Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Sitenizi Manuel Web Spam Kullanarak Sandbox'tan Kaldırmak E-ticaret Sitenizi Manuel Web Spam Kullanarak Sandbox'tan Kaldırmak
sandbox creative

Google indekslediği bütün sitelerin kalitelerini değerlendirebilmek amacı ile her dönem güncellemeler yapmaktadır. Yeni gelen algoritmalar ile birlikte, spam çalışma yapan sitelerin sıraları düşürülüyor ya da tamamen google dizininden indeksleri kaldırılıyor. Bazen siteler spam çalışmalara maruz kalarak arama dizininden kaldırılabiliyor. İşte google sitelerin sıralamalarının manuel spam işlemlerinden etkilendiğinde Web Yönetici Araçlarını kullanarak bu işlemin kaldırılmasını talep etmeniz için bir şans sunuyor.

Manuel web spam nedir ?

Arama motoru google un istemediği bir tarzda çalışma yapıldıysa sitenizde ve e-ticaret siteniz spam siteler arasına girdiyse öncelikle yapılan çalışmaları ortadan kaldırmanız gerekiyor. Yapılan spam çalışmaları kaldırdıktan sonra sitenizin yönetildiği webmaster yönetici araçlarını kullanarak sitenizin artık spam bir site olmadığı bildirisini google a yapabiliyorsunuz. Gerekli incelemelerden sonra google bildirimini doğru bulur ise sitenizi eski haline getiriyor.

Bir gün kalktığınızda sitenizin arama motorları sorgularında hiç görünmediğini ya da sıralamalarında ciddi düşüşler yaşandığını görürseniz ilk yapmanız gereken şey webmaster tools a girerek sitenizi spam durumuna düşüren siteleri incelemeniz olmalıdır.

Manuel web spam nasıl kullanılır

Web Yönetici Araçları Kontrol panelinde arama trafiği bağlantısına tıkladıktan sonra alt kısımda bulunan manuel işlemleri tıklayın. Eğer bu alanda listelenen manuel işlemler mevcut ise siteniz google tarafından spam site olarak algılanmıştır demektir. Listelenen işlemleri inceledikten sonra Web Yönetici yönergelerine uygun bir şekilde alt yapınızı oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturulan bu alt yapıdan sonra biraz önceki sayfada bulunan inceleme talebinde bulunduğunuz takdirde, siteniz google tarafından incelenecek ve eğer uygun görülür ise spam siteler arasından kaldırılacaktır.

Google webmaster tools manuel web spam bilgileri

Manuel web spam konusu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek istiyorsanız google destek hattından bu konu hakkında yazılmış olam makaleye ulaşabilirsiniz. Buraya tıklayarak spam siteler kategorisine düşen sitenizin nasıl kurtarılabileceğini öğrenebilirsiniz.

E-ticaret siteleri neden sandbox yer

İlk olarak sand box yemenin webmasterlar arasında spam siteler arasına girmek olduğunu belirtelim. Google’un sitenizi spam siteler arasına atmanın 2 büyük sebebi vardır. Bunlardan bir tanesi çok kısa bir sürede sitenize yüzlerce bağlantı satın alınmasıdır. İkinci sebep ise sitenizde bulunan içeriklerin tekrarlanması ve bilgi kaynağı yani okuyucu için anlamsız olan içerik sayısının fazlalılığıdır. Yapılan anti arama motoru optimizasyonları sonucu sand box durumu ile siteler karşı karşıya kalabilmektedirler.

Neticaret arama motoru optimizasyonu SEO eğitimleri

Neticaret tarafından yapılan e-ticaret sitelerinde, sizlerie siteniz üzerinde çalışmalar yapmadan önce özel arama motoru optimizasyonu yani SEO eğitimleri verilmektedir. Alacağınız bu eğitimler sayesinde e-ticaret sitenizi arama motorlarının istediği şekilde dizayn edebilmekte ve sıralamalarda üstün performanslar sağlayabilmektesinizdir.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle