Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Otomotiv Yedek Parçası Satmak İçin Online Satış Sitesi Otomotiv Yedek Parçası Satmak İçin Online Satış Sitesi
seo

Otomotiv sektöründe yedek parçalar ayrı bir öneme sahiptir. Başta oto servisleri ve tamircileri olmak üzere bütün otomobil severler arabaları için yedek parça tedariğinde bulunmaktadırlar. Bu sebepledir ki koltuk, tampon, far, dikiz aynası, depo koruma, oto yıkama makinesi, cila temizleme ve bakım gibi yüzlerce ürünlerin oldukça etkili bir pazar payı bulunmaktadır.

Otomotiv yedek parça tedariği

Genel olarak yaşanılan bölgelerde otomotiv yedek parçalarını bulmakta zorluklar çekilebilmektedir. Bunun sonucu olarak alınacak olan yedek parça için araştırmalar yapılmaya başlanır. Genellikle bu araştırmalar internet üzerinden sağlanmaktadır. Yedek parça ihtiyacı olanların büyük bir kısmı da internette araştırma yaptıkları ürünü sipariş ederek satın almaktadırlar. Pazar payı büyük olan bu sektörde internetten online yedek parça satışı yapmak isteyenler için yazılmakta olan bu makalemizde, online ticaret sitesine nasıl sahip olacağınıza dair bilgilendirmeler yapılacaktır.

OTOMOTİV YEDEK PARÇA SATIŞ SİTESİ

Fiziksel mağazanızda yani otomobil parçalarını satışa sunduğunuz mağazanızda bulunan ürünlerinizi internette de satışa sunmak isterseniz online ticaret yazılımlarını kullanabilirsiniz. E-ticaret olarak adlandırılan ve internette satış yapmanızı sağlayan bu siteler sayesinde ürünlerinizi bütün özellikleri ve ücretleri ile birlikte satış sitenize ekleyerek sipariş almaya başlayabilirsiniz. E-ticaret paketi olarak sunulan ve internette otomotiv yedek parça satışınızı sorunsuz bir şekilde yapmanızı sağlayan bu sistemler sayesinde, webte arama yaparak otomobiline yedek parça satın almak isteyen müşteri kitlenize ulaşabilirsiniz.

Satışlar nasıl yapılmaktadır

Otomobil yedek parçalarınızı 3 farklı ödeme sistemi ile satışa sunabilirsiniz. Müşterilerinizin havale ya da eft yapmasını, kredi kartı ile ödeme yapmalarını ve ya kargoya teslim anında ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Sitenize koyacağınız ürünleriniz sipariş edilmeden önce hangi yöntemi kullanmak istedikleri sunulmakta ve tercihler sonucu siparişler verilmektedir. Sizler de özel yönetim paneliniz sayesinde siparişleri takip edebilir ve müşterilerinize ürünü göndermek için paketleyebilirsiniz.

Otomotiv yedek parça online satış sistemi özellikleri ve anlatımı

E-ticaret paketlerinden herhangi bir tanesini tercih ettiğinizde online satış siteniz iki gün içerisinde açılır. İnternette müşterilerinize satış yapabilmeniz için gerekli bütün ihtiyaçlarını bu sistem sayesinde sizlere sunulmuştur. Bir yönetim paneliniz bulunmaktadır. Bu yönetim paneline giriş yaparak ürünlerini eklersiniz. Fiyatları, fotoğrafları, özellikleri ile eklemiş olduğunuz ürünler artık sanal mağazanızda satışa sunulmuş halde olurlar. Yönetim paneli ve sitenizi nasıl yönetebileceğiniz hakkında Neticaret tarafından sizlere özel eğitimler verilmekte ve sunumlar yapılmaktadır.

Daha sonra kullanılacak ödeme yöntemleri belirlenir. Genel olarak kredi kartı ile, havale ile, kargoya kapıda ödeme en çok kullanılan ödeme sistemleridir. Bu sistemlerin kurulumu tamamlandıktan sonra sitenize kullanıcı çekebilmeniz için hangi çalışmaları yapmanız gerektiği yine özel eğitimler sonucu sizlere anlatılmaktadır. Yapacağınız çalışmaların ardından internette bulunan kullanıcılara ulaşabilir ve onlara otomotiv yedek parça satışı yapabilirsiniz.

ONLİNE SATIŞ SİSTEMİ DENEMEK İSTER MİSİNİZ ?

Mağazanız için kurmayı düşündüğünüz online satış sitesini denemek isterseniz sadece demo talebinde bulunmanız yeterlidir. Ücretsiz olarak bu sistemi satın almadan önce inceleme şansınız bulunmaktadır. Hemen al kısımda bulunan ücretsiz demo talebi butonuna tıklayarak nasıl bir sistem kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

demo

İnternet Üzerinden Online Alışveriş Sitesi Açmak

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle