Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Sanal Mağaza Sahipleri Web Sitesi Tasarımlarında Nelere Önem Veriyor Sanal Mağaza Sahipleri Web Sitesi Tasarımlarında Nelere Önem Veriyor
web tasarım

Web tasarımı özellikle kurumsal site sahipleri için çok fazla önem verilmesi gereken bir nokta. Bir şirketin ya da firmanın kalitesini ortaya koyan en önemli faktörlerden biri de o sitenin sahip olduğu site teması. Genellikle hizmet almak isteyen ya da ürün alacak olan kişilerin ilk dikkat ettikleri konu görüşme yaptıkları firmanın tasarımı oluyor.

E-ticaret sitelerinin web tasarımları güvenilir olmalı

Kurumsal sitelerde olduğu gibi sanal mağaza sahipleri de eticaret sitelerinin tasarımlarına genellikle olduğundan fazla ilgi gösteriyor. Çünkü siteye gelen müşterilerin ilk dikkat ettiği konu tasarımın güven verip vermemesi. Görsel açıdan kaliteli ve teknolojik olan sanal mağazaların yaptıkları satışların yüzdesi diğer sitelere göre kat ve kat fazla oluyor.

Sanal mağaza müşterileri e ticaret sistemlerinde neye dikkat ediyor

İlk konu güven. Hemen üstteki yazımızda güven konusundan bahsettik. Müşterilerin bir siteye güveni ile o sitenin satış oranları birbirine paralellik gösteriliyor. Genellikle ileri teknolojilerin kullanıldığı web tasarımlar ile açılan sitelerden alışveriş yapma tercihi daha fazla oluyor. Çünkü müşteriler ürün alacakları siteye kendileri için değerli olan paralarını emanet ediyor. Durum böyle olunca da anasayfa dan tutunda ödeme sayfasına kadar bütün site tasarımı inceleniyor.

Ödeme sayfalarının tasarımı ve güvenliği

Sanal mağazalardan alışveriş yapan müşteriler ikincil olarak ödem sayfalarında kullanılan güvenlik önlemlerine dikkat ediyor. Eğer 3D sanal pos ve 128bit SSL şifreleme sistemleri varsa tereddütsüz bir şekilde alışveriş gerçekleştiriliyor. Tabi ödeme sayfasının dizaynı ve aynı zamanda güvenlik sertifikalarının görsellerle bu sayfaya eklenmesi de ürün alımlarının sayısını etkiliyor.

İletişim sayfalarının olması ve tasarım şıklığı

Sanal mağalarda dikkati çeken bir başka konu iletişim sayfalarının sık ziyaret edilmesi. Müşteriler nasıl bir sayfa olduğu ve bu sayfa da firmaya ait bilgilerin paylaşılıp paylaşılmadığına çok fazla dikkat ediyor. Şirket bilgileriniz, telefon numaralarınız, mail adresleriniz ve sizlere ulaşabilecekleri online bir destek hattının olması onları cezp ederek alışveriş yapılmasını sağlayan diğer etkenlerden biri.

Kategori, ürün ve sayfaların düzeni

Belki de tasarımda en çok dikkat edilmesi gereken konu. Sitenize gelen müşteriler istediği ürüne saniyeler içerisinde ulaşabilmeli. Kesinlikle bu işlem için uğraşmamalı. Kategoriler ve onların altında bulunan ürünler kolay bulunabilir bir şekilde siteye yerleştirilmeli. Ürün sayfasında sergilenen fotoğraflar ve ürün bilgilerine ulaşmak ve aynı zamanda bu yazıların stili göze hitap eder olmalı.

Negrafik web tasarımları

Neticaret içerisinde özel olarak oluşturulmuş olan Negrafik ekibi sayesinde şirketinize özel olan tasarımları kısa bir süre içerisinde kendi istekleriniz doğrultusunda yaptırabilirsiniz. Negrafik tarafından yapılan e-ticaret web tasarımlarına ulaşabilmek için tıklayınız

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle