Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Online Alışveriş Sitesi Kurmak Online Alışveriş Sitesi Kurmak
Mart
2014
31

E-ticaret Öğrenmek İstiyorum Diyenler İçin Hazırlanmış Kısa Özet


Sanal ortamda ticaret yapmak isteyen işletme ve girişimciler için e-ticaret sitelerinin kurulumu, prosedürleri, nasıl bir sistemin kullanıldığına dair detaylı bilgilendirmeler ile birlikte ücretsiz demo talebi ile Neticaret e-ticaret paketlerinin incelemensi.

Mart
2014
29

Ayakkabı Satış Mağazanızda Bulunan Ürünleri İnternette Satışa Sunmak


İnternette eticaret ayakkabı satış sitesi kurmak Neticaret e-ticaret paketleri ile oldukça kolay. Fiziksel mağazanızda müşterilerinize sattığını spor ayakkabı, günlük ayakkabı, kundura, bayan-çocuk-erkek ayakkabılarını sahip olacağınız sanal mağazanız üzerinden de satma imkanınız bulunmaktadır. İnternete girebiliyor olmanız kendi e-ticaret (online satış sistemi) siteniz üzerinden satış yapmanıza yeterli olmaktadır.

Mart
2014
28

Uzman Yazılım Ekibi Tarafından Geliştirilen Profesyonel E-ticaret Scripti


Uzman e-ticaret yazılım ekibi tarafından geliştirilen ve sürekli güncellenmekte olan, ileri teknoloji e-ticaret yazılım scripti Neticaret onlien ticaret sitesi açarak satış yapmak isteyen işletmelere bütünleşik çözümler sunmaktadır.

Mart
2014
27

Google Merchant Center - Ürün Listeleme Reklamları


Google Merchant Center yani ürün listeme reklamları, sanal mağazanızda satmak olduğunuz ürünleri, bilgileri, fiyatları, başlıkları, linkleri ve görselleri ile birlikte arama motorlarında listeletmenizi sağlayan Google reklamlarıdır. Yani, ürün satın almak isteyen müşteriler Google’da aratma yaptıklarında, ürünlerinizin ön planda özellikleri ile birlikte görmelerini sağlayan reklamlardır. Ürün listeleme reklamları alındıktan sonra özel bir kutucuk içerisinde ilk sayfada reklamlarınız çıkmaya başlamaktadır.

Mart
2014
27

Neticaret E-ticaret Uzmanlarından Ücretsiz E-ticaret Eğitimi


Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan müşteriler ücretsiz e ticaret eğitimlerinden faydalanabilmektedirler. Kolay ve rahat kullanıma sahip olan yönetim panelinin bütün özellikleri müşterileri aktarılmakta ve hiçbir internet bilgisine dahi sahip olunmasa sistem kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir.

Mart
2014
26

Neticaret E-ticaret Paketlerinin Karşılaştırılması


Neticaret e-ticaret paketleri ile birlikte, sitenizi, internette bir marka haline getirebilir ve alacağınız eğitimler sayesinde sorunsuz bir şekilde yönetim paneli üzerinden istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Online sipariş alabilir, satış raporlarını istediğiniz ayrıntılara göre çıkartabilir, sınırsız sayıda sanal pos entegrasyonu yapabilir ve istenilen tedarikçi firmanın bütün ürünlerinin sitenize entegre edilmesini sağlayabilirsiniz. Neticaret e-ticaret paketleri karşılaştırma tablosu ile işletmenize uygun e-ticaret paketini tercih edebilirsiniz.

Mart
2014
25

Tüketici Talebinin En Çok Olduğu E-Ticaret Sektörleri


E-ticarette en çok tercih edilen yani tüketiciler tarafından en çok talebin bulunduğu sektörler bilişim teknoloji, hediyelik eşya, giyim ve kişisel bakım ürünleridir. E-ticaret sitesi açmak isteyen ve bu sketörler içerisinde buluna işletmeler Neticaret e-ticaret paketleri le kendi sanal mağazalarına sadece 1 iş günü içerisinde kurabilirler.

Mart
2014
24

İnternetten Saat Satmak İstiyorum Diyen İşletmelere Özel E-ticaret Yazılımları


İnternetten saat satmak isteyen işletmelerin bu hayallerini yerine getirebilmek için e-ticaret sitesi açmaları gerekmektedir. E-ticaret, internette, ürünlerin online satışının yapılabilmesi için gerekli bütün gereksinimleri bir araya getiren sistemler bütünüdür. Elektronik ticaret olarak bilinmektedir. Neticaret profesyonel e-ticaret paketleri kullanılarak sadece 1 gün içerisinde online satış sitesi kurulabilmekte ve internette saat satışı yapılmaya başlanabilmektedir.

Mart
2014
23

E-ticaret Google Sıra Bulucu


E-ticaret sitelerinizin, belirlemiş olduğunuz kelimelerde kaçıncı sırada olduğunu öğrenebilmek için hızlı bir şekilde sorgulama yapabileceğiniz Google Sıra Bulucu eklentisini kullanabilirsiniz. Sitenizin URL'sini ve ardından da sıralamasını bulmak istediğiniz kelimeyi yazdıktan sonra "Sorgula" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Mart
2014
22

E-ticaret Sitelerinde Seo Çalışması Nasıl Yapılmalıdır - Detaylı Anlatım


E-ticarette başarılı olmak istiyor ve ürünlerimi arama motoru optimizasyon çalışmaları yaparak daha fazla kişiye tanımak isteyen işletmeler için önemli tavsiyeler alt başlıklar halinde sunulmuştur. Arama motorlarının algoritmaları binler, on binler hatta açıklamalara göre milyonlarca veri üzerinden yapılabilmektedir. Seo uzmanlarının tecrübeleri sonucu oluşturulmuş olan bu makaledeki açıklamalar başarıya ulaşmanıza yardımcı olabilecek ve en çok tavsiye edilen stratejiler olarak belirlenmiştir. Peki neler yapılmalıdır ?

Mart
2014
21

Neticaret E-ticaret Microsoft İş Birliği VDS Özel Sanal Sunucu Hizmeti


Neticaret ile Microsoft Türkiye arasında yapılan anlaşma ile birlikte Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan işletmeler sitelerini özel sanal sunucularda (VDS) barındırabiliyorlar. Bu sayede elektronik ticaret siteleri sadece kendilerine tahsis edilmiş olan Virtual Dedicated Server hizmetiyle sitelerinin hem açılma hızlarını arttırabiliyor hem de kullandıkları kadar ödeme yapabiliyorlar.

Mart
2014
20

Sosyal Paylaşım Sitelerinin Görsellerini Social Media Image Editor Sayfası ile Yönetmek


E-ticaret sitelerinin sosyal medyada yer almalarının ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Özellikle Facebook, Twitter, Youtube, Google +, Flickr, Vimeo, Pinterest, Tumblr, About.me gibi sosyal paylaşım sitelerinde sayfalar açılarak yapılan paylaşımlar sonucu beğenilerin arttırılmasının tüketicilere ulaşmanın en etkili yollardan bir tanesi olduğunu aktarmaya çalışmıştık. Bugünkü makalemizde ise sosyal paylaşım sitelerinde önemli bir yere sahip olan görsellerin daha etkili bir şekilde online olarak nasıl kullanılabileceğinden bahsedeceğiz.

Mart
2014
20

Neticaret E-ticaret Sitelerine Ayrıcalıklı Ups Kargo Kapıda Ödeme Sistemi


Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı Neticaret ile Türkiye’de ilk defa tahsilatlı kargo sistemini getiren UPS Kargo arasında yapılan özel anlaşmanın ayrıcalığı olarak, Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan işletmeler özel ayrıcalıklardan faydalanabilmektedir. Yapılan anlaşma sonucu, firmadan gönderilecek olan ürünler kapıdan teslim alınmakta ve müşteri adresine teslim edilmektedir. Türkiye’nin bütün bölgelerine tek ve en uygun fiyata kargo gönderimi yapılabilmektedir. Eçözüm (Neticaret Paketlerini Geliştiren Firma) & UPS Kargo iş birliği sonucu bütün Neticaret kullanıcıları bu ayrıcalığa sahip olabilmektedir.

Mart
2014
20

E-ticaret Siteleri İçin Long Tail SEO Önemi


Long Tail SEO arama hacmi az olan spesifik kelimeler üzerine yapılan çalışmalar bütünüdür. Long Tail SEO hakkında daha detaylı bilgi alabilmek ve e-ticaret sitelerindeki satışları nasıl etkileyeceğiniz öğrenmek isterseniz ...

Mart
2014
19

Güvenli E-ticaret Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz ?


Güvenli e-ticaret, ödeme sayfaları ve sunucu bazlı olmak üzere tüm dış tehdit ve saldırılardan sanal mağazanızı koruyan bir önlemdir. İnternette güvenli bri şekilde e-ticaret yapılabilmesi için Raid5, Firewall, IPS-IDS, SSL şifreleme gibi uluslar arası geçerliliği olan sistemlerin kullanılması gerekir.

Mart
2014
18

İnşaat Malzemelerini İnternette Online Satış Sitesi Açarak Satmak


İnşaat sektöründe bulunan ve yapı, yalıtım, izolasyon, kalıp, iskele, çimento ve benzeri inşaat ürünlerini internette tanıtarak satış sunmak isteyen firmalar için Neticaret tarafından kurumsal e-ticaret sistemleri geliştirilmektedir. Kurumsal e-ticaret sistemleri hem profesyonel bir internet sitesine sahip olmanızı hem de bu site üzerinden online satış yapabilmenizi sağlamaktadır. Bayi ve alt bayileriniz var ise onlarında da e-ticaret (online satış yapılabilen site) siteniz üzerinden ürünlerinizi satışa sunabilmelerini sağlayabilmektesinizdir.

Mart
2014
18

Dünden Bugüne E-ticaret Kavramı, Geçmişi ve Türleri


E-ticaret ilk ne zaman ortaya çıkmıştır ve nasıl tanımlanmaktadır, e-ticaret türleri nelerdir kaça ayrılır, elektronik ticarette kullanılan araçlar ve e-ticaret ders notları arayanlar için öncü olabilecek makaleler.

Mart
2014
17

Profesyonel E-ticaret Tasarımları Geliştiren Negrafik Ekibi


Neticaret’in bünyesinde bulunan ve yüzlerce başarılı tasarıma imza atmış olan profesyonel Negrafik tasarım ekibi ile birlikte sizlerde elektronik ticaret sitenizde idealinizdeki tasarımın gerçeğe dönüştürülmesini sağlayabilirsiniz. Negrafik ekibi ile yapılacak özel bir toplantının ardından hayallerinizde bulunan e-ticaret tasarımların elektronik ticaret sitenize uygulayabilirsiniz.

Mart
2014
15

E-tcaret sitesi nedir ?


E-ticaret sitesi nedir sorusuna detaylı bir şekilde cevap arayanlar için yazılmış olan bir makaledir. İşletmeler neden e-ticaret sitesi açmaktadır, tüketiciler neden online ticaret sitelerini tercih etmedikler, e-ticaret sitesi aılırken nelere dikkat edilmelidir ?

Mart
2014
14

E-ticaret Siteleri İçin Etkili Google Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmaları


E-ticaret siteleri için Google değerli sitelerden bir tanesidir. Özellikle geri dönüşüm oranlarının fazla olması ve ücretsiz bir şekilde kullanıcı trafiği sağlanması bu önemi gün ve gün arttırmaktadır. Peki arama motoru Google'da daha üst sıralarda yer almak için yapılması gereken çalışmalar nelerdir ?

Mart
2014
13

Bilişim Ürünleri Online Satış Mağazası Kurmak


Bilişim ürünleriniz var ve internette bu ürünlerin online satışını yapmak için bir site kurmak istiyorsunuz. Ancak nereden nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bu makale sizler için hazırlanmış olup internette dijital ticaret yapabilmeniz için gerekli olan bütün prosedür ve sistemlerin anlatımı üzerine kurulmuştur. Maddeler halinde anlatım yapılacak ve makalenin sonunda tüm hatları ile bu sistemler üzerine bilgi sahibi olabileceksiniz.

Mart
2014
12

E-ticaret Siteleri İçin En Etkili Dijital Pazarlama Teknikleri


Sitelerin iyileştirilmesi ve daha fazla trafik sağlanarak satışların arttırılabilmesi için dijital pazarlama tekniklerinin gerek uzmanlarından gerekse öğrenilerek uygulanması önemlidir. Her sitede olduğu gibi e-ticaret siteleri için dijital pazarlamanın ayrı bir yeri bulunmaktadır. İstenilen hedefe ulaşılabilmesi için bu konunun üzerine gidilmelidir. Bugünkü makalemizde e-ticaret sitelerini yeni açanlar ya da e-ticaret sitesi açmış ancak istediği trafiği sitelerine sağlayamayan işletmeler için detaylı bilgilendirmeler yapılacaktır.

Mart
2014
11

Kimya ve Boya Sanayi Firmalarına Özel Kurumsal E-ticaret Siteleri


Kimya ve boya sanayinde bulunan işletmeler kurumsal e-ticaret sistemlerini kullanarak hem internetten online bir şekilde ürünlerini satabilir hem de profesyonel ve ileri teknolojilerin kullanıldığı tasarımlar sayesinde prestijlerini yükseltebilirler. Peki kurumsal bir sanal mağaza nasıl oluşturulur ?

Mart
2014
10

Youtube Kullanımının E-ticarette Satışlara Etkisi


Youtube'a eklemiş olduğunuz videolar 3 farklı şekilde satışlarınızı arttırıcı faktörlere sahiptir. Bunlardan ilki arama dizininde yapılan sorgularda üst sırada yer almanız, ikincisi direk olarak Youtube aramalarında çıkmanız ve sonuncusu ise sitenize gelen müşterilerin ilgisini çekerek videoları izlemelerini ve sitenizde uzun süre kalmalarını sağlamanızdır. Bu üç madde dolaylı olarak satışlarınızı arttırıcı özelliklerdir.

Mart
2014
09

Dekorasyon aksesuar ürünlerinizi internette online satmak ister misiniz ?


İnternette ev dekorasyon ürünleri, duvar kağıtları, dekoratif eşyalar, dış cephe malzemeleri, cam filmleri, mum, taş kaplama kısacası dekorasyon ve aksesuar ile ilgili istediğiniz her şeyi kendi sanal mağazanız üzerinden satışa sunabilirsiniz. Şu anda fiziksel mağazanız üzerinden sadece bulunduğunuz bölgedeki insanlara hitap edebilirsiniz. Ancak internette satış yapmaya başladığınız zaman tüm Türkiye’ye hatta tüm dünyaya satış yapmaya başlayabilirsiniz. Açacağınız kurumsal online satış sitenize ürünlerinizi eklemeye başlayarak internette profesyonel bir şekilde pazarlama yapabilirsiniz.

Mart
2014
08

Mağazamda Bulunan Ürünleri İnternette Satmak İstiyorum


Şu anda ürün satışı yapmakta olduğunuz bir mağazanız var sizler bu ürünlerinizi aynı zamanda internette de satışa sunarak tüm Türkiye’ye ulaştırmak istiyorsanız E-ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu makalemizde 12 yılın vermiş olduğu tecrübe ile internette nasıl satış yapılır, ve sanal mağaza kurulabilen online satış sistemleri hakkında sizlere detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız. Yazımızın sonunda sahip olmuş olduğunuz bilgiler sayesinde aynı gün içerisinde sizde satış yapabileceğiniz bir internet sitesine sahip olabileceksiniz.

Mart
2014
07

E-ticaret Siteleri İçin Etkili Bir Şekilde Twitter Kullanım Rehberi


E-ticaret siteleriniz için yeni bir Twitter hesabı açacaksanız ya da Twitter hesabı açtınız ancak istediğiniz başarıya ve takipçi sayısına ulaşamadıysanız bu makalemizi dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da hangi stratejik çalışmalar uygulandığı taktirde takipçi sayısı artar öğrenmek için...

Mart
2014
06

İnternette Yazıcı, Kartuş, Toner ve Diğer Ürünlerin Satışı Nasıl Yapılır ?


Yazıcı, kartuş, toner ve benzeri malzemelerin satıldığı bir mağazanız var ise ve ürünlerinizi internette satışa sunmak istiyorsanız Neticaret e-ticaret paketleri ile bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. İnternette açılacak olan bir kartuş, toner, yazıcı satış mağazası ile sadece bulunduğunuz bölgede yaşayanlara değil aynı zamanda interneti kullanarak bu ihtiyaçlarını karşılamak isteyen insanlara da ulaşabilirsiniz.

Mart
2014
05

E-ticaret Siteleriniz İçin Google Rehber'in Faydalarını Öğrenmek İster Misiniz ?


Ürün satışı gerçekleştirmekte olduğunuz bir internet siteniz varsa bu internet sitenizi ve ürün satmakta olduğunuz mağaza ile ilgili detaylı bilgileri Google rehbere ekleyebilirsiniz. Bu sayede size ulaşmak isteyen kullanıcılarınıza en doğru bilgileri verebilirsiniz. Aynı zamanda Google’un Google rehbere eklenen siteleri yapılan aratmalarda ön plana çıkarması sayesinde e-ticaret sitenize daha fazla kullanıcı girişinin olmasını sağlayabilirsiniz. Örnek olarak İstanbul’da bilişim ürünlerini satıyorsanız ve sitenizi bu şekilde Google rehbere eklediyseniz, bu bölgede arama yapan kullanıcıların sitenize daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Mart
2014
04

Kullanılacak Olan E-ticaret Altyapısında Hangi Özelliklerin Var Olması Gerekir


Kullanılacak olan e-ticaret alt yapısında kesinlikle ileri teknoloji ve uluslar arası geçerliliği olan güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Tasarımlar geliştirilebilir olmalı ve entegrasyon işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirile bilmelidir.

Mart
2014
04

Tatil, Deniz, Plaj Malzemeleri İntrenetten Satmak


Fiziksel mağazalarınızda satmakta olduğunuz tatil, deniz ve plaj malzemelerinizi aynı zamanda internette açılacakl olan sanal mağazalarınız üzerinden de satışa sunabilirsiniz. Neticaret e-ticaret paketlerini kullanarak sıkıntısız bir şekilde online satış yapabilirsiniz.

Mart
2014
03

Online İnternette Hediyelik Eşya Züccaciye Ürünlerinin Satışını Yapmak


Hediyelik eşya, zücaciye ya da oyuncak satan bir mağazanız var ve sizler sattığınız bu ürünleri aynı zamanda internette de satış mı sunmak istiyorsunuz ? Kendi kurumsallığınızı yansıtan bir logo ve işletmenize özel renklerin kullanıldığı bir internet sitesi üzerinden ürünlerini taksitle, havele, kargo ile kapıda ödeme alarak satışa sunmak isterseniz kullanmanız gereken sistemlere e-ticaret sistemleri adı verilir.

Mart
2014
03

Yeni E-ticaret Siteleri İçin Etkili Bir Şekilde Twitter Kullanımı


Twitter e-ticaret siteleri için tanıtım amaçlı ve aynı zamanda satışları arttırıcı etkisi olan bir sosyal medya kanalı. Tabi bu alanı doğru ve etkili kullanmak da bir o kadar önemli. 140 karaktere sığdırılması gereken paylaşımların ilgi çekici ve bir o kadarda takibe yatkın olunacak şekilde taktiklerle yapılması gerekmekte. Bu makalemizde e-ticarete yeni başlayan ya da e-ticaret sitesi olan ancak Twitter kullanmayanlar için bu alanın nasıl kullanılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Mart
2014
01

Ortopedi, tıbbi cihaz malzemelerini internette online satmak için site açmak


Tıbbi malzemeler ve medikal ürünlerin satışının yapıldığı bir mağazanız varsa ve ürünlerinizi internetten online bir şekilde satışa sunmak istiyorsanız, Eçözüm tarafından geliştirilmiş olan Neticaret e-ticaret paketlerini tercih edebilirsiniz. E-ticaret paketleriinternette medikal ürün ve cihazlarınızın satışını yapabilmeniz için gereksinimi duyacağınız her şeyi bir araya getiren ve sizlere bütünleşik çözümler sunan paketlerdir.