Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
İnternette Bayanlara Özel Kozmetik Ürünleri Satmak İnternette Bayanlara Özel Kozmetik Ürünleri Satmak
kozmetik

Kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi kozmetik ürünleridir. Başta parfüm, ruj, oje, fondöten, yüz maskesi olmak üzere bayanlar düzenli olarak bu ürünlerin alışverişini yapmaktadırlar. Her yıl bu sektöre bağlı milyonlarca ürünün satışlı gerçekleşmektedir. Bu satışların büyük bir kısmı yerel mağazalardandır. Ancak son zamanlarda internet üzerinden satışa sunulan ürünlerin pazarı da büyümektedir.

Teknoloji Gelişti Kozmetik Alışverişi İnternete Taşındı

Kadınlar artık kozmetik ürünlerini internetten satın almaya başlamışlardır. Bunun iki büyük sebebi vardır. Çalışan bayanların bu ürünleri alabilmek için vakit bulamaması evde çocukları ile ilgilenmesi gereken bayanların da dışarı diledikleri gibi çıkamamasından kaynaklanmaktadır. Ancak hemen hemen her evde internet mevcut durumdadır. Türkiye’nin en modern semtinden Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar internet teknolojisi ulaşmış durumdadır. Bunun sonucu olarak ise Türkiye’de milyonlarca kişi interneti aktif olarak kullanmaktadır.

Kozmetik Ürünlerine Talep Ne Kadar

Türkiye’de kozmetik ürünlerine gösterilen talep oldukça fazladır. Sadece kadınlar değil aynı zamanda erkeklerde parfüm, deodorant ve benzeri ürünleri internetten almaya başlamışlardır. Talep sanıldığından daha fazla ancak arz bunun tam tersine çok azdır. Her gün on binlerce kozmetik ürünü arama motorlarında aranmaktadır. Son birkaç aylık grafiğe bakıldığında ise bu oran git gide artmaktadır. Google Trends kelime analiz aracı incelediğinde büyük bir ivme ile aram hacimlerinin artışı gözlenmektedir.

Kozmetik Ürünleri Satabileceğiniz Sanal Mağaza Nasıl Açılır

Kozmetik ürünleri satıyorsanız, bu ürünleri satmakta olduğunuz bir mağazanız ve aynı zamanda bir işletmeniz mutlaka mevcuttur. Yani şirket olarak bu ürünlerin satışını gerçekleştirmektesinizdir. İnternette sanal mağaza açabilmeniz için ise şirketinizin olması ve bir e-ticaret paketi kullanmanız yeterlidir. Neticaret tarafından geliştirilen e-ticaret paketlerini kullandığınız taktirde sanal mağazanız aynı gün içerisinde tüm özellikleri kapsayacak şekilde açılmaktadır.

Ürünlerin Yerleştirilmesi ve Satışı

Açılan siteniz üzerinde kategoriler şeklinde ürünlerinizin yerleştirmesini yapabilir, özellikleri ve fiyatları ile birlikte bütün kozmetik ürünlerini sitenize ekleyebilirsiniz. Sitenizde kullandığınız online ödeme sistemleri ile birlikte ise bu ürünlerin satışını havale-eft, kargoda kapıya ödeme ye da kredi kartı ile ödeme alma yöntemleri sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kozmetik Sitesinden Online Alışveriş ve Sipariş

Sitenize kozmetik ürünlerinizi almak isteyen kadınlar ya da oranı az da olsa erkekler giriş yapar. Ardından sizin belirlemiş olduğunuz kategoriler yardımı ile alacağı ürünü bulur. Ürünün hemen alt kısmında bulunan içerikler ve ürün görselleri sayesinde satın almaya karar verir. Bu karar verildikten sonra satın al butonuna basılır ve ürün sepete eklenir. Ürün alınabilmesi için sepete gidilir ve ödeme yap butonuna tıklanır. Bu işlem yapıldıktan sonra sizin müşterilerinize sunduğunuz ödeme sistemlerinden herhangi bir tanesi seçilir. İstenen bilgiler doldurulduktan sonra sipariş tamamlanır. Sipariş tamamlandığı anda sizin yönetici panelinize sipariş hakkında bildirim düşer. Bu bildirim sayesinde siparişin gerçek olup olmadığını öğrenir ve ürünü ilgili adrese kargo ile gönderirsiniz.

Online Kargo Takip Özelliği ve Neticaret Eğitimleri

Neticaret e-ticaret sistemlerinin içerisinde bulunan online kargo takibi özelliği sayesinde saatlik olarak kargonuzun nerede olduğunu görebilir ve aynı zamanda müşterinizin de bu özellikten faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yönetici paneli sayesinde müşterilerinize ürünleriniz hakkında genel bilgiler verebileceğiniz toplu mailler gönderebilir, alacağınız eğitimler sayesinde kozmetik sitenizi nasıl başarıya ulaştırabileceğiniz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Neticaret paketlerini kullananlara özel verilen SEO, SEM ve Sosyal Medya eğitimleri ile birlikte internette kozmetik ürünleri aratan kullanıcılara nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Neticaret Demo Talebi

Online ve ücretsiz demo talebi göndererek kozmetik sitenizin nasıl olacağına ve nasıl bir e-ticaret sistemi kullanacağınıza demo test sitelerimiz sayesinde ulaşabilirsiniz. Online demo talebinde bulunabilmeniz için tek yapmanız gereken şey ise hemen alt kısımda bulunan butona basarak sizden istenen bilgileri doldurmanızdır.

demo

Daha fazla bilgi için: Kozmetik Ürünleri Satan Online Alışveriş Sitesi

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle