Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Kaliteli Online Satış Sitesi Açmak Kaliteli Online Satış Sitesi Açmak

online ticaret sitesi Online satış sitesi internette ürün pazarlayabilmek için açılan açılan e-ticaret sitelerine verilen isimdir. Fiziksel mağazanızda bulunan ya da tedarikçi firmalardan almış olduğunuz ürünleri bu siteler sayesinde internette satışa sunabilirsiniz. Ancak e-ticaret sitesi kurmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Aksi taktirde hem istenmeyen sorunlarla karşılaşabilir hem de ürün satışlarında başarıya ulaşamayabilirsiniz.

Online alışveriş sitesi açabilmeniz için en etkili yöntem profesyonel e-ticaret paketlerini kullanmaktır. Bu paketler sizlerin internette ticaret yapabilmeniz için gerekli bütün özellikleri bir araya getirmektedirler. Bu paketler sayesinde hiçbir internet bilginiz olmasa dahi ürünlerinizi internette satmaya başlayabilirsiniz.

E-ticaret paketleri neler sunar

Sizler için şirketinize özel bir alan adı alır. Alan adı sitelere girmek için yazmış olduğunuz adreslerdir. Örnek olarak www.neticaret.com.tr bir alan adıdır. İkincil bir örnek vermek gerekirse; şirketinizin adı ABCD Bilişim olsun. abcdbilisim.com ya da kendi türettiğiniz bir isim alan adınız olur. Alan adı alındıktan sonra bu alan adının bir sunucuda çalıştırılması gerekmektedir. Sunucular sitenize eklenecek olan her türlü kod, içerik, resim, video vb.. depolandığı alandır. Bu iki kavramı bir örnekle açıklayalım. Bir tarlanız olsun. Tarlanızın tapusu internette alan adına denk gelmektedir. Fiziksel tarlanız yani ürün ektiğiniz, suladığınız, seklini değiştirdiğiniz yer ise internette sizin alan adınızın barındığı sunucu olarak gösterilebilir.

Alan adı, sunucu, yönetim paneli eğitim

Alan adı almak ve ardından bu alan adını sunuculara entegre etmek yazılım bilgisi gerektirmektedir. Sizler bu işlemlere karışmazsınız. Alan adı ve sunucu hizmetleri gerçekleştirildikten sonra sitenize e-ticaret yazılımı yüklenir. E-ticaret yazılımları içerisinde hem müşterilerinizin görebileceği bir site alanı hem de sizin o siteyi yönetebileceğiniz bir yönetim paneli bulunmaktadır. Siteniz açılır ve bütün fonksiyonları çalışacak bir şekilde sizlere teslime edilir. Artık tek yapmanız gereken online alışveriş sitenize ürün yerleştirmektir. Bunu gerçekleştirebilmeniz için ise rahat kullanıma sahip olan yönetici panelinin kullanımı için özel eğitimler verilmektedir. Özel eğitimler alındıktan sonra yıllardır e-ticaret sektörünün içerisindeymişsiniz gibi ürün satmaya başlayabilirsiniz.

online alışveriş siteleriOnline alışveriş sitesi açıldıktan sonra hemen satış yapılır mı ?

E-ticaret siteniz size anahtar teslim bir şekilde verilmektedir. Havale, eft, kargoda kapıya ödeme ve diğer ödeme sistemlerinin kurulabileceği şekilde açılmışlardır. Sizlerin online ödeme almak için kullanmak istediğiniz ödeme sistemlerini söylemeniz yeterlidir. Örnek olarak kredi kartı ile ödeme almak istiyorsanız bankalara nasıl başvuru yapacağınız ya da hangi online ödeme sistemlerini kullanabileceğiniz sizlere aktarılır. Ardından işletmeniz ile birlikte yapmanız gereken prosedürler anlatılarak kredi kartı ile ödeme almanız sağlanır. Bu şekilde hazırlanmış olan siteniz üzerinden ödeme almaya başlayabilir ve müşterilere satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Online alışveriş sitesi açmak güvenlik ister

Şu anda çok farklı yöntemler kullanarak e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Ancak sitelerinizde sizlere sunulacak olan güvenlik önlemlerini iyi araştırmanız gerekir. Hem sunucularınızın hem de ödeme sayfalarınızın güvenliği ileri derecede olmalıdır. Aksi taktirde siteniz sizi yarı yolda bırakabilir ve bazı hukuksal prosedürler ile karşı karşıya kalmanıza sebebiyet verebilir. E-ticaret paketlerinde Firrewall, IPS, IDs ve RAID5 güvenlik önlemleri kullanılarak saldırı ve tehditler önlenmekte ve aynı zamanda yedekleme yapılmaktadır. Ödeme sayfalarında kullanılan 128bit SSL ve 256bit SSL şifreleme sistemleri ile kullanıcıların kredi kart ve iletişim bilgileri güvenlik altına alınmaktadır.

Destek

Online alışveriş siteniz açıldıktan sonra hem yönetici panelinizde bulunan mesaj alnından hem de telefon üzerinden online irtibata geçebilmekte ve bütün sorularınızı sorabilmektesinizdir. Destek hizmetini ön plana alan e-ticaret paketleri ile sorunsuz bir şekilde e-ticaret sitenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

E-ticaret paketleri hakkında daha detaylı bilgi alabilmeniz için demo talebinde bulunmanızı öneririz. Demo talebi ücretsizdir ve sizin bu sistemi daha yakından tanımanızı sağlamaktadır. Yukarıda anlatılanlar e-ticaret paketlerinin özelliklerinden sadece birkaç tanesidir. Ücretsiz demo talebinde bulunarak bu sistemi canlı test etmek için aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz.

demo butonu

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle