Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Online Alışveriş Sitelerine Yönelim Hızla Artıyor Online Alışveriş Sitelerine Yönelim Hızla Artıyor

online alışveriş siteleriTeknolojinin gelişmesi e-ticaret sitelerinden yapılan online alışverişlerinde artmasına sebep oluyor. İnternet kullanıcı sayısı arttıkça alışveriş sitelerine olan taleplerde de artıyor. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılayabilmek için teknolojinin sağlamış olduğu avantajları kullanıyor.

İnternette kullanıcı sayısının yani e-ticaret pazarında bulunan potansiyel müşterilerin artması bu sektöre yöneliminde gelişmesine sebep oluyor. İnsanlar e-ticaret sitelerini seçiyor ve bu sektörde bulunan sitelerden de yapılan alışverişlerinde memnuniyetlerine dile getiriyor. Peki, bir diğer adı ile elektronik ticaret sitelerinin, internet kullanıcıları tarafından tercih edilmelerinin sebepleri neler ?

Alışveriş rahatlığı

Fiziksel bir mağazadan alışveriş yapmak ile sanal bir mağazadan alışveriş yapmanın arasında oldukça büyük farklar bulunmaktadır. Bu farkların başında alışveriş rahatlığı gelmektedir. Fiziksel bir mağazadan alışveriş yapabilmek için ürünü satın alacağınız mağazaya gitmeniz gerekir. Bu hem zaman kaybı hem de yorucu olabilmektedir. Ancak sanal mağazalardan interenete bağlanabildiğiniz her yerden alışveriş yapabilmektesinizdir. Yolculuk yaparken, akşam kahvenizi yudumlarken, ya da tv izlerken dilediğiniz gibi alışveriş yapabilmektesinizdir. Aşırı iş yoğunluğuna sahip ya da dışarı çıkmak için vakit bulamayanlar için e-ticaret siteleri en cezbedici alışveriş yöntemidir.

Ürün çeşitliliğinin fazla olması

İşletmeler tarafından mağazada sergilenen ürün sayısı yer sıkıntısından dolayı kısıtlı olmaktadır. 10 binlerce ürün var iken bunların büyük bir kısmı fiziksel mağazada sergilenememektedir. Ancak sanal mağazalarda sınırsız sayıda ürün eklemesi yapılabilir. Sadece açıklama ve fiyatları ile değil aynı zamanda görsel, video ve detayları ile birlikte e-ticaret sitelerinize istediğiniz kadar ürün ekleyebilmektesinizdir. Ürün çeşitliliğinin fazla olması özellikle seçici müşterilerin e-ticaret sitelerine yönlenmesinin en büyük sebepleri arasında yer almaktadır.

Fiyat avantajları ve kampanyalar

E-ticaret siteleri fiziksel mağazalara göre çok daha düşük maliyete kurulmakta ve çok daha düşük gidere sahip olmaktadır. Maliyetin ve giderlerin düşük olması ürün fiyatlarına yansımakta ve elektronik ticaret siteleri tarafından cezbedici kampanyalar yapılmaktadır. Yapılan kampanyalar ile daha çok kitleye ulaşma imkanı vardır. İnsanlar yapılan kampanyaları an ve an takip edebilmekte ve istedikleri ürünleri yapılan kampanyalar ile satın alabilmektedirler. Yani kampanyalar, indirim kuponları ve cazip ücretler elektronik ticaret sitelerinin daha çok tercih edilmesine sebep olmamaktadır.

Profesyonel e-ticaret siteleri

Fiziksel mağazalarınız için sizlerde sanal mağaza açmak ve daha çok kitleye internet üzerinden ulaşmak isterseniz Neticaret profesyonel e-ticaret sistemlerini inceleyebilirsiniz. Sizlerde fiziksel mağazanızı aynı zamanda sanal mağazanıza taşıyabilir ve alışveriş oranlarınızı hızlı bir ivme ile arttırabilirsiniz. E-ticaret sistemlerini online test etmek isterseniz demo talebi gönder bağlantısına tıklayabilirsiniz. “demo talebi gönder

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle