Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Yazılımları'na Dair Herşey Burada E-ticaret Yazılımları'na Dair Herşey Burada
eticaret yazılımları

E-ticaret yazılımı neye denir

E-ticaret yazılımları internette kredi kartı ve diğer ödeme sistemlerini kullanarak satış yapılmasını sağlayan elektronik ticaret sitelerinin temelini oluşturmaktadır. Sanal mağaza açmak ve bu mağazadan online alışveriş yapılmasını sağlamak için eticaret yazılımı kullanılmaktadır.

Hangi dillerde kodlanır

E-ticaret yazılımları genel olarak asp ve php kodlama dilleri ile yapılmaktadır. Bunun sebebi sipariş, ürün ekleme, kategori oluşturma, üyelik gibi alanların ancak bu kodlama dilleri sayesinde yapılabilmesidir. Ek olarak java, flash, html, css gibi yazılım dillerine de ihtiyaç duyulmaktadır.

Ücretli midir yoksa ücretsiz midir

Ücretli ya da ücretsiz bir şekilde e-ticaret sitesi açılabilmektedir. Ancak ücretsiz açılan eticaret sitelerinde beklemeyen ve istenmeyen sorunlarla karşılaşılmaktadır. Başta güvenlik olmak üzere yazaılım, tasarım ve sunucu bazlı çıkan sorunlar yüzünden hem maddesel hem de hukuksal problemlerle karşılaşılabilmektedir.

E-ticaret firmaları ile yapılan özel eticaret paketleri ücretli bir şekilde satışa sunulmaktadır. Belirli bir ücret karşılığında alınan eticaret paketleri bir online alışveriş sitesinin ihtiyacı olan hangi özellik varsa karşılamakta ve ekstra avantajlar sunmaktadır.

Güvenlik nasıl alınır

E-ticaret firmaları yapmış oldukları e-ticaret yazılımlarında sunucu, yazılım ve ödeme sayfası olmak üzere üç güvenlik önlemini bir arada almaktadırlar. Bu güvenlik önlemleri uluslar arası standartlara uygundur. Ödeme sayfalarında SSL şifreleme sistemleri, sunucularda Firewall, IPS, IDS, RAID5 ve yazılımlarda özel kodlamalar yapılarak en sağlam alt yapı oluşturulmaktadır.

Güvenlik önlemlerine neden bu kadar dikkat edilmektedir

Ödeme sayfalarında müşterilerin kredi kart bilgileri ile beraber iletişim bilgilerinin korunması gerekir. E-ticaret sitesi açıldıktan sonra herhangi bir saldırı veya tehditte kapanmamalıdır. Verilerin yedekleri her zaman alınmalıdır, çünkü kaybolma ihtimali vardır. Güvenlik nasıl alınır konusu altında anlattığımız özellikler olmadığı taktirde bu işlemler gerçekleştirilememektedir.

E-ticaret yazılımlarının tasarımları nasıl olmalıdır ?

E-ticaret yazılımlarında özel tasarımlar kullanılmalı ve bu tasarımlar e-ticaret sitelerine girecek olan müşterilere güven vermelidir. Aynı zamanda tasarımlar istenildiğinde geliştirilebilir olmalıdır. Aksi taktirde kısa bir süre içerisinde e-ticaret sitesi demode olabilmektedir.

Ücretleri ne kadardır

E-ticaret yazılımlarının ücretleri sahip oldukları özelliklere göre değişmektedir. Kullanılacak olan trafik, istenilen ekstra entegrasyonlar, fırsat sistemleri, arama motoru optimizasyonu eğitimi, promosyon modülleri ve diğer ekstra sunulan özelliklere göre e-ticaret yazılımlarının fiyatlarında değişimler yaşanabilmektedir. Hemen üst menüde bulunan “Ürünlerimiz” sayfasından e-ticaret yazılım paketlerinin fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu paketlerin özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

E-ticaret yazılımlarını denemek için ücretsiz demo talebinde bulunun

Dalında uzman yazılımcılar tarafından kodlanmış olan Neticaret e-ticaret yazılımlarını denemek ve aynı zamanda inceleyebilmek isterseniz, herhangi bir ücret ödemeden demo talebi gönderebilir ve e-ticaret yazılımlarını canlı bir şekilde inceleme şansına sahip olabilirsiniz. Demo talebi için hemen aşağıda bulunan butonu kullanabilirsiniz.

demo

BENZER KONULAR

E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret Paketleri | Online Sanal Mağaza Çözümleri

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle