Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Sistemi Kullanmak İstiyorum Diyenlere E-ticaret Sistemi Kullanmak İstiyorum Diyenlere
eticaret sistemi

E-ticaret sistemi kullanarak ürünlerinizi sanal mağazanız aracılığı ile internetten satışa sunmak istiyorsanız bazı püf noktalara özen göstermeniz gerekmektedir. Kullanacağınız e-ticaret sisteminden alacağınız desteğe, yapacağınız reklam çalışmalarından izleyeceğiniz yola, belirleyeceğiniz stratejilerden açacağınız sitenin tasarımına kadar her ayrıntıyı detaylı bir şekilde incelemenizde fayda bulunmaktadır. E-ticaret sisteminin tanımından olması gereken özelliklere kadar bilgileri bu makale de bulabilirsiniz.

E-ticaret sistemi nedir

E ticaret sistemi kredi kartı ve diğer ödeme sistemlerini kullanarak internet üzerinden ürün satışı yapabileceğiniz e-ticaret sitelerinin yapımında kullanılan sistemlere verilen isimdir. Bu sistemler uzman yazılımcılar tarafından uzun süren çalışmalar sonucu geliştirilmektedir.

Güvenliği nasıl olmalıdır

Kullanılacak olan e-ticaret sistemi ile şirketinizin sanal ortamda satış yapmasını sağlayacak siteler açılmaktadır. İnternette yapılan satışlarda güvenliğin ön planda ve önem verilen bir konu olması gerekir. Hem sitede bulunan bilgilerin korunması hem de tehdit saldırı gibi olumsuz çalışmaların sitenize zarar vermemesi en önemli konular arasındadır. Bu anlatılanları sağlayabilmek için uluslar arası kabul görmüş olan güvenlik sistemleri kullanılmalıdır.

Kullanılması gereken güvenlik önlemleri

Özellikle müşterilerin kredi kartı ile yaptığı ödemelerinde, kart bilgilerinin kesinlikle SSL şifreleme sistemleri ile korunması gerekmektedir. Ayrıca siteye yapılacak olan saldırıları önlemek için firewall sistemi sunucularınızda mevcut olmalıdır. Bilmeyenler için sunucu e-ticaret sitenizin barınacağı alandır. Ayrıca raid5 (bilgi yedekleyici) ve ips/ids (tehdit önleyici) sistemlerin yine sitenizi barındıracağınız sunucularınızda mevcut olması önemlidir.

Özel tasarımlar geliştirilebilir özellikler

Yukarıda anlatılan güvenlik önlemleri alındıktan sonra müşterilere güven verecek özel tasarımların yapılmasına dikkat ediniz. Sizin farkınızı yaratacak ve eşi benzeri olmayan özel temaların yapılması satışlarınızı paralel olarak etkileyecek bir özelliktir. Ayrıca, tasarımlarda, dikkat edilmesi gereken bir konu daha vardır. Alacağınız e-ticaret paketinin görselleri ve genel tasarımı kesinlikle geliştirilebilir olmalıdır.

Kolay kullanıma sahip yönetici paneli

E-ticaret sistemleri yönetici panelleri ile birlikte geliştirilmektedirler. Bu panellerde ürün ekleme, sipariş kontrol, kargo takip, üyelik yönetim alanları, kategori oluşturma, ödeme sistemlerini belirleme gibi onlarca özellik bir arada yer almaktadır. Bu panelin kullanım kolaylığı ve rahat olması doğrusal bir şekilde işlerinizi daha etkin yönetmenizi sağlayacaktır.

Akıllı linkleme ve üstün arama motoru optimizasyonu

E-ticaret siteleri açıldıktan sonra birden müşteriler sitenize akın etmez. Alacağınız reklamlar ya da arama motorlarına özgü yapacağınız çalışmalar sayesinde sitenize kullanıcı çekebilirsiniz. Bu sebeple e-ticaret sistemlerinde yapılan arama motoru optimizasyonu çok önemlidir. İlk olarak yazılımlar kodlanırken seo analizi yapılarak geliştirilmelidirler. İkincil olarak ise seo eklentisi ve akıllı linkleme yöntemi kullanılmalıdır. Bunlar için özel alanlar belirlenerek sizlere verilecek eğitimlerde nasıl kullanmanız gerektiği aktarılmalıdır.

Elektronik ticaret eğitimleri

E-ticaret sistemini satın alacağınız e-ticaret paketinde bulunması gereken en önemli konu da sizlere özel olarak verilecek olan eğitim ve kurslardır. Bu sektöre henüz yeni giriş yaptığınız için nasıl bir yol izlemeniz gerektiği, arama motorlarında ve reklamlarda yapılan çalışmaların hangilerinde dönüşüm oranlarının ve satışların fazla olabileceğine dair uzmanlardan özel eğitimler almanız gerekir.

Neticaret e-ticaret paketlerini deneyebilirsiniz

Yukarıda anlatılmış olan ve uzmanlar tarafından da desteklenen bu bilgiler ışığında hazırlanmış olan e-ticaret sistemlerini satın almadan önce denemek isterseniz ücretsiz bir şekilde, hemen alt kısımda bulunan demo talebi alanından Neticaret e-ticaret paketlerini test edebilirsiniz.

demo

BENZER KONULAR

E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret Paketleri | Online Sanal Mağaza Çözümleri

E-ticaret Yazılımları'na Dair Herşey Burada

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle