Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Online Kitap Satış Sitesi Açmak - Online Sahaf Online Kitap Satış Sitesi Açmak - Online Sahaf

kitap satış sitesiOnline kitap satış sitelerinin önemi her geçen gün daha fazla artıyor. İnsanlar eskisi gibi sahafları ziyaret etmek yerine online sahaflık yapan kitap satış sitelerinden alışveriş yapmaya yöneliyorlar. Online kitap satış sitesi kuranlar sadece fiziksel mağazalarında değil aynı zamanda sanal kitap dükkanlarında da satış yapabiliyorlar.

Google ve diğer arama motorlarında araştırma yapıldığında kitap satışı yapan sitelerin aranma hacimleri artmaya başlıyor. Romanlar, öyküler, eski kitaplar, ansiklopediler, tarihi kitaplar, ev yemekleri kitapları ve farklı tarzlarda bir çok kitap araması yapılıyor. İnsanlar tarafından bu kadar talep var iken online sahaflık yapan işletmelerin sayısı ise buna ters orantılı olarak azalıyor. Yani bu sektöre giriş yapan ve internette kitap satışına başlayacak olanlar büyük bir avantaj yakalamış oluyor.

Online Kitap Satış Sitesi Açmak

İlk başta online kitap satış sitesi açmak ve bu site üzerinden satış yapmak oldukça zor bir işmiş gibi görünebiliyor. Ancak profesyonel e-ticaret paketleri kullanıldığında zor gibi görünen bu eylemin ne kadar kolay olduğu ortaya çıkıyor. Online kitap satış siteniz sadece 2 iş günü içerisinde bütün özellikleri ile birlikte açılıyor. Ardından sitenin nasıl yönetileceğine dair eğitimler veriliyor. Yani  3 iş günü içerisinde internette online kitap satmaya başlayabiliyor ve kitap severlere ulaşabiliyorsunuz.

Neden Online Kitap Satış Sitesi

Kitap dükkanlarında sadece bölgede bulunan belirli kesimlere ulaşılabiliyor. Yani potansiyel müşteri sayısı oldukça az. Ancak online sahaflık yaparak milyonlarca kişiye ulaşma şansınız bulunuyor. Bu ayrıcalıkla birlikte işletmenize özel bir web sitesi sahibi de oluyorsunuz. Hem işletmenizin tanıtımını yapabiliyor hem de daha çok sayıda kitap satışı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ödemeler Nasıl Alınıyor ?

Online kitap satış siteniz üzerinden 3 şekilde ödeme alabilirsiniz. Havale-eft, kargoya kapıda ödeme ya da kredi kartı ile. Açılacak olan kitap satış sitenizde ilk iki ödeme sistemi hazır olarak ekleniyor. Yani müşteriler kitap alacakları zaman sipariş verdiklerinde sizin yönetim panelinize bir bildirim düşüyor. Bu bildirim ve yapılan ödeme sayesinde müşteri ile irtibata geçebiliyor ve online satışı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kredi kartı ile satış yapılabilmesi için sanal pos alınması gerekiyor. Bankalara online kitap satış siteniz ve işletme bilgileriniz ile başvuru yapılıyor. Yapılan başvuru kabul edildiği taktirde online sitenize üzerinden kredi kartı ile de satış yapabiliyorsunuz. Sanal pos entegrasyonu sorunsuz bir şekilde sitenize sağlanıyor.

Kitap Satışlarınızı İnternette Nasıl Arttıracaksınız

İnternette arama motorlarından, reklamlardan, sosyal medya sitelerinden kullanıcı sağlayarak ürün satışı gerçekleştirilebiliyor. E-ticarete yabancı olmanızdan dolayı satışlarınızı arttırabilmeniz için nasıl bir çalışma yapmanız gerektiği ve bu çalışmalar sonucu olacak dönüşler hakkında özel ofislerde eğitimler veriliyor. Alınan eğitimlerin ardından internetten hızlı bir şekilde kitap ve türevi ürünlerinin satışlarını yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Daha Önce Yapılmış Örnek ve Bilgi İçin

Daha önce yapılmış örneklere ulaşabilmek için http://www.neticaret.com.tr/online-kitap-satis-sitesi-acmak adresini ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte kitap satış sitesi nasıl açılır konusuna dair daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız 0 212 256 60 00 numaralı telefonu arayabilir ve sormak istediğiniz her sorunun cevabını alabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle