Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
LinkedIn Firma Sayfası Nasıl Oluşturulur LinkedIn Firma Sayfası Nasıl Oluşturulur
linkedin

LinkedIn son zamanlarda sıkça kullanılan bir sosyal medya sitesidir. Her sosyal medya sitesinin sahip olduğu ayrıcalık gibi LinkedIn sitesinin de bir farkı bulunmaktadır. Sadece çalışma hayatına yönelik bir sitedir. İnsanların iş geçmişi hakkında bilgiler verebileceği ve firmaların sayfalarını oluşturarak şirketleri hakkında paylaşımlarda bulunabileceği özel alanlara sahiptir.

Siteye kayıt olan kullanıcıların profilleri bir nevi onların CV’leridir. Buraya girilen profil bilgileri sayesinde firmalar yeni ekip arkadaşlarını bulabilmekte, kullanıcılar ise iş tekliflerini buradan alabilmektedirler. Bugünkü makalemizi LinkedIn’de firma sayfası nasıl oluşturulur konusu üzerine yazmak istiyoruz. E-ticaret sitenizin işletme sayfasını oluşturabileceğiniz LinkedIn diğer sosyal medya sitelerinde de olduğu gibi sanal mağazanıza katkılarda bulunacaktır.

Oluşturulan LinkedIn sayfası e-ticaret sitenizi zamanla destekleyecek bir yapıya gelebilmektedir. Bunun içinde LinkedIn sayfanızda güncel bir şekilde paylaşımlarda bulunarak düzenli ve profesyonel bir şirket profili oluşturmanız önemlidir.

LinkedIn Firma Sayfası Nasıl Oluşturulur

LinkedIn giriş yaptıktan sonra bu siteye üye olmanız gerekmektedir. Herhangi bir mail adresiniz ile birlikte üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mail adresinizden üyeliğinizi onayladıktan sonra şirketinizi ekleyebileceğiniz sayfaya giriş yapmanız gerekir. Buraya tıklayarak şirket bilgilerinizi girmeye başlayacağınız sayfaya ulaşabilirsiniz. Karşınıza gelecek sayfada şirket adınızı ve şirket mailinizi girmeniz istenecektir. Ücretsiz bir şekilde faydalanılan gmail, Hotmail, msn, yandex mail gibi e-posta adresleri kabul edilmemektedir.

Şirket Bilgilerini Doldurmaya Başlayabilirsiniz

Şirket kaydınızı tamamladıktan sonra aynı sayfa içerisinde firma bilgilerinizi doldurabileceğiniz bir alan gelecektir. Bu alan direk olarak gelmez ise sağ üst kısımda bulunan şirket bilgilerini doldurun linkine tıklayabilirsiniz. Hangi sektörde yer aldığınız, şirketiniz de ne kadar çalışanınız bulunmakta, şirketinizin site adresi gibi bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra şirket açıklamanızı detaylı bir şekilde yazmanız önemlidir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sizden şirket logonuzu ve birkaç bilgi daha eklemeniz istenecektir. Eksiksiz bir şekilde bilgilerinizi bu sayfada yazmanız önemlidir. Son adımda ise yine aynı sayfanın sağ üst kısmında bulunan yayımla butonunu kullanarak tüm dünyaya şirketinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

E-ticaret Siteleri İçin LinkedIn Önemi

LinkedIn sitesinin e-ticaret sitesine ilk katkısı bu siteden almış olduğunuz doğal bağlantı olacaktır. İkinci katkı ise sitenizde bulunan ürünleri ekleme şansınızın bulunmasıdır. Üst menüde yer alan ürün ve hizmetler linkine tıklayarak satışa sunmuş olduğunuz ürünlerin tanıtımınızı bu dünyaca ünlü sosyal medya sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerinizin resimlerini, detaylı özellikleri, videoları ve istediğiniz her türlü bilgiyi bu sayfa sayesinde paylaşıma sunabilirsiniz.

Kendi Sitenizi Tanıtmak İster misiniz ?

LinkedIn şirket sayfası oluşturmak biraz zahmetli gelebilir ancak profesyonel bir şekilde kullanıldığında sitenize katkılarını zamanla görebiliceksinizdir. Eğer hala bir e-ticaret siteniz yok ise ve firmanızdaki ürünleri sanal ortamda satışa sunmak istiyorsanız Neticaret paketlerini kullanabilirsiniz. Geliştirilmiş olan profesyonel e ticaret yazılımları sayesinde ürünlerinizi resimleri, açıklamaları ve detaylı özellikleri ile birlikte sanal ortama yükleyebilir, online sipariş alacağınız sanal mağazanızı açabilirsiniz. Sadece sosyal medyayı kullanarak değil aynı zamanda kendi sitenizi ön plana çıkartarak ürün satışlı gerçekleştirmek istiyorsanız e-ticaret sistemlerimizi inceleyebilirsiniz. Ücretsiz demo talebinde bulunarak , sitenizin hangi özelliklere sahip olacağını görebilirsiniz. Demo talep butonuna bu sayfanın sağ üst kısmından ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle