Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Sitelerden kredi kartı ile ödeme nasıl alınır Sitelerden kredi kartı ile ödeme nasıl alınır

kredi kartı ödeme sistemiKredi kartı ile ödeme alabilmek için sanal pos sahibi olmanız ve sanal posu kullanabileceğiniz bir ödeme alt yapınızın olması gerekmektedir. Sanal pos başvurusu yapabilmeniz için ise bir şirket sahibi olmanız ve bu şirket bilgileri ile ürün satışı yapacağınız online sitenizin bilgilerini bankanız ile paylaşmanız gerekir.

Sanal pos başvuru yapıldıktan sonra (istenilen bankaya yapılabilir) başvuru sonuçları beklenir. Eğer olumlu sonuçlanır ise kullandığınız sisteme sanal pos entegrasyonu yapabilmeniz için özel bir kod ve kullanıcı bilgileri sizlerle paylaşılır. Kabul edilmediği taktirde ise sebepleri ile birlikte sizlere bilgilendirmeler yapılır. Kredi kartı ile ödem alabilmek için banka sanal pos başvurusu aypmak yerine ipara, payu, paynet, ve paypal gibi online ödeme sistemleri de kullanabilinmektedir. Yine bu sistemleri kullanabilmeniz için başvuru yapmanız ve ilgili firmaların isteklerini gerçekleştirmeniz gerekir.

Kredi kartı ile ödeme alabilmek için kullanılan iki ödeme altyapısı bulunmaktadır. Bu alt yapılar sırası ile e-ticaret ve e-tahsilat sistemleridir. E-ticaret onlien ürün satışlı yapmanızı sağlamakta ve yine e-tahsilat aynı işlevi görebilmekle beraber onlien kredi kartı tahsilatı yapmanızı sağlamaktadır. Her iki sistemde de kredi kartı ile ödeme alabilmek için bankalarınızın bu sistemler aracılığı ile sanal pos başvurunuzu kabul etmeniz gerekmektedir. Sanal pos nasıl alınır adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Neticaret e-ticaret paketlerinde kredi kartı ile ödeme alma

Neticaret işletmeler için geliştirilmiş olan ve bütünleşik çözümler sunarak ürün satışı gerçekleştirmenize yarayan sistemlerdir. İnternette online satış yapabilmeniz için gerekli olan bütün sistemler bir arada sizlere sunulmaktadır. E-ticaret sitesi açma kararına vardığınız andan sonra iki iş günü içerisinde online ürün satışı siteniz açılır. Sanal pos başvurusu yapabilmeniz için gerekli olan bütün şartlar e-ticaret siteniz de yerine getirilir. Artık sizlerin tek yapması gereken şey satacağınız ürünleri sitenize ekledikten sonra bankalara giderek sanal pos başvurusu yapmaktır. Başvurunuz kabul edildikten sonra bürün entegrasyon işlemleri Neticaret yazılım ekibi tarafından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Dilerseniz bankanızın 3D secure özelliğini de sanal mağazalarınızda kullanabilirsiniz.

Netahsilat e-tahsilat paketlerinde kredi kartı ile ödeme alma

Genel olarak kurumsal firmalar ve KOBİ’ler için geliştirilmiş olan ve online kredi kartı ödemesi almanızı sağlayan sistemlerdir. Genel olarak bayisi olan firmalar, aidat toplaması gereken dernek, vakıf, üniversite ve kuruluşlar kısacası tahsilatlarını tek bir ödeme sistemi üzerinde toplamak isteyenler bu sistemi tercih etmektedirler. Bütün ödemelerin takibi işletme için açılmış olan özel ödeme sitesinin yönetim paneli üzerinden takip edilebilmektedir. Online iptal iade işlemleri gerçekleştirilebilir, tekrarlı tahsilat yapılabilir, kredi kartına taksitlendirme işlemleri gerçekleştirilebilir, muhasebe programları ile entegrasyon sağlanabilir, işlem raporları çıkartılabilir ve detaylı bir şekilde istenilen zamandaki ödemelere ulaşılabilir. Kısacası e-tahsilat onlien kredi kartı ile ödeme alabilen sistemler sayesinde tek bir mecrada bütün ödemeler kredi kartlarından toplanabilmektedir.

Sonuç olarak kredi kart ı ile ödeme almak isteyenler şirket sahibi olmalı, e-ticaret ya da e-tahsilat ödeme alt yapısına sahip olmalı ve ardından sanal pos başvurusu yaparak bu başvuruyu kullandıkları sistemler sayesinde onaylatmalıdırlar. Daha detaylı bilgi için 0 212 256 60 00’ı arayabilirsiniz. Sistemleri test etmek için sağ üst kısımda bulunan ücretsiz demo butonu alanına tıklyarak sizlerden istenen bilgileri doldurmanız yeterlidir. 

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle