Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Mobil Uyumlu Elektronik Ticaretin Önemi Artıyor Mobil Uyumlu Elektronik Ticaretin Önemi Artıyor
mobil alışveriş

İnternette yapılan ticaret birkaç yıl öncesine kadar sadece masaüstü ve notebook bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirildi. Gelişen teknolojiye paralel olarak akıllı telefon ve tabletlerin yaşamış olduğu ani sıçrayış e-ticaretin mobil ticaret yönlemesine sebep oldu. İnsanlar internette yapacakları alışverişleri akıllı telefonlar üzerinden yapmaya başladılar. Zamanla ve teknolojik gelişim ile birlikte netten ürün satın alan kullanıcıların yönelim alanları da değişiyor.

Mobil ticaretin önem kazanması satış yapan firma ve işletmelerin satışlarına da etki gösteriyor. Dijital pazarlamayı kullanan ancak , mobil uyumlu e-ticaret sitelerine sahip olmayan firmalar %10’un üzerinde zarar etmeye başladılar. Yani 10 kişiden biri internette yapacağı alışverişlerde cep telefonlarından ve tabletlerinden faydalanıyorlar.

Online satışlarda mobil uyumlu sitelerin önemi

Mobil uyumlu e-ticaret siteleri kurulduğu taktirde cep telefonlarından alışveriş yapan kullanıcı kitlesine de ulaşılmış olunuyor. Bunun yanı sıra siteye gele kullanıcı sayısının artması yanı zamanda arama motorlarının da dikkatini çekiyor. Sayfalara mobil ticaret sayesinde gelen trafik, sıralamalarınızın da artmasına sebep oluyor.

Mobil ticaret sitesi nasıl açılır

Aslında mobil ticaret e-ticaretin bir alt kolu. Yani öncelikle bir e-ticaret sitenizin olması gerekiyor. Kullandığınız eticaret sisteminde mobil uyumlu eklenti özelliği varsa cep telefonları ve tabletlerden de sanal mağazanızdan alışveriş yapılabiliyor. Mobil ticaret sitesi açmak istiyorsanız Eçözüm tarafından geliştirilen ve her zaman güncellenen Neticaret paketlerini kullanabilirsiniz. Sadece bir e-ticaret sitesine değil aynı anda tablet ve cep telefonlarından alışveriş yapılabilen mobil ticaret sitenize de sahip olabilirsiniz.

Neticaret mobil ticaret sitelerinin özellikleri

Neticaret’in geliştirdiği ve mobil ticarete de uygun olan sistemler de evrensel bir şekilde kabul görmüş olan güvenlik sistemleri kullanılmaktadır. Hem sunucu hem de sitenin genel olarak güvenliği, tehdit saldırı ve erişim için yapılacak olan çalışmalara karşı önlemler ile donatılmıştır. Profesyonel olarak geliştirilen sitemler sayesinde kolay yönetime, anlı sipariş ve kargo takibine, kullanıcı yetkilendirme, kullanıcılara toplu mail gönderme eklentilerine, özel seo araçlarına ve daha bir çok özelliğe tek bir paket içerisinde sahip olabilirsiniz. Açacağınız e ticaret sitesinin bütün cihazlarda bulunacak olan ortak özelliklerini için: E-ticaret Paketleri

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle