Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Online Satış Sitesi Açmak Online Satış Sitesi Açmak
Şubat
2014
28

İnternette Yönetim Panelli Online Satış Sistemi Nasıl Kurulur ?


Yönetim paneline sahip online satış sitesi açmak isterseniz e-ticaret paketlerini kullanmanız gerekir. E-ticaret paketleri internette ticaret yapabilmeniz için gereksinimi duyacağınız bütün özellikleri bütünleşik çözümlere ile birlikte size sunan paketlerdir. İnternette satış sitesi açmadan önce alan adı, sunucu yönetimi, tasarım ve yazılım bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Neticaret işte bütün bu bileşenleri bir araya getirerek yönetim paneline ve kolay kullanıma sahip bir e-ticaret sitesine sahip olmanızı sağlamaktadır.

Şubat
2014
28

E-ticaret Sitelerinizin Rakip Analizlerini Yapmak İster Misiniz ?


Bugünkü makalemizde sektörünüzde bulunan ve rakip olarak gördüğünüz işletmelerin hangi çalışmaları yaptıklarını, sizlerden önde oldukları alanları nasıl sağladıklarını ve aynı zamanda aranızda bulunan farkları bazı test araçları yardımı ile nasıl kontrol edebileceğinizden bahsedeceğiz. Rakiplerinizin yaptıkları çalışmaları kendi çalışmalarına ekleyerek ya da yaptıkları hataları yapmayarak kendi sektörünüzde liderler arasında yer alabilirsiniz.

Şubat
2014
27

İnternette Av Malzemelerini Satmak İsteyen Fiziksel Mağazalar İçin Özel Makale


Av malzemeleri satış mağazanız var ve internette de ürünlerinizi satışa mı sunmak istiyorsunuz ? Öyle ise bu makalenin sonunda internette güvenli ve profesyonel bir tasarım sahip olan sanal mağazanız üzerinden online av malzemeleri satışı nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde öğreneceksiniz. Ama önce av malzemeleri hakkında bazı bilgilendirmelerde bulunalım.

Şubat
2014
26

E-ticaret Siteniz İçin Doğal Bir Şekilde Backlink (Bağlantı) Almanın Yolları


Bu makalemizde arama motoru optimizasyonuna en fazla katkısı olan doğal bağlatıları sitenize nasıl sağlayacağınızdan bahsettik. Daha detaylı bilgi sahibi olabilmek ve sitenizin aramalarda üst sıralara çıkabilmesini sağlatyabilmek için neler yapabilirsiniz öğrenmek isterseniz...

Şubat
2014
25

Eticarette Blog ve Haber Sayfalarında Yazılan Makalelerin Sitenize Faydaları


Her sitede olduğu gibi e-ticaret siteleri de arama motorlarından kullanıcı sağlamak istiyorsa mutlaka sitelerini güncel tutmak zorundadırlar. Güncel tutulmayan yani doğal içeriklerle beslenmeyen bir site zamanla arama motorlarındaki sıralamalarda düşüşler yaşayacaklardır. Google başta olmak üzere bir çok arama dizini üst sıralarda artık doğallığa ve kopya içeriğe sahip olmayan makalelerin yazıldığı sitelere yer vermektedir.

Şubat
2014
24

Elektronik Ticaret Siteniz Bunları Yapmıyorsanız Başarısızlık Kaçınılmazdır


Elektronik ticaret sitelerinde gerekli çalışmalar yapılmadığı taktirde sitelere gelen kullanıcı sayıları zamanla minimum seviyelere düşmektedir. Sitenize gelen kullanıcı sayılarını arttırabilmek için hangi çalışmaları yapmanız gerekir ? E-ticaret sitenize gelen kullanıcı sayısı az ise hangi hataları yapıyorsunuz demektir.

Şubat
2014
21

E-ticaret Sitelerinde Tasarımlar Satışları Dolaylı Bir Şekilde Etkiliyor


Tasarımı kaliteli ve şık olan bir e-ticaret sitesinin kendini pazarlama oranı oldukça fazladır. Bunun birçok sebebi vardır. İlk sebep tasarımın kaliteli ve profesyonel olması siteye giriş yapan kullanıcılara güven vermesidir. Bir e-ticaret sitesi müşterilerinin güvenini ne kadar fazla kazanıyorsa o denli satışlarda da fazla olur. İkinci sebep ise sitede kalma sürelerinin artmasından kaynaklanmaktadır. Kaliteli bir tasarıma sahip olan e-ticaret sitesinde ziyaretçilerin hemen çıkma oranları düşük sitede kalma süreleri ise fazladır.

Şubat
2014
21

E-ticaret Paketleri Özellikleri ve Elektronik Ticaret Sitelerinin Fiyatları


E-ticaret paketleri yazılım, tasarım, entegrasyon, destek, hosting, domain hizmetlerinin hepsini birlikte sizlere sunmaktadır. Online ürün pazarlaması yapabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız her türlü gereksinim bir araya getirilmiştir. Kolay kullanıma sahip yönetim paneliniz sayesinde e-ticaret sitelerinde istenilen değişiklikleri yapabilme şansınız bulunmaktadır. Diğer özellikleri başlıklar halinde anlatmak gerekirse;

Şubat
2014
20

İnternette Kredi Kartı ile Ödeme Almak İçin Kullanılan Sistemler


Kredi kartı ile ödeme alabilmek için sanal pos sahibi olmanız ve sanal posu kullanabileceğiniz bir ödeme alt yapınızın olması gerekmektedir. Sanal pos başvurusu yapabilmeniz için ise bir şirket sahibi olmanız ve bu şirket bilgileri ile ürün satışı yapacağınız online sitenizin bilgilerini bankanız ile paylaşmanız gerekir. Bunun dışında...

Şubat
2014
19

Neticaret Üye İşyerlerine Ücretsiz Finansbank Sanal Pos Kullanım Ayrıcalığı


Neticaret ile Finansbank arasında yapılan özel işbirliği sayesinde bütün Neticaret müşterileri Finansbank sanal poslarından ücretsiz bir şekilde faydalanabilmektedir. Ekstra bir ücret ödemelerine gerek kalmadan Finansbank’a başvuru yaparak sanal pos alan müşteriler Neticaret ayrıcalığını yaşamaktadırlar.

Şubat
2014
18

En iyi e-ticaret şirketi hangisi sorusu en iyi e-ticaret yazılımı ile cevaplanabilir


E-ticaret sitesi açmak isteyen işletmelerin araştırma yaparken sordukları soruların başında en iyi e-ticaret şirketi hangisi sorusu gelmektedir. İşletmelerinin tanıtımlarını yapacakları ve bu tanıtımlar sayesinde online satış gerçekleştirecekleri fiziksel mağazaları için bu sektörde en etkili paketi geliştiren firma ile çalışmak isterler. Bu makalemizde en iyi e-ticaret firması hangisi sorunuza dolaylı bir şekilde yanıt olacak olan bazı bilgi paylaşımları yapılacaktır.

Şubat
2014
17

E-ticarette Müşterilerinizin Güvenini Kazanarak Satışlarınızı Arttırabilirsiniz


E-ticaret sitelerinde en önemli konular arasında yer almaktadır müşteri güveni. Online alışveriş sitelerine giriş yapan kullanıcılar alışverişleri ile ilgili yaşayacakları en ufak tereddütte ya da beklemedikleri bir durum ile karşılaşınca direk olarak beğendikleri ürünü almadan siteden çıkış yapmaktadırlar. Müşteri güveni sağlanamayan bir e-ticaret sitesinde ise satışları arttırmak için çok daha fazla bütçe ile çok daha fazla çalışma yapılması gerekir.

Şubat
2014
17

Neticaret E-ticaret Paketleri ile Muhasebe Programı Entegrasyonları


Muhasebe programları ile entegre bir şekilde çalışabilen Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte faturalandırma başta olmak üzere bütün işlemlerinizde ve muhasebe departmanınızda hızlı, rahat ve sorunsuz bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şubat
2014
15

Yangın Algılama ve Söndürme Cihazlarını İnternetten Online Satmak


Neticaret e-ticaret paketlerini kullanarak, kurumsallığınızı ve kalitenizi ortaya koyan, şık tasarımlı bir sanal mağaza açabilir ve cihazlarınızı internette online bir şekilde satışa sunabilirsiniz. Üstelik bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için sadece interenete girebiliyor olmanız yeterlidir. E-ticaret paketleri ile işletmenize özel bir sanal mağaza açılır. Açılan sanal mağaza yönetimin size ait olduğu bir panel bulunmaktadır. Bu panel sayesinde sitenizin bütün yönetimi size aittir ve istenilen değişiklikler yapılabilmektedir. E-ticaret uzmanlarından alacağınız kısa bir eğitimin ardından (1 gün) kolay ve rahat kullanıma sahip olan yönetim paneli sayesinde sizlerde kendi mağazanız üzerinden ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz.

Şubat
2014
14

Eticaret Tedarikçi Firmalar ve Xml Ürün Entegrasyonu


E-ticarette tedarikçi firmalar ile çalışmak ve onların ürünleri pazarlamak, aynı zamanda pazarlanan ürünlerin xml entegrasyonunu sitenize yapabilmek oldukça önemlidir. Kullandığınız e-ticaret paketinin bu özelliği desteklemesi gerekir. Uzman yazılımcılar tarafından geliştirilen Neticaret e-ticaret paketleri ile sözleşmeli tedarikçi firmaların ürün entegrasyonları kısa sürede yapılabildiği gibi çalışmakta olduğunuz tedarikçi firmaların da xml ürün entegrasyonları sağlanabilmektedir.

Şubat
2014
13

E-ticaret Sitelerinde Satışlarını Arttırmak İsteyen Kullanıcılar İçin


E-ticaret sitenizde satışlarınızı arttırmak istiyorsanız bazı önemli stratejileri uygulamanız gerekmektedir. Aksi taktirde ideallerinizde bulunan cirolara ulaşmakta zorluklar çekebilirsiniz. E-ticaret site sahibi işletmeler için özel olarak hazırlanmış olan "E-ticaret sitemde satışlarımı arttırmak istiyorum diyorsanız" konu başlıklı makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

Şubat
2014
13

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Hakkında Bilgi Sahibimisiniz ?


Affiliate Marketing: Satılacak olan ürünler belirlenir. Ardından satış başı yayıncıya verilecek olan komisyon oranı belirlenir. Yayıncı kendi sitesinde yayınlayacağı reklamlar aracılığı ile işletmenin kendisine satması için vermiş olduğu ürünü tanıtmaya başlar. Ve yapılan her satıştan belirlenmiş olan komisyonunu alır.

Şubat
2014
12

E-ticaret Sitelerine Kurulabilen Ödeme Sistemi Altyapıları


E-ticaret sitelerinde en çok tercih edilen ödeme sistemleri kredi kartı, havalae/eft, ve kargoya kapıda ödemedir. Peki bu ödeme sistemleri elektronik ticaret sitelerinizde nasıl kullanılmaktadır. E-ticaret sitelerinizin hangi alt yapıya sahip olması gerekmektedir ?

Şubat
2014
11

E-ticaret Siteleriniz Sevgililer Gününe Ne Kadar Hazır ?


Sevgililer gününde alışverişlerin büyük bir kısmı e-ticaret siteleri üzerinden yapılıyor. Online alışveriş sitelerinde sevgililer gününe özel olarak hazırlanan hediyeler ilgi çekici oluyor. Bununla birlikte hediye alabilmek için işlerinden dolayı vakit bulamayanlar online alışveriş sitelerini tercih ediyorlar. Peki bu özel güne sizin e-ticaret siteniz ne kadar hazır ?

Şubat
2014
10

Toplu Mail Gönderimlerinde Hangi Kritelere Önem Gösterilmesi Gerekir


Neticaret e-ticaret paketlerini kullanarak on binlerve potansiyel müşteri adayınıza mail gönderimi yapabilirsiniz. Peki e-posta gönderimleri yaparken hangi kriterlere dikkat etmeniz gerekir. En fazla dönüşüm oranını nasıl sağlarsınız ?

Şubat
2014
08

E-ticaret Site Sahiplerininin Kullanmasını Tavsiye Edilen Önemli Google Araçları


E-ticaret siteniz için kullanmanız Gereken bazı önemli araçları bir araya getirdik. Hem arama motoru optimizasyonunuz için hem de sitenizin daha işlevsel bir şekilde çalışabilmesi için bu araçları kullanmanızda fayda bulunmaktadır.

Şubat
2014
07

E-ticaret Sitelerinizde Sosyal Medya Optimizasyonuna Ne Kadar Önem Veriyorsunuz


E-ticaret sitelerinde sosyal medya optimizasyonuna ayrı bir önemin verilmesi gerekir. Özellikle siteye sağlanacak olan doğal trafikler ve arama motorlarını dolaylı yönde kartkıda bulunacağından dolayı eticaret siteniz için sosyal medya paylaşım sitelerini kullanmanız gerekir. Peki e-ticaret sitesi açanlar veya sosyal medya ile ilgilenmeyen e-ticaret siteleri başlangıç olarak neler yapabilirler ?

Şubat
2014
06

E-ticaret Danışmanlık Hizmetlerine Ne Kadar İhtiyacınız Var Öğrenmek İster misiniz ?


E-ticaret siteleri açıldıktan sonra gerekli ilgi gösterilmediği ya da yapılması gereken çalışmalar stratejik bir plan dahilinde uygulanmadığı taktirde siteye sağlanan kullanıcı trafiklerinde bir yükseliş sağlanamaz. Peki e-ticaret sitelerinizi hızlı bir şekilde başarıya ulaştırabilmeniz için neler yapmanız gerekir ?

Şubat
2014
05

E-ticarete Yeni Başlayanlar İçin Bazı Önemli Arama Motoru Makaleleri


Yeni açılan bir e-ticaret sitesine, çok farklı kanallardan kullanıcılar gelecektir. Sosyal medya, arama motorları, alınan reklamlar, mail marketing hizmeti ve bunlara benzer bir çok kanal vasıtası ile sitenize kullanıcı trafiği sağlayacaksınız. Ancak bilmeniz gereken çok önemli bir konu var ki, bu kanallar arasında üzerinde düşülmesi gereken en önemlisi SEO yani arama motoru optimizasyonu.

Şubat
2014
04

Müşterileri Uygulanan Ücretsiz Kargoların Geri Dönüşleri


Sitelerinize gelen kullanıcıların alışveriş sepetlerinden çıkma oranlarını arttıran sebeplerden bir tanesi ise ücretsiz kargo seçeneğinin sunulmamasıdır. Ücretsiz kargo seçeneği sunabilmeniz için Neticaret ile UPs kargo arasında yapılan anlaşma sonucu gönderdiğiniz kargolarda, Türkiye'nin dört bir yanına indirimli ve tek bir fiyata kargo gönderme olanağınız bulunmaktadır.

Şubat
2014
04

Ofis, Büro ve Aksesuarların İnternette Online Satışını Yapmak


Mağazanızda bulunan ofis mobilyaları ve koltukları, kanepe ve bekleme grupları, panel sistemleri ve aksesuarları internetten online satıla sunabilirsiniz. Sektörünüz ofis, büro ve aksesuarları ise ve müşterilerinize online satış imkanı sunmak istiyorsanız e-ticaret sistemlerini kullanabilirsiniz. E-ticaret sistemleri internette sanal mağaza sahibi olmanızı sağlamakla beraber farklı ödeme yöntemleri ile sipariş alarak satış yapmanızı sağlamaktadır.

Şubat
2014
03

E-ticarette Kullanılması Gereken Güvenlik Önlemleri


E-ticaret sitesi açmak istiyorsanız hangi güvenlik önlemlerinin bu sitelerde kullanılması gerektiğini bilmeniz gerekir. Yoksa kısa bir süre sonra siteniz sizi yarı yolda bırakabilir. Yaşayacağınız problemler maddi sıkıntıların yanında hukuksal işlemlere de maruz kalmanıza sebep olabilir. Hem müşterilerinizi hem de kendinizi mağdur etmemeniz için bir e-ticaret sitesinde hangi güvenlik önlemlerinin kullanılması gerektiğini teker teker anlatacağız.

Şubat
2014
03

Elektronik Ticaretin Sınıflandırılması


İnternette e-ticaretin iki sınıfı bulunmaktadır. Bu ticaret sınıflandırmaları doğrudan e-ticaret ve dolaylı e-ticarettir. Doğrudan e-ticaret ve dolaylı e-ticaret birbirlerine göre benzerlikler gösterebilmektedirler ancak oldukça büyük farkları bulunmaktadır. Bununla birlikte kullanımakta olan e-ticaret türleri ise sırası ile B2B, B2C, C2B, C2C, B2E e-ticarettir.

Şubat
2014
03

Neticaret E-ticaret Yazılımları Genel Bilgilendirme


Neticaret, elektronik ticaret kısa adı ile e-ticaret yazılımları geliştirmektedir. Uzman yazılım, tasarım ve teknik ekibi ile geliştirilen bu yazılımlarda bir e-ticaret sitesinin bütün gereksinimleri karşılanmaktadır. Aynı zamanda müşterilerin e-ticareti daha iyi anlayabilmesi için özel eğitimler verilmektedir. Banka, kargo, ve tedarikçi firmalar ile Neticaret arasında yapılan anlaşmalar sayesinde müşterilerin bu firmalardan ayrıcalıklara sahip olması sağlanmaktadır.

Şubat
2014
03

Fiziksel Mağazalara Göre E-ticaret Sitelerinin Avantajları


Aktif olarak çalışan yerel bir mağazaya sahip iseniz ve bu mağaza üzerinden ürün satışı gerçekleştiriyorsanız aynı zamanda sanal bir mağaza açarak da satışlarınıza katkıda bulunabilirsiniz. Ticaret bilginizi internette uygulayarak dijital pazarlama sektöründe umduğunuzun çok daha üzerinde potansiyel müşteriye ulaşarak satış hacminizde ideallerinize ulaşabilirsiniz.

Şubat
2014
03

Online Satış Yapabilmek İçin Kullanılan E-ticaret Sistemleri


İnternetten satış yapabilmek için kullanılan sistemler bütününe e-ticaret denir. E-ticaret sistemleri işletmelerin internette online pazarlama yapabilmelerini yani ürün satışı gerçekleştirebilmelerini sağlamaktadır. Bu sayede tüketiciler ve üreticiler internette buluşmakta ve alım satım işlemleri online olarak gerçekleşmektedir.

Şubat
2014
01

İnternette Satış Sitesi Kurmak İçin Neler Yapılmalıdır ?


Özellikle KOBİ’ler yani küçük işletmelerin en çok tercih ettikleri trendlerden bir tanesi internette online alışveriş sitesi açmak. Amaçları ise sadece fiziksel mağazalarını ziyaret eden müşterilerden değil aynı zamanda internette bulunan milyonlarca potansiyel müşteriye ulaşmak. Bu makalemizde internette online satış yapıla bilinmesi için gerekli olan e-ticaret sistemleri hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Şubat
2014
01

İstanbul Eta Muhasebe Programı Yetkili Bayisi


ETA şu anda kullanılmakta olan, rahat ve kolay kullanım ara yüze sahip teknolojik, Türkçe bir muhasebe programıdır. DOS ve Windows tabanlı direk entegrasyon özelliğine sahiptir. Sağlamış olduğu üstün altyapı, kullanıcılar tarafından geliştirilebilme özelliği ve SQL teknoloji ile Türkiye’de en çok tercih edilen muhasebe programları arasındadır.