Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Social Media Image Editor - ETicaret Sosyal Paylaşım Siteleri Social Media Image Editor - ETicaret Sosyal Paylaşım Siteleri

social medya photoh editorE-ticaret sitelerinin sosyal medyada yer almalarının ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Özellikle Facebook, Twitter, Youtube, Google +, Flickr, Vimeo, Pinterest, Tumblr, About.me gibi sosyal paylaşım sitelerinde sayfalar açılarak yapılan paylaşımlar sonucu beğenilerin arttırılmasının tüketicilere ulaşmanın en etkili yollardan bir tanesi olduğunu aktarmaya çalışmıştık. Bugünkü makalemizde ise sosyal paylaşım sitelerinde önemli bir yere sahip olan görsellerin daha etkili bir şekilde online olarak nasıl kullanılabileceğinden bahsedeceğiz.

Sosyal medya sitelerinde daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek ve sayfalarınız ile ilgi çekebilmeniz için en fazla önem vermeniz gereken nokta kullandığınız görsellerdir. Sosyal paylaşım sitelerinde yer alan e-ticaret siteleri profil resmi, backgrounda fotoğrafı ve diğer görselleri oluştururken farklılıklar yaşandığına şahit olmuşlardır. Örnek olarak Facebook için hazırlanmış bir profil resmi Twitter sitesine uyum gösteremeyebilmektedir. Zaman zaman yapılan güncellemelerde profil fotoğraflarında kötü görünümlere sebebiyet verebilmekte ve yenilenmeleri gerekebilmektedir. İşte bu sorunların önüne geçebilmek için online olarak kullanabileceğiniz  Social Media Image Maker sayfası oluşturulmuş durumda.

Social Media Image Maker

Social Media Image Maker sayfası her bir sosyal medya sitesinin görselleri için hiçbir uğraş göstermenize gerek kalmadan kolay bir şekilde pikselli biçimlendirmeler yapabiliyor. Bu işlemin yanı sıra eklenen fotoğraf ve resimlerin üzerinde özel efektler verilebiliyor. Social Media Image Maker sayfası online olarak çalışıyor ve aynı zamanda saniyeler içerisinde dikkat çekici fotoğraflar oluşturulabiliyor.

Social Media Image Maker Nasıl Çalışıyor

Social Media Image Maker adresine giriş yaptıktan sonra hangi sosyal paylaşım sitesi görselinizi değiştirecekseniz sol menüden onu seçiyorsunuz. Ardından karşınıza görsellerle açıklamalı bir şekilde alanlar çıkıyor. En az hangi boyutlarda (piksellerde) fotoğraflar eklemeniz gerektiği belirtiliyor. Create (oluştur) butonuna tıkladıktan sonra masaüstünüzde bulunan görselleri sayfaya ekleyebiliyorsunuz. Create butonuna bastıktan sonra Add Your File butonu ile bilgisayarınızda bulunan herhangi bir görseli sisteme ekleyebiliyorsunuz. İlk olarak fareniz ile boyutunu arttırıyor ve ardından sağ üst kısımda bulunan Apply tuşuna basıyorsunuz. Görseliniz belirlemiş olduğunuz sosyal medya sitesi için özel olarak ayarlanıyor.

sosyal medya fotoğraf düzenleyici

Son olarak isteğiniz bağlı bir şekilde görsel üzerinde efekt değişimleri yapabiliyorsunuz. Siyah beyaz, kabartmalı, nostaljik, mavimsi gibi toplam 10 farklı tonda uygulamalar ile çalışabiliyorsunuz. Görseliniz hazırlandıktan sonra yine sağ üst kısımda bulunan dosya indir işaretine (ikon olarak verilmiştir) tıklamanız yeterli oluyor. Dakikalarca sosyal paylaşım site görsellerinde ne kadar pikselli resim oluşturulması gerektiğini öğrenmek ve oluşturmak için uğraşmıyor Social Media Image Maker ile saniyeler içerisinde etkili görsellere imza atabiliyorsunuz.

Neticaret Sosyal Medya Optimizasyonu

Başta siteye gelen kullanıcı trafiği ve markalaşma yolunda olmak üzere SEO’ya oldukça fazla katkısı olan sosyal medya optimizasyonu için Neticaret e-ticaret paketleri ile yapılan sitelerde özel alanlar oluşturulmuştur. Bu alanlar sayesinde e-ticaret sitelerinizi daha etkili bir şekilde tanıtabilmektesinizdir. Neticaret sosyal medya departmanı tarafından verilmekte olan özel eğitimlerle de, sizler de sosyal medya sitelerinde üstün performans nasıl sağlanırve en etkili çalışmalar nasıl yapılır öğrenebilmektesinizdir. Neticaret e-ticaret paketlerini ücretsiz olarak test edebilmek için hemen sağ üst kısımda bulunan “Ücretsiz Demo Talebi” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle