Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Satış Sitesi Kurmak İçin Neler Yapılmalıdır ? Satış Sitesi Kurmak İçin Neler Yapılmalıdır ?
alışveriş sitesi kampanyası

Özellikle KOBİ’ler yani küçük işletmelerin en çok tercih ettikleri trendlerden bir tanesi internette online alışveriş sitesi açmak. Amaçları ise sadece fiziksel mağazalarını ziyaret eden müşterilerden değil aynı zamanda internette bulunan milyonlarca potansiyel müşteriye ulaşmak. Bu makalemizde internette online satış yapıla bilinmesi için gerekli olan e-ticaret sistemleri hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

E-ticaret sistemleri bütünleşik çözümler sunarak, ödeme sistemleri ve özel yazılımlar kullanarak internette ürün satışı yapmanızı sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde internette sattığınız ürün arayışında olan potansiyel müşteri olan kullanıcılara ürünlerinizi online bir şekilde pazarlayabilirsiniz.

E-ticaret sisteminin kullanılabilmesi için neler gereklidir

E-ticaret sisteminin kullanılabilmesi yani e-ticaret sitesi açabilmek için ilk önemli şart şirket sahibi olmanızdır. Şirket sahibi olanlar (şahıs, anonim ya da limited olabilir) fiziksel mağazalarında sattıkları ürünleri aynı zamanda sanal mağazalarında da satışa sunabilmektedirler. Şirket sahibi olunmasının şartı; internette satacağınız ürünlerin gerekli vergilerinin ödenmesi gerekliliğinden dolayıdır. Eğer şirket sahibi iseniz profesyonel ve uzman ekipler tarafından geliştirilmiş olan Neticaret e-ticaret paketlerini kullanarak aynı gün içerisinde internette ticarete başlayabilirsiniz.

E-ticaret yapabilmek için neler bilinmesi gerekir

Online satış sitesi açarak bu site üzerinden ürün pazarlayabilmeniz için herhangi bir yazılım ya da internet bilgisine sahip olmanıza gerek yoktur. Daha önce interneti hiç kullanmamış olsanız dahi e-ticaret yapabilirsiniz. Kolay ve rahat kullanıma sahip olan tasarımı ile birlikte, kullanışlı yönetim paneli sayesinde kısa bir eğitimin ardından e-ticaret sitenizi yönetmeye başlayabilirsiniz. Neticaret e-ticaret paketlerini kullanmaya başladığınızda taktirde sizlere özel eğitim ve kurslar verilmektedir.

İnternette satış (dijital pazarlama) nasıl gerçekleştirebileceksiniz

İnternette satış yapabilmeniz için gerekli olan bütün özellikler e-ticaret paketiniz içerisinde mevcut olarak size verilecektir. Bunların yanı sıra ürünlerinizi ne şekilde eklemeniz gerektiği, hangi çalışmaların satışlarınızı arttıracağı, arama motorlarından ve sosyal medya reklamcılığından alınabilecek olan reklamlar hakkında da özel eğitimler verilmektedir. Kısacası internette dijital pazarlama yapma teknikleri sizlere aktarılmaktadır.

Yapılan satışlarda hangi ödeme sistemleri kullanılır

E-ticarette en çok tercih edilen 3 ödeme yöntemi bulunmaktadır. Bunlar kredi kartı ile ödeme almak, havale ve eft ile ödeme almak, kargo ile kapıda ödeme almaktır. Havale ve eft ile ödeme alabilmeniz için şirketiniz adına bir banka hesabı almanız yeterli olacaktır. Kredi kartı ile ödeme alabilmek için ise bankalara sanal pos başvuru yapmanız ya da sanal poslarınızı kullanabileceğiniz tedarikçi ve ödeme sistemlerine sahip olan firmalar ile görüşmeniz yeterli olacaktır. Kargoda kapıda ödeme sisteminde ise herhangi bir kargo firması ile anlaşma yapmanız yeterlidir. Neticaret’in UPS kargo ile yapmış olduğu özel anlaşma sayesinde Türkiye’nin bütün bölgelerine tek ve uygun fiyata kargo gönderme ayrıcalığınız bulunmaktadır.

Kısacası e-ticaret yapmak

İnternette online alışveriş sitesi açarak satış yapmak istiyorum demeniz yeterli olacaktır. Sizlere gerekli olan bütün özellikler sağlanmakta ve internette ticaret yapabilmeniz e-ticaret siteniz anahtar teslim bir şekilde açılmaktadır. Konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için 0 212 256 60 00’ı arayarak bizlere ulaşmanız yeterlidir. Sistem hakkında detaylı bilgi almak yerine direk olarak incelemek isterseniz online ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle