Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
SiteAdvisor McAfee Site Değerlendirmeleri: Soru İşareti Neden Çıkıyor ? SiteAdvisor McAfee Site Değerlendirmeleri: Soru İşareti Neden Çıkıyor ?

McAfee siteadvisor yazılımı hakkında

SiteAdvisor yazılımı, bilgisayarınız için tehlike oluşturma ihtimali olan sitelerin, siteye tıklamadan önce sizlere web siteleri hakkında tavsiye ve öneriler veren bir tarayıcı eklentisidir. Google, yandex ve bing başta olmak üzere arama motorlarında yapılan aramalarda siteler için bilgilendirme ikonları sitenin hemen sağ tarafında eklenmektedir. Eğer site riskli ise bu site yanında risk işareti bulunmaktadır. Eğer site güvenli ise yeşil tik ikonu çıkar. Eğer soru işareti mevcut ise site henüz McAfee siteadvisor tarafından test edilmemiş demektir.

mcafee

McAFee siteadvisor tarafından yapılan site derecelendirmeleri

McAFee internette bulunan bütün siteler için sahip oldukları yazılımlar sayesinde görüşlerini belirtmektedir. Yapılan test sonuçlarında siteler için derecelendirmeler yapılmaktadır. Açıklanmayan özel teknikler ile birlikte siteler test edilir ve bunun sonucu aşağıdaki ikonlar site için yapılan aratmalarda çıkartılır. Bu ikonların resimleri ve ne anlama geldiklerine hemen sol kısımda bulunan resimden ulaşabilirsiniz.

Soru işareti derecelendirmesi ne anlama gelir

Arama motorlarında yapılan aratmalarda eğer sitenizin yanında gri renkte soru işareti çıkıyorsa henüz sitenizin değerlendirilmediği ya da McAfee tarafından test edilmediği söz konusudur. Böyle durumlarda sitenizin test edilmesini isteyebilir ve aynı zamanda ilk derecelendirmenizi siz kendiniz yapabilirsinizhttp://www.siteadvisor.com/sites/ adresine giriş yaparak ve ardından ilk derecelendirme yazınızı yazarak sitenizin güvenli olduğunu ve test için McAfee robotlarının sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Yapılan inceleme yazısından sonra sitenizin güvenliği test edilir ve ardından zarar verecek bir virüs içermediğinde güvenli yani yeşil tik ikonu çıkmaktadır. Böyle bir durumda sitenizin http://www.siteadvisor.com/sites/ adresinden testini yaptığınızda karşınıza çıkacak olan resim aşağıdaki gibidir.

Neticaret McAfee site değerlendirmesi

siteadvisor

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle