Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler
eticaret sitesi

E-ticaret sitesi kurmak isteyenler için özel olarak hazırlanan bu yazımızda hangi evraklara ihtiyaç duyulacağı, nasıl bir sistem kurulması gerektiği, sitede bulunması gerekenler sözleşmelerin neler olduğuna dair bilgiler verilecektir.

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler

İlk gerekli olan şey bir şirket sahibi olmanızdır. Şirket sahibi olmayanlar e-ticaret sitesi açamazlar. İnternetten ticaret yapabilmek için site açabilirler hatta satışta yapabilirler ancak kanunlar ile belirtilmiş olan e-ticaret hukukuna aykırı çalışmaktadırlar. Sahip olduğunuz şirketin statüsü ise fark etmez. Şahıs, anonim ya da limited şirket sahipleri e-ticaret sitesi kurabilirler.

Sanal pos için şirket ve e-ticaret sitesi evrakları gereklidir

Kredi kartı ile satış yapabilmeniz için sanal pos almanız gerekmektedir. Sanal pos alabilmek için ise bankalara başvuru yapmanız istenir. Banka başvurularında ihtiyaç duyacağınız evraklar şirket evrakları ve e-ticaret sitenizin barındığı sunucu bilgileridir. Bankada e-ticaret yapabilmek için hesap açmanız gerektiğinden dolayı bu iki evraka ihtiyaç durulmaktadır.

Nasıl bir sisteme ihtiyaç vardır

E-ticaret sitesi kurmak için gereken yazılımlar ise e-ticaret paketleri içerisinde mevcuttur. Güvenlik önlemlerine ciddi bir şekilde önem veren, bir e-ticaret sitesinde gerekli her türlü özelliğe sahip olan, ödeme sistemlerini dakikalar içerisinde sitenize entegre eden, alt yapısı sağlam ve kaliteli tasarımlara sahip olan bu paketler ile 1 günde sanal mağaza sahibi olunabilmektedir.

E-ticaret sitelerinde bulunması gereken evraklar

Eticaret paketleri kullanılarak açılan e-ticaret sitelerinde bulunması gereken bazı sözleşmeler bulunmaktadır. Bu sözleşmeler yazılı olmasa da sanal ortamda bulunması gerekmektedir. Üye olmadan önce üyelik sözleşmesi, satıştan önce mesafeli satış sözleşmesi ve gizlilik sözleşmelerinin e-ticaret sitesi ile müşterilere aktarılması gerekmektedir. Aynı zamanda şirket adı, telefon numaraları, adres gibi bilgilerde gözle görülür bir şekilde sitelere yerleştirilmelidir.

Demo talebinde bulunabilirsiniz

E-ticaret sitesi açmak için gerekli en son şey ise girişimci bir ruha sahip olarak bu sektöre ilk adımı atabilmektir. Eğer sizde firmanızı, işletmenizi ya da şahıs olarak açtığınız şirketi büyütmek ve sanal mağaza üzerinden on binlere saniyeler içerisinde ulaşabilmek için kendinize özgü bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Yukarıdaki özelliklere entegre bir şekilde çalışan Neticaret e-ticaret paketlerini inceleyebilmek için ise demo talebinde bulunmanız yeterlidir. Ücretsiz demo talebi için;

demo

BENZER KONULAR

E-ticaret Yazılımlarına Dair Herşey Burada

E-ticaret Paketleri | Online Sanal Mağaza Çözümleri

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle