Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
İnternette Online Satış Sitesi Kurmak İnternette Online Satış Sitesi Kurmak
e-commerce

Pazarlama ve ticaret ile uğraşan işletmelerin kendilerine sıkça sordukları sorulardan bir tanesi internette online satış sitesi nasıl kurulurdur. Bunun için online satış sitesi kurmanın maliyetini araştırırlar. E-ticaret sektöründe 12 yılın vermiş olduğu tecrübe ile online satış sitesi kurmak için gerekli prosedürleri ve bilmek isteyeceğiniz soruların cevaplarını vereceğiz.

Online satış sitesi kurmak için hukuksal prosedürler nelerdir ?

Online satış sitesi yani en çok bilinen adı ile e ticaret sitesi kurabilmeniz için ilk gerekli şartınız şirket sahibi olmanızdır. İşletmeler için herhangi bir sorun yoktur ancak girişimci olarak internette online satış sitesi kurmak istiyorsanız şirket olarak kendinizi beyan etmeniz gerekir. Şahıs, anonim ya da limited şirketler e-ticaret sitesi kurabilmek için bütün prosedürlere sahiptirler ve sanal mağazaları aracılığı ile satış gerçekleştirebilirler.

Şirket sahibi olmanızın istenmesi internette yapacağınız her satıştan devletin belirlemiş olduğu vergilerin ödenmesinden kaynaklanmaktadır. Şirket olmanın yanı sıra sahip olacağınız e-ticaret sitelerinizde satış sözleşmeniz, üyelik sözleşmeniz, mesafeli satış sözleşmeniz, iade ve iptal koşullarınızın yer alması gerekir. Bu konuya detaylı olarak girmiyoruz çünkü kullanacağınız e-ticaret paketlerinde bu yazıların nasıl oluşturulacağına dair eğitim ve yardım alacaksınız.

Kredi kartı ile ödeme almak isterseniz ne yapmanız gerekir ?

İnternette satış yaparken en çok kullanılan ödeme sistemleri sırası ile kredi kartı ile ödeme, havale ile ödeme, eft ile ödeme, kapıda kargoya alınan ödeme ve mobil ödemedir. Kredi kartı ile tahsilat yapılmasını istiyorsanız sanal pos sahibi olmanız gerekmektedir. Sanal pos alabilmek için ise bankalara şirketiniz ve hazırlanmış olan e-ticaret siteniz ile başvuru yapmanız istenir. Bankalar şirketinizin ve sanal mağazanızın durumuna göre başvurunuzu onaylayabilir ya da red cevabı vererek hangi düzeltmeleri yapmanız gerektiği hakkında sizlere bilgi verebilir.

Bankalardan sanal pos alırken zorluk çekiyorsanız ve sektörünüz bilişim ise Arena Bilgisayar bünyesinde bulunan Paynet’in 7 adet sanal posunu, Arena üyesi olarak satışa sunabilmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede bilişim ürünlerinizi internetten kredi kartı ile satabilirsiniz. Bununla birlikte kredi kartı ile ödeme alabilmek için paypal, ipara, payu gibi belirli kriterleri olan online ödeme sistemlerini de kullanabilirsiniz.

Profesyonel e-ticaret paketleri kullanılarak e-ticaret sitesi açılmalıdır

E-ticaret siteleri özellikle kodlama, güvenlik, tasarım, ödeme sistemlerinin kurulumu, online sipariş kargo takibi, yönetici paneli ve bir e-ticaret sitesinde olması zorunlu olan bütün özelliklere sahip olması gereken sitelerdir. Aksi taktirde yapılan satışlarda sürekli aksaklıklar yaşanabilmektedir. Bu işi profesyonel olarak yapabilmeniz için e-ticaret firmaları tarafından geliştirilmiş olan ve sürekli destek alabileceğiniz aynı zamanda sistemi öğrenebilmeniz için özel eğitimler veren bir firma ile çalışmanız karşılaşacağınız hataları minimuma indirmektedir.

Hem şirketinizin prestiji hem de satışlarda yaşanacak olan artışlar için profesyonel sistemlerin kullanılması en etkili aşamadır. Yukarıda anlatılan özelliklerin yanın da sizlere sunacağı profesyonel çözümler ile birlikte dijital pazarlama hakkında hiçbir bilgi sahibi olmasanız bile ilerlemenizi sağlayacak olan e-ticaret paketlerini kullanmanız bir çok ayrıcalıktan da faydalanmanıza sağlamaktadır.

Neticaret ile internette online satış sitesi kurmak

Neticaret sunmuş sizlere sunacağı özel çözümler ile birlikte profesyonel e-ticaret sitelerinizi anahtar teslim bir şekilde, idealinizdeki tasarım ve yönetim paneli sizlere sunmaktadır. Bu sistemleri daha yakından tanıyabilmek ve ücretsiz deneyebilmek için demo talebinde bulunabilirsiniz. Ya da 0 212 256 60 00 numaralı telefondan bizlere ulaşarak bu sektör hakkında istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle