Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Online Satış Sitesi Nasıl Olmalı Online Satış Sitesi Nasıl Olmalı
online satış sitesi

İnternette online satış sitesi açmak istiyor ve bunun için araştırmalar yapıyorsunuz. Ancak kullanacağınız alışveriş sitesi sisteminin nasıl bir yapıya sahip olması gerektiği hakkında detaylı bilgi sahibi değilsiniz. Sanal mağazanızı (e--ticaret sitesi) açtıktan sonra sorunlar ile karşılaşmak istemiyor ve kesintisiz bir şekilde online satış yapmak istiyorsunuz. Online satış sistemleri nasıl olmalı sorusunu sizler için e-ticaret uzmanlarımıza sorduk ve cevaplar arasından derlediğimiz makaleyi sizlere sunuyoruz. 

ONLİNE SATIŞ SİTESİ NASIL OLMALI ?

Online satış sitelerinde ilk aranması gereken özellik güvenliğin nasıl sağlandığıdır. Alınan güvenlik önlemlerinin tek tek incelenmesi gerekir. Ödeme sistemlerinin entegrasyonları ile birlikte xml ürün entegrasyonu, facebook entegrasyonu, fiyat karşılaştırma ev tedarikçi firmaların ürün entegrasyonları gibi kurulumların sorunsuzca yapılabiliyor olması önemlidir. Geliştirilebilir tasarıma sahip olduğu gibi istenilen temanın siteye uygulanabiliyor olması gerekir. İnternette ticaret yapılabilmesi için gerekli bütün ihtiyaçlar sunulabiliyor olmalıdır. Dilerseniz online satış sitesi nasıl olmalı sorusunu yönelttiğimiz Neticaret e-ticaret departmanların tek tek cevapları ile devam edelim.

Negrafik Neticaret Tasarım Ekibi Müdürü

E-ticaret paketleri ile açılan online satış sitelerinde tasarımın geliştirilebilir olması bizler için en fazla önem verilmesi gereken konudur. Çünkü zaman içerisinde tasarım özellikleri değişmekte ve işletmeler kendilerine özgü e-ticaret tasarımlarının sitelerine uygulanmasını isteyebilmektedirler. Ana sayfa, ürü detay, ödeme ve iletişim sayfaları gibi bütün sayfalara herhangi bir grafiker müdahale edebilmeli ve istenilen tasarım gerçeğe dönüştürülebilmelidir. Aksi taktirde zamanla klasikleşmiş bir e-ticaret sitesine sahip olunacaktır.

Neticaret Sistem Yöneticisi

Online satış sitesi açtıktan sonra benim için güvenlik en ön planda tutulması gereken bir konudur. Çünkü e-ticaret sitelerinin barındırıldığı sunucularda çok küçük bir hata ya da problem dahi yaşansa, bunun online satış sitesi sahibine maddi ve manevi kayıpları olacaktır. Bu sebeplerden dolayı özel bir donanım parkuru oluşturulmuştur. E-ticaret sitelerimizin barındırıldığı sunucular Firewall, IPS, IDS, Raid5 ve özel olarak ekibimiz ile birlikte yazmış olduğumuz yazılımlar ile tam koruma altına alınmaktadır. Bununla birlikte her e-ticaret sitesinde olması gereken 128- 256Bit SSL şifreleme sistemleri ile veri trafiğinin şifrelenerek gönderilmesi sağlanmaktadır. PCI DSS standartlarına uygun e-ticaret yazılımlarımız da ayrıca 3D Secure sanal pos ödeme altyapısı da bulunmaktadır. Bununla birlikte özel olarak oluşturulmuş teknik destek ekibimiz ticket ve telefon üzerinden gelen bütün isteklerin yerine getirilmesini sağlamaktadır.

http

Neticaret Yazılım Ekibi Şefi

Bir e-ticaret yazılımı istenilen bütün özellik ve ayrıcalıkları karşılayacak şekilde dizayn edilmelidir. İşletmelerin isteyebilecekleri bütün parametreler özel kurgular içerisinde sunulabilmeli ve aynı zamanda e-ticaret yazılımı versiyon geçişleri ile güncellenebilir olmalıdır. Özellikle entegrasyon konusunda ön planda olan e-ticaret paketleri sorunsuzca online satış yapmanızı sağlayacak paketlerdir. Ödeme sistemleri entegrasyonunda Türkiye'de bulunan bütün bankaların snaal pos kurulumları, havale/EFT ve kargoya kapıda ödeme seçenekleri sunulabildiği gibi diğer bütün alternatif ödeme sistemlerinin entegrasyonları sağlanabilmelidir. Sadece site içi değil aynı zamanda site dışı XML ürün entegrasyonu, karşılaştırma siteleri ve tedarikçi firma ürünlerinin entegrasyonları da sorunsuzca yapılabilmelidir. Online satış sitesi yazılımlarının sahip olması gereken özellikler bütünü aslında oldukça fazladır. Bu sebeple bir online satış sisteminin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını onu deneyerek anlayabilirsiniz. Ücretsiz demo talebi sunulan ve istediğiniz kadar derinlemesine inceleyebileceğiniz yazılımları tercih etmeniz tavsiye olunur.

Neticaret SEO, SEM ve SMO Departmanı

Bir internet sitesinin olmazsa olmaz üç çalışması arama motoru optimizasyonu, arama motoru reklamcılığı ve sosyal medya optimizasyonudur. Üç alanda da e-ticaret sitelerinin yer alması gerekir. Dönüşüm oranları fazla olan SEO başta olmak üzere, bir e-ticaret sitesi SEM ve SMO ile tam uyumlu bir şekilde çalışabilmelidir. Akıllı linkleme özelliğinin yanı sıra site ana sayfası ve ürün detay sayfaları başta olmak üzere özel SEO eklentisi ile meta title, meta description ve etiket alanlarının manuel girilebiliyor olması gerekir. Bununla birlikte teknik destek departmanı üzerinden sorulan bütün sorulara cevap verilebiliyor olması gerekir. SEO, SEM ve SMO eğitimleri ile bu üç önemli konu tam olarak pekiştirilebilir olmalıdır. E-ticaret Uzmanından Tavsiyeler başlığı ile yazmış olduğum makaleyi e-ticaret sitesi açmak isteyen ya da açanların okumasını tavsiye ederim.

Neticaret Satış Ekibi Müdürü

E-ticaret sitesi açıldıktan sonra sistemin nasıl yönetileceği profesyonel bir şekilde işletme sahibine anlatılmalıdır. Sorunsuz bir şekilde ürün ekleme, sipariş alma, site değişiklikleri yapılabiliyor olmalıdır. Bununla birlikte satış sonrası, kullanılan yazılım ve site tüm hatları ile birlikte garanti altına alınmalıdır. Onlien satış sitesi nasıl olmalı sorusuna belki de en etkili cevabım şu olabilir. Açmış olduğunuz e-ticaret sitesi satışlarınızı arttırabilmeli ve istemiş olduğunuz bütün çalışmalar sitenize uygulanabiliyor olmalıdır. Yönetim paneli üzerinden bütün kullanıcılar ve ödemeler takip edilebilmeli, toplu mail gönderimleri yapılabilmeli, yapılan satışlar grafiksel olarak takip edilebilmelidir. Muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışarak yapılan her satış otomatik olarak ERP programına aktarılabilmelidir. Online satış sitesinde E-ticaret Paketleri sayfamızda bulunan bütün özelliklerin bir arada sunulabiliyor olmasına dikkat edilmelidir.

Online satış sitesi nasıl olmalı sorusunu departman departman Neticaret e-ticaret ekiplerimize soraark cevaplamaya çalıştık. Sizlerde profesyonel bir online satış sitesi sahibi olmak istiyorsanız eğer 0 212 256 6000'ı ayarak aklınıza takılan bütün soruların cevabını alabilir ve aynı zamanda ücretsiz demo talebi göndererek sistemin sunmuş olduğu bütün ayrıcalıkları canlı bir şekilde test edebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle