Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Delorie.htm Lynx Browser Google Örümcekleri Sitenizi Nasıl Görüyor Delorie.htm Lynx Browser Google Örümcekleri Sitenizi Nasıl Görüyor
google örümcekleri

Bir çok kişi Google’un sitesini nasıl gördüğünü merak etmektedir. Sitenize gelen Google örümcekleri sayfalarınızı indexlerken Lynx metin tarayıcısını kullanmaktadır. Bu tarayıcı sitenizi nasıl görüyorsa Google örümcekleri de sitenizde tarama yaparken aynı şekilde bir görüntü ile karşılaşmaktadır.

Lynx browser

Lynx’in bir grafik arabirimi bulunmamaktadır. Komut satırı tabanını kullanan bir internet tarayıcısıdır. Lynx kaynağı açıktır ancak GNU Kamu Lisansı sahibi olduğunuz sürece dağıtılmaktadır. Lynx dünyada kullanılmakta olan eski web tarayıcısıdır. 1992 yılında Kansas üniversitesinde bulunan 3 öğrenci tarafından geliştirilmiştir. Son sürümü ise 2010 yılında yayına alınmıştır. Lynx bilinmeyen bir web tarayıcıdır ancak geliştirilmeye devam etmektedir. Çünkü ticarette kullanılmakta olan pos cihazlarında çalışması gereken bir tarayıcıya ihtiyaç bulunmaktadır. Bu tarayıcı görevini de Lynx sağlamaktadır.

Google örümcekleri sitenizi nasıl görmektedir

Google örümcekleri sandığınız dışında farklı bir görüntüde sitenizi görmektedirler. Size ne kadar flash, resim, Jq, java dosyaları kullansanızda onlar için önemli olan tek şey sitenizde bulunan içerikler ve aynı zamanda bağlantılardır.

Google örümcekleri gibi sitemi nasıl görebilirim

Sitenizi ziyaret eden google örümceklerinin sitenizi nasıl gördüğünü öğrenmek istiyorsanız boş bir delorie.htm sayfası oluşturmanız yeterlidir. Bunu yapma sebebiniz site sahibi olup olmadığınızı anlamaktır. Bu sayfayı ana dizine attıktan sonra DELORIE adresine giriş yaparak Enter the URL you want to alanına sayfa bağlantınızı yazmanız ve ardından view page butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde sitenizi gelen Google botlarının nasıl bir şekilde tarama yaptıklarını görebilirsiniz.

Delorie dosyası oluşturmak

Delorie.htm dosyası oluşturmak ise oldukça basit. Txt metin editörünü açtıktan sonra farklı kaydet kısmına tıklayarak delori.htm olarak kayıt yaptığınızda bu sayfa masa üstünüzde oluşturulacaktır.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle