Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Bayi Tahsilat Sistemi - Online Tahsilat Bayi Tahsilat Sistemi - Online Tahsilat

Bayi tahsilat sistemi diğer adı ile online tahsilat internetten kredi kartı ile ödeme alınmasını sağlayan sistemlerdir. Firmalar bayilerinin kredi kartı ile alacakları ödemeleri tek bir çatı altında toplayabilmektedirler. Bu sayede hem bütün bayi ve alt bayiler, mağazalarına gelen müşterilerinden kredi kartı ile ödeme alabilmekte hem de firma bayi ve alt bayilerinin satış performanslarını online takip edebilmektedir.

Online Tahsilat Sistemi

Online tahsilat sistemi ile firmaya özel bir internet sitesi açılmaktadır. Yapılacak olan bütün kredi kartı ödemeleri bu sitede bulunan ödeme sayfası sayesinde gerçekleştirilmektedir. Firmanın sahip olduğu ya da bankadan alacağı sanal poslar online tahsilat sitesine entegre edilir. Ardından bayi tahsilat sistemi yazılımı bu siteye kurulur. Bu işlemler gerçekleştikten sonra firma yöneticisi bütün yapılan ödemeleri takip etme, işlem raporları çıkarma, online iade iptal, muahsebe programları ile entegrasyon gibi bir çok işlemi yönetim paneli üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

online tahsilat

Bayi Tahsilat Sistemi Kullanımı

Firma için bir ödeme sayfasına sahip olan kurumsal yapıda online tahsilat sitesi açılır. Açılan siteye yukarıda bulunan işlemler uygulanır. Bütün bayiler için site kullanıcı ve şifreler belirlenir. Bayiler mağazalarından kredi kartı ile ödeme almak isteyen müşterileri olduğunda bu siteye kullanıcı adları ve şifreleri ile giriş yaparlar. Ardından ödemeye sayfasına girerler. Tahsil edilecek tutarı yazdıktan sonra müşterinin kredi kart bilgileri yazılarak ödeme tuşuna basılır.

Bu işlemler gerçekleştirildiğinde bayi, firma yöneticisi ve müşterinin mail adreslerine ödeme hakkında bilgilendirme mesajları gitmektedir. Aynı anda firmanın sanal pos hesabına ilgili ücret müşterinin kredi kartından çekilerek yatırılır. İşlem bu kadar basittir. Sadece dakikalar içerisinde ilgili ürün için yapılacak olan tahsilat gerçekleştirilir.

Ödemeler Ne Kadar Güvenli

Bayi tahsilat sistemlerinin ödeme sayfalarında 128bit SSL şifreleme sistemleri kullanılmaktadır. Uluslararası güvenlik önlemleri arasında yer alan bu şifreleme sistemleri sayesinde bütün bilgiler bankaya transfer edilirken şifrelenmektedir. Bu sayede ikinci şahısların kredi kart bilgilerini alması imkansızlaşmaktadır. Ayrıca online tahsilat sistemlerinin barınmakta olduğu sunucularda saldırı ve tehditlere karşı önlem almak amacı ile Firewall ve IPS-IDS güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Sistem Ne Kadar Sürede Kurulur

Online tahsilat sistemleri başvuru yapıldıktan sonra en geç 2 iş günü içerisinde kurulmaktadır. Bu süresi iş yoğunluğunun az olmasına göre saat bazına indirilebilmektedir. Tek yapılması gereken firmanın büyüklüğüne göre e-tahsilat paketlerinden bir tanesinin seçilmesidir. İnternetten kredi kartı ile online tahsilat yapabileceğiniz sistemleri online test edebilmek için hemen alt kısımda bulunan ücretsiz demo talebi butonuna tıklayabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle