Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticarette Kullanıcı Yorumlarının Siteye Etkisi E-ticarette Kullanıcı Yorumlarının Siteye Etkisi
kullanıcı yorumları

İnternette ürün satabilmek için kurulan eticaret sitelerinde, ürünler için yapılan yorumların siteye büyük etkisi bulunmaktadır. Sitenizde bulunan yorum eklentileri sayesinde müşteriler ürünleriniz hakkında görüşlerini belirtebilmektedir. Ancak bilinmeyen bir şey vardır. Yazılan her yorum hem siteyi bir adım öne çıkarmakta hem de satışların artışını sağlamaktadır.

E-ticaret site sahibi iseniz müşterilerinizi yorum yapmaya yöneltmeniz ve yorum yapabilecekleri özel bir alana sahip olmanız gerekir. Yapılan her yorum hem aram motorlarındaki sıralamalarınızı etkileyecek hem de yorum yapılan ürünler müşterilerin daha çok ilgi göstermesini sağlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise yazılan her yorumun doğal olmasıdır. Yönetim panelinden kullanıcılara ürün hakkında yanlış bilgiler verebilecek yazılar yazılmamalıdır.

Yorumların arama motorlarında sitenize sağlayacağı katkı

Başta Google olmak üzere arama motorlarının en çok sevdiği sitelerin güncel tutulması ve organik yani doğal bir şekilde siteye içerik girilmesidir. Genel olarak site sahipleri blog ya da haber tarzı sayfalar kurarak bunu gerçekleştirebilmektedirler. Bu sayfalardan daha etkili olan şey ise ürünler için müşteriler tarafından yazılan yorumlardır. Farklı kullanıcılar tarafından yazılan her yorum ürününüzün arama motorları sıralamalarında bir üst sıraya çıkmasını sağlayacaktır. Sitenin genel durumuna, doğal olarak almış olduğu bağlantılara ve aynı zamanda geçmişine göre bu durum değişebilmektedir ancak genel olarak gözlenen durum budur.

Yazılan yorumlar satışları nasıl etkiler

E-ticaret sitenizde bulunan ürünlere yazılan her yorum kullanıcıların dikkatini çekecektir. Sizler ürün hakkında detaylı açıklamalarda bulunabilirsiniz ancak onların istedikleri ürünü kullanan kişilerin görüşleridir. Müşterileri ürünlere yorum yazmaya teşvik ettiğinizde sitenizden alınan ürünlerde yorumlar hızla çoğalmaya başlayacaktır. Bu yorumlar sayesinde ve aynı zamanda yapacağınız çalışmalar ile sitenize gelecek kullanıcılar sayfalarınızda yorumları okurken daha fazla vakit geçirecekler ve yorumlara göre ürünlerinizi almaya başlayacaklardır. Satmış olduğunuz ürünler müşterileri memnun ediyorsa alınan yorumlar sayesinde sitenizden alacağınız siparişler gün ve gün artacaktır.

Toparlamak gerekirse

Bir e-ticaret sitenize varsa ya da e ticaret sitesi açma düşüncesi içerisindeyseniz yorum alanlarına özen göstermeniz sitenizin kısa sürede başarıya ulaşmasını sağlayacaktır. Güncel tutulacak olan site arama motorları tarafından dikkat çekecek, yorumlar okunurken sitede kalınma süresi artacak ve yine arama motorları sıralamalarda bunu göz önünde tutacak, olumlu yorumlar ile sitenize yeni gelecek olan kullanıcılar sizin sitenizden ürün almayı tercih edecektir.

SEO ile uyumlu e-ticaret siteleri

Neticaret arama motoru optimizasyonu yani seo ile uyumlu eticaret paketleri geliştirmektedir. Bu paketler içerisinde ürünlerine yorum yazdırabileceğiniz, ürün yazamaya teşvik edebileceğiniz özel yorum eklentisi bulunmaktadır. Bu eklenti sayesinde sitenize gelen kullanıcılar zorlanmadan ürünleriniz hakkındaki görüşlerini belirtebilmektedir. Yazılan özel yazılımlar sayesinde güncellenen siteniz sürekli olarak arama motorlarına hatırlatılmaktadır. Bu e-ticaret paketlerini daha yakından tanıyabilmek için aşağıdaki butondan ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle