmış ise pinterest eklentisi sayesinde bunu da görebilirsiniz. Genel olarak Pinterest’e Twitter’ın fotoğraflı hali denebilir.

Ekim
2013
7

Tumblr'da Hesap Açmak E-ticaret Sitelerinizi Nasıl Etkiler


Tumblr e-ticaret sitelerine gelen trafiği hızlı bir şekilde arttırabilmek ve aynı zamanda sosyal medya pazarlamasında daha etkili bir şekilde yer alabilmek için kullanılan sosyal paylaşım ve blog siteleri arasında yer almaya başladı. Bunun sebebei her ay milyonlarca kullanıcının siteye giriş yapması ve aynı zamanda Tumblr üzerinden link paylaşımı yapabilmenizdir

Ekim
2013
6

İnternetten Cep Telefonu ve Aksesuarları Nasıl Satılır


Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bilişim ürünlerine oldukça fazla rehabet gösterilmektedir. Özellikle cep telefonları, bilgisayarlar ve tabletler üzerine büyük bir yoğunluk bulunmaktadır. Ancak bu üçlü arasında en çok ilgi gösterilen ve internetten en çok satışı yapılan bilişim ürünü cep telefonudur. Her gün 10 binlerce cep telefonu online alışveriş siteleri üzerinden satılmaktadır.

Ekim
2013
5

Tablet Bilgisayar Satışı Yapabileceğiniz E-mağaza Yazılımları


2010 yılından itibaren tablet bilgisayarların üretiminde hızlı bir artış yaşandı. Özellikle Türkiye’de yüz binlerce tablet bilgisayar satışı yapıldı ve hala artan bir ivme ile yapılmaya devam ediyor. Hemen aşağıdaki grafikte internette tablet bilgisayar kelimesinin ne yoğunlukta arandığını görmektesiniz. İnsanlar genellikle bu teknolojiyi e-ticaret sitelerinden sağlıyor. Bu sebeple tablet satışı yapabileceğiniz e-mağaza yazılımlarını kurarak online alışveriş sitesi açmak en doğru stratejilerden bir tanesi.

Ekim
2013
4

E-ticaret Ciroları Arttırır Ancak Doğru Strateji Uygulandığında


Teknolojiye paralel olarak e-ticaret sektörü de hızlı bir şekilde yükseliş göstermiştir. Özellikle insanların kredi kartı kullanma alışkanlığı ve internetten verilen siparişlerde uygulanan özel indirimler bu sektörün son zamanların en çok kullanılan alan haline gelmesine sebep olmuştur. Elektronik ticarete girdikten sonrada birçok işletme cirolarında gözle görülür bir artış yaşamıştır. Ancak bilinmesi gereken bir şey vardır. E-ticaret zorlu bir sektördür. Ancak doğru uygulanan stratejiler sayesinde başarıya ulaşılabilir.

Ekim
2013
4

E-ticaret Sitelerinde Facebook Store Kullanımı


Facebook üzerinden de ürünlerin tanıtılabilmesi için özel bir eklenti kullanıcılara sunulmuştur. Bu eklenti sayesinde e-ticaret sitenizde satmakta olduğunuz ürünlerin Facebook Store üzerinde de tanıtımı yapılabilmektedir. Satışların arttırılabilmesi ve aynı zamanda reklam açısından en uygun eklentilerden bir tanesidir.

Ekim
2013
3

İnternetten Mobilya Satmak İçin Kurulan E-ticaret Siteleri


Ev eşyaları satan firmaların internetten mobilya satmak için e-ticaret paketlerini kullanmaları gerekiyor. Bu paketler hem güvenlik açısından hem de en doğru e-ticaretin yapılabilmesi için adeta biçilmiş kaftan. Uzun yıllar süren çalışma ve tecrübeler sonucu ortaya çıkan elektronik ticaret yazılımları ile online internetten satış yapılabiliyor. Nasıl mı?

Ekim
2013
3

Online Alışverişlerde Cayma Hakkı | Ürün İade Koşulları


Alıcı ürün tesliminden sonra 7 gün içerisinde cayma hakkını kullanacağını satıcıya bildirmelidir. Bu bildirim yapıldığı taktirde satıcı en geç 10 gün içerisinde ürün ücretini alıcıya teslim eder. Teslimat sırasında ödenen ücretlerin tamamı satıcıya aittir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için ürünün faturasının ya da fişinin kesinlikle olması gerekmektedir. Aksi taktirde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Ekim
2013
3

Eticaret Entegrasyonu XML Ürün Ödeme Sistemi Kurulumu


E-ticarette entegrasyonların önemli rolleri bulunmaktadır. Hem bu sektörü kolaylaştırmak hem de işleyişini sağlayabilmek için bazı kurulumların yapılması gerekmektedir. Bu entegrasyonlar arasında en sık yapılan ve kesinlikle bir e-ticaret sitesinde olması gereken iki özellik XML ürün entegrasyonu ve ödeme sistemlerinin entegrasyonudur.

Ekim
2013
2

Cepten Tahsilat | Mobil Ödeme Siteleri


Cepten tahsilat diğer adı mobil ödeme sistemlerini anlatmadan önce bu sistemlerin kullanılmakta olduğu e-tahsilat siteleri hakkında genel bilgi verelim. E-tahsilat siteleri online kredi kartı ile ödeme almanızı sağlayan sitelerdir. Örnek olarak http://2a-ticaret.com/ ziyaret edebilirsiniz. Bu siteyi yeni bir sayfada açarak yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ekim
2013
2

E-commerce Yazılımları | Online Marka Ayakkabı Satış Mağazası


Birkaç yıl öncesine kadar herkes ayakkabılarını bulundukları şehirdeki mağazalardan almaktaydılar. Ancak teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan ve dikey bir ivmeyle kullanılmaya başlanan e-commerce yazılımları bunun önüne geçti. (Not: e-commerce = e-ticaret = elektronik ticaret = sanal mağaza). İnsanlar artık ayakkabı alırken tercihlerini sanal mağazalardan yana kullanıyorlar. Özellikle kendini kanıtlamış olan markalar online alışveriş sitelerinden alınmaya başladı.

Ekim
2013
2

Elektronik Ticaret Sitelerinin Genel Özellikleri


Neticaret elektronik ticaret siteleri rahat kullanım özellikleri ve son derece ileri teknolojileri ile e-ticaret sitelerinizi hem kolay hem de hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Sadece 1 günde sanal mağaza sahibi olabilir ve hemen sitenize ürünlerinizi eklemeye başlayabilirsiniz.

Ekim
2013
1

Kozmetik Ürünleri Satan Online Alışveriş Sitesi Yapmak


Kadınların vazgeçilmezleri arasında kozmetik ürünleri gelmektedir. Kozmetik sözlük anlamı ile daha çekici hale gelebilmek için yapılan ve kullanılmakta olan ürün, tedavi ve bakımlar bütünüdür. En çok kullanılmakta olan kozmetik ürünleri ise makyaj malzemeleridir. Kozmetik ürünlerine örnek olarak saç boyası, oje, ruj, saç spreyleri, allık, yüz maskeleri, fondöten, maskara, parfüm, göz boyaları verilebilir.