Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Sanal Pos Kullanımına Hazır Eticaret Yazılım Sistemleri Sanal Pos Kullanımına Hazır Eticaret Yazılım Sistemleri

İnternetten ticaret yapan firmalar genellikle sanal pos kullanma ihtiyacı duymaktadırlar. Çünkü internette satılan ürünlerin ödemesi büyük çoğunlukta kredi kartı ile yapılmaktadır. Bu sebeple sanal pos kurulumu hemen hemen her e-ticaret sitesini ilgilendiren bir konudur.

sanal pos

Sanal Pos Başvurusu

E-ticaret sitelerinize sanal pos kurulumu yapabilmeniz için gerekli olan ilk şart en yakın banka şubesine uğrayarak ticaret hesabı açtırmanız ve ardından pos başvurusu için form doldurmanızdır. Tabi bu işlemleri gerçekleştirebilmek için şirket olduğunuzu kanıtlayan evrakları banka şubesine iletmeniz gerekir. Ardından başvuru yapılan banka tarafından belirlenen süre kadar onay süresi beklenir. Sanal pos onayı alırsanız, sizlere bankadan bir hesap verilir. Eğer sanal pos onayı alamazsanız e-ticaret sitelerinizde hangi değişiklikleri yapmanız gerektiğine dair sizlere bilgilendirmeler verilmektedir. Bu değişiklikleri yaptıktan sonra tekrar sanal pos başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sanal Pos Kullanımı

Firmalar sanal posları e-ticaret sitelerinde kredi kartı ile ürün satışı gerçekleştirebilmek için kullanmaktadırlar. Sanal pos kullanabilmek için öncelikle bir e-ticaret sitenizin olması gerekir. Ardından bu eticaret sitesi bankaların istemiş olduğu şekilde dizayn edilmeli ve talep edilen özelliklerin siteye eklenmesi gerekmektedir. Yani önce e-ticaret siteniz açılmakta ardından sanal pos başvurusu yapılarak onay süreci belirlenmektedir.

Sanal Pos Onaylanması İçin Neler Yapılması Gerekir

E-ticaret sistemi

Sanal pos kullanbilmek için işletmenize özel olarak açılmış, işletme bilgilerinizi içeren, işletme logonuz ve ürünlerinizin bulunduğu bir e-ticaret sistemi kurmanız gerekmektedir. Neticaret ürünlerimiz sayfasına göz atarak firmanıza en uygun e-ticaret sistemine göz atabilirsiniz.

Anlaşma ve sözleşmeler

Anlaşma ve sözleşmeler sitenizde ürün satışı öncesi, üye olurken ve istenilen sayfalarda olması gerekmektedir. Kullanıcı üye olmadan önce bir üyelik sözleşmesi hazırlanarak müşterilerin bu sözleşmeye ulaşabilmesi sağlanmalıdır. Ürün kargo ile her türlü uzaklığa gönderileceği için mesafeli satış sözleşmesi sitenizde yer almalıdır. Ayrıca ürün iade ve satın alma ile ilgili bir metnin sitenizde bulunması gerekir. Neticaret e ticaret paketleri içerisinde bu sözleşmeler yer almaktadır. Sadece firmanızın özelliklerine göre değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Ödeme sayfası güvenliği

Ödeme sayfalarının güvenliğinden bahsetmeden önce mutlaka sitenizde ürünlerinizin bir kısmının hali hazırda eklenmiş olması gerekir. Kullanıcılar siteye girerek alışveriş yapacakları zaman satın al butonuna tıklayınca ödeme sayfasına yönlenebilen bir sistemin sitenizde kurulu olması gerekir. En önemli nokta ise bu ödeme sayfasının 128bit yahut 256bit SSL şifreleme sistemleri ile korunmasıdır.

Sanal Pos Kullanımına Hazır E-ticaret Sistemleri

Yukarıda bahsedilen özellikleri karşıladığınız taktirde bankalara sanal pos başvurusu yapabilmektesinizdir. Şu kesinlikle unutulmalıdır. Hem sanal pos başvurularınızın daha rahat onaylanabilmesi hem de sanal pos kullanırken herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız için profesyonel e-ticaret yazılımları kullanmanız gerekir. Sanal pos kullanımına hazır eticaret sistemlerini kullanabilmek için demo talebinde bulunmanız yeterlidir. Demo talebi için hemen sayfanın sağ üst kısmındaki butona tıklayabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle