Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Bilişim Ürünleri İnternette Nasıl Satılır Bilişim Ürünleri İnternette Nasıl Satılır

Türkiye’de en çok gelişmiş olan sektörlerden bir tanesi de bilişimdir. Özellikle cep telefonu, bilgisayar, tablet ve aksesuarları hem en çok tercih edilen hem de en çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Bilişim sektörüne olan talep ise her geçen gün artmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu talepler internete taşınmakta ve insanların ürünlerini internetten almaya başlamaktadır.

e-ticvaret bilişim

Bu makalede internette bilişim sitesi açarak ürün satışı gerçekleştirebilmek için neler yapılması ve hangi yazılımın kullanılarak profesyonel e-ticaret siteleri oluşturulacağından bahsedilecektir. Özellikle bilişim ürünleri satan ve fiziksel mağazasını internete de taşımak isteyen işletmeler için, Neticaret’in 12 yıllık tecrübe sonucu sürekli güncellemekte olduğu profesyonel e-ticaret paketleri hakkında bilgiler verilecektir. Bununla birlikte e-ticaret sitesi açabilmeniz için gerekli olan prosedürlerden de bahsedilecektir.

Neticaret e-ticaret paketlerinin özellikleri

Neticaret profesyonel e-ticaret paketleri, internette bilişim ürünlerinizi satabilmeniz için gerekli olan bütün özellikleri bir araya getirmekte ve bütünleşik çözümler sunmaktadır. Online alışveriş yapılabilmesi için özel yazılımlar geliştirilmiştir. Ödeme sistemleri, muhasebe programları, tedarikçi firma, xml ürün ve sosyal medya entegrasyonları sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. E-ticareti en kolay ve en rahat hale getirebilmek için uzman tasarım ve yazılım ekibi istekler doğrultusunda bütün yenilikleri e-ticaret sitelerine eklemektedir. E-ticaret paketlerinin diğer bürün özelliklerini öğrenebilmek için üst menüde bulunan “Ürünlerimiz” alanına tıkladıktan sonra çıkan sayfada bulunan “Detaylı Karşılaştırma Tablosu” butonuna tıklayabilirsiniz.

İnternette bilişim sitesi açabilmeniz için neler gereklidir

E-ticaret hukukuna göre internette satış yapabilmeniz için şirket sahibi olmanız yani vergi levhanızın olması gerekir. Yapacağınız her satışın gerekli vergilerinin verilmesi gerekmektedir. Şirket sahibi olan herkes internette ticaret yapabilmektedir. Sizler bilişim firması olduğunuz için zaten şirketiniz bulunmaktadır. Geriye yapmanız gereken tek şey işletmenize en uygun olan e-ticaret paketini seçmektir. E-ticaret paketleri seçildikten sonra kullanacağınız ödeme sistemlerini ve ürünleri gönderim seçeneklerini belirmeniz gerekir. Bir sonraki alt başlığımızda bu konular hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Kullanılan ödeme sistemleri

E-ticaret sitelerinde sırası ile en çok kredi kartı, kargoya kapıda ödeme ve havale-eft ödeme seçenekleri kullanılmaktadır. Bu üç ödeme sisteminin sitenizde ye alması farklı ödeme potansiyeli olan kullanıcıların hepsinden ödeme alabilmenizi sağlamaktadır. Kredi kartı ile ödeme alabilmeniz için bankalara başvuru yaparak sanal pos almanız gerekmektedir. Aynı zamanda online ödeme sistemleri olan Payu, Paynet, İpara, Paypal gibi sistemleri de kullanarak kredi kartı ile satış yapma imkanınız bulunmaktadır. Neticaret bütün bu ödeme sistemlerinin entegrasyonunu e-ticaret paketlerinde sağlayabilmektedir. Havale ve eft ile ödeme almak için bankalardan şirket hesabı açtırabilirsiniz. Kargoya kapıda ödeme seçeneğini kullanabilmeniz için ise herhangi bir kargo firması ile anlaşabilmektesinizdir. Neticaret UPS kargo ile yapmış olduğu anlaşma sayesinde Türkiye’nin her yerine tek bir fiyata uygun ücrette ürün gönderimi yapabilirsiniz.

2 günde hazır e-ticaret sitesi

Neticaret e-ticaret paketleri ile sadece 2 (iki) iş günü içerisinde online bilişim ürünlerinizi satabileceğiniz alışveriş siteniz hazır hale getirilir. Ürünlerinizi sitenize ekleyerek satışa başlaya bilmektesinizdir.

Xml ürün, muhasebe programı ve ödeme sistemleri entegrasyonu

E-ticaret paketlerinin yazılımı xml ürün entegrasyonunu destekleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Bilişim tedarik firmalarının ürünleri direk olarak sitenize entegre edilebilir. Bu entegre aşamasında ürün özellikleri, görselleri, stok bilgileri, ve diğer bütün özellikleri sitenize aktarılabilmektedir. ETicaret sitelerinde yapılan satışların raporlarının daha sağlıklı alınabilmesi için muhasebe programları ile entegrasyonu sağlanabilmektedir. Aynı zamanda yukarıda bahsedilen ödeme sistemlerin yanı sıra alternatif ödeme yöntemlerinin de entegrasyonu sağlanabilmektedir.

İleri derece güvenlikli altyapı

Geliştirilen e-ticaret yazılımları ile yapılan eticaret sitelerinde son derece ileri teknoloji güvenlik önlemleri kullanılmaktadır. Yazılım güvenilirliğinin yanı sıra ödeme sayfaları ve sunucularda ekstra güvenlik önlemleri de alınmaktadır. Ödeme sayfalarında kişisel bilgilerin korunabilmesi için uluslar arası mecrada kabul görmüş olan SSL şifreleme sistemleri kullanılmaktadır. Turkcell alt yapısını kullanan sunucularda ise Firewall, IPS, IDS ve RAID5 güvenlik ve yedekleme sistemleri kullanılarak saldırı ve tehditlerin önüne geçilmekte, veri kayıpları yaşanmasına izin verilmemektedir.

Referans bilişim siteleri

Neticaret bilişim sektöründe profesyonel yazılım ve tasarımlar geliştirmektedir. E-ticaret paketleri ile hazırlanan bilişim sitelerine hemen üst kısımda bulunan “Referanslar” bağlantısı ile ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki linklerde referans e-ticaret site örnekleri verilmiştir.

http://www.store-k.com/

http://teknolojika.com/

Eticaret bilişim sitesi açmak için ne yapmanız gerekir

0 212 256 60 00’ı arayarak yada hemen alt kısımda bulunan demo talebi gönder butonuna tıklayarak ücretsiz olarak eticaret bilişim sitelerini inceleyebilir ve nasıl bir yönetici paneline sahip olduğunu test ederek kendiniz değişiklikler yapabilirsiniz.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle