Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Mağazamda Bulunan Ürünleri İnternette Satmak İstiyorum Mağazamda Bulunan Ürünleri İnternette Satmak İstiyorum

e-ticaretŞu anda ürün satışı yapmakta olduğunuz bir mağazanız var sizler bu ürünlerinizi aynı zamanda internette de satışa sunarak tüm Türkiye’ye ulaştırmak istiyorsanız E-ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu makalemizde 12 yılın vermiş olduğu tecrübe ile internette nasıl satış yapılır, ve sanal mağaza kurulabilen online satış sistemleri hakkında sizlere detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız. Yazımızın sonunda sahip olmuş olduğunuz bilgiler sayesinde aynı gün içerisinde sizde satış yapabileceğiniz bir internet sitesine sahip olabileceksiniz.

İlk olarak e-ticaret paketleri nedir onu anlatalım sizlere. E-ticaret paketleri internette hiçbir sıkıntı yaşamadan sipariş alabildiğiniz ve aynı zamanda ürünlerinizi yaptığınız çalışmalar sayesinde online bir şekilde satabildiğiniz yazılım ve donanım bütününe verilen isimdir. Daha önce hiç internet sitesi açmamış iseniz kısa bir bilgi ile konumuzu bölelim. Bir site açabilmeniz için alan adı yani internette kendinize ait bir isim almanız gerekmektedir. Örneğin neticaret.com.tr bir alan adıdır. Siteye eklenecek her türlü içerik, görsel, video, yazılım için ise sitelerinizin sunucularda barındırılması gerekmektedir. Sunucuyu ve alan adını günlük hayatımıza göre bir örnek vererek açıklamak gerekirse; alan adı sahip olduğunuz tarlanın tapusu, sunucu ise ürünlerinizi ekebileceğiniz tarlanın alanı olarak tanımlanabilir.

Profesyonel e-ticaret paketleri nasıl geliştirilmektedir

E-ticaret sitesi kurmak için ise başta alan adı ve sunucu hizmeti almanız gerekmektedir. Ardından bir yazılım ekibi ile birlikte uzun bir süre alacak özel kodlamalar yaptırmanız gerekir. Bu süre bazen 6 ay bazen ise 1 yılı bulabilmektedir. Yazılımınızı görselleştirebilmeniz için ise bir tasarım ekibi ile birlikte sitenize uygun tasarımlar geliştirmeniz gerekir. Son olarak ise tasarım ve kodlamayı birbirine entegre eden ve ayrıca bütün ödeme sistemlerinin entegrasyonu sağlayan ekipler ile çalışılması gerekir. Eçözüm bu ve bunlardan daha fazla olan çalışmaları İstanbul Teknik Üniversitesi’nda bulunan ARGE ekibi ve İstanbul’da bulunan 30 kişilik yazılım ve teknik destek ekibi ile birlikte sizlere tek bir paket içerisinde sunmaktadır. Sizlerin hiçbir internet bilginizin olmasına gerek kalmadan kendi e-ticaret sitenizi açmanızı ve internette sadece 2 gün içerisinde online satış yapmaya başlamanızı sağlamaktadır. Sanal mağazanız sizlere anahtar teslim bir şekilde yönetim paneli ile birlikte teslim edilmektedir.

Dikkatli olun !

Buraya kadar e-ticaret paketlerinin özellikleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Makalemiz biraz uzun olabilir ancak okumanızda ve bu sektörü daha iyi öğrenmenizde fayda vardır. Aksi taktirde ücretsiz olarak sizlere yapılan ve daha sonra oldukça yüksek meblağalar ile ya da hukuki sıkıntılar ile karşılaşmanıza sebep olan sistemleri kullanma ihtimaliniz olabilir. Bu sebeple dikkatli olun ! Şimdi dilerseniz e-ticaret paketlerinin nasıl çalıştığına ve sizlere sunacağı ayrıcalıklar hakkında bilgi vermeye çalışalım.

sanal mağazaE-ticaret sistemleri nasıl çalışır

E-ticaret siteniz açıldıktan sonra bir yönetim paneli ile birlikte size teslim edilir. Yönetim panelinize, sahip olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparsınız. Sitenizde yapacağınız bütün değişiklikleri yönetim paneli üzerinden gerçekleştirebilmektesinizdir. Yönetim panelinizin kullanımı size verilen özel eğitimler sayesinde anlatılmaktadır. Ara yüzünün kullanımı oldukça sade ve basittir bu sayede rahat bir şekilde istenilen değişiklikler yapılabilmektedir. Sitenize ürünlerinizi açıklamaları, fotoğrafları ve diğer özellikleri ile birlikte buradan ekleyebilirsiniz. Sanal mağazanıza giriş yaparak ürün satın alındığı zamanda anında yönetim panelinize bildirim düşmekte ve e-mail adresinize bir bilgilendirme mesajı gelmektedir. Sizlerde alınmış olan bilgiler yardımı ile direk olarak müşteri ile iletişime geçer ve ürününüzü kargo ile gönderirsiniz. Yönetim paneli hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için aşağıda bulunan konu başlığına tıklayınız.

İnternette Yönetim Panelli Online Satış Sistemi

Neticaret e-ticaret paketlerinin sunduğu ayrıcalıklar

Sizler mağazanızda bulunan ürünleri internette satmak istiyorsunuz ve bu işlemi gerçekleştirirken hiçbir yazılım bilginiz dahi olmasa internette ticaret yapabilmek istiyorsunuz. İşte Neticaret e-ticaret paketleri sizlere bunu sunmaktadır. Online ödeme sistemleriniz sorunsuz bir şekilde kurulmaktadır. Faturalandırma, muhasebe cari ve ekstre entegrasyonlarınız yapılabilmekte ve bu sayede faturalandırma hiçbir sorun ile karşılaşmamanız sağlanmaktadır. Neticaret & UPS Kargo arasında yapılan anlaşma sayesinde Türkiye’nin dört bir yayına indirimli ve tek bir fiyata kargo gönderimi yapabilmektesinizdir. Sosyal medya, arama motoru optimizasyonu, arama motoru reklamcılığı konularında alacağınız eğitimler sayesinde daha hızı bir şekilde nasıl daha fazla satış yapabileceğinizi öğrenmektesinizdir.

Demo talebi ve sormak istedikleriniz

0 212 256 60 00’ı arayarak e-ticaret uzmanlarımıza aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz. Aynı zamanda yönetim panelini incelemek ve sistemi daha yakından tanımak isterseniz aşağıda bulunan butona tıklayabilir ve ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.Bu sayede bu makalede anlatamadığımız diğer bütün özellikleri online olarak test etme şansına sahip olabilirsiniz.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle