Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Online Nette Cep telefonu Aksesuar Satışı Online Nette Cep telefonu Aksesuar Satışı
telefon aksesuarları

Türkiye’de cep telefonlarına gösterilen ilgi düzeyinin oranları çok fazlalaştı. Yeni çıkan cep telefonu modelleri ile neredeyse ortalama olarak 6 ayda bir insanlar cep telefonlarını yeniler hale geldi. Onlarca farklı model ve yeni tasarımlar, yapılan kampanyalar, indirimli satışlar bu sektörün ivmesini beklenmedik derece de arttırdı.

Cep telefonlarının yanında ise yeni trend bu telefonlar için kullanılan ekstra aksesuarlar oldu. Telefon kılıfları, koruyucu filmler, şarj edebilen takma aksesuarlar, ara kablolar, şarj edilebilir adaptörlerin satışları milyonlar ile ölçülmeye başlandı. Cep telefonu aksesuarlarına gösterilen bu ilgi işletmeleri ise internette cep telefonu aksesuarı satışı yapabilecekleri e-ticaret sitelerini açmaya yönlendirdi. Cep telefonu aksesuar ve aparat satışı yapan bir işletme iseniz ve henüz ürünlerinizi hem tanıtabileceğiniz hem de internette online satışı yapabileceğiniz bir sanal mağazanız yok ise bu makalenin devamı sizler için.

Online Satış Yapılabilen E-ticaret Sistemleri

Ürünlerinizi müşterilerinize online satışa sunabilmeniz için gerekli olan yazılıma e-ticaret sistemleri adı verilmektedir. Bu sistemler sayesinde mağazanızda satmakta olduğunuz cep telefonu aksesuarlarını aynı zamanda internet sitenizde de satabilirsiniz. İlk olarak ürünlerinizi kategorileştirirsiniz. Örnek olarak; kılıflar, koruyucu filmler, şarj aletleri, kablolar. Ardından modellere göre bir ayrım yapabilirsiniz. Örnek olarak apple aksesuarları, blackberry aksesuarları, HTC-LG-NOKIA-SONY aksesuarları gibi.

Cep Telefonu Aksesuarlarının Siteye Eklenmesi

Daha sonra satmakta olduğunuz bu aksesuarları fotoğrafları ve açıklamaları ile birlikte sanal mağazanıza eklemeye başlarsınız. Fiyatının ne kadar olduğunu, ürünün hangi özelliklere sahip olduğunu cep telefonunu aksesuarlarınızın hangi telefonlar için uygun olduğunu ve aynı zamanda renk seçenekleri ile birlikte sitenize eklemeler yaparsınız. Cep telefonu aksesuarı almak isteyen kullanıcılar, internette yapmış olduğunuz kullanıcı akıcı sağlayabileceğiniz çalışmalar sonucu sitenize giriş yaparlar. Ürün açıklamaları, onlara sunmuş olduğunuz taksit ve ödeme seçenekleri, ürün fiyatlarına göre bir karşılaştırma yaparak ürün satışı için ödeme yap butonuna basarlar. Ödemelerini tamamlarla ve sitenizden ürün alımı gerçekleştirilmiş olur.

Alınan Siparişler ve Yönetim Paneli

E-ticaret siteniz açılırken aynı zamanda sizlere bir de yönetim paneli kurulmaktadır. Bu panel sayesinde internet sitenizde yapmak istediğiniz bütün değişiklikleri yönetebilirsiniz. Örnek olarak yeni tasarımlar oluşturabilir, müşterilerinize toplu ürün tanıtımı mailleri atabilir, ürünleri kategorilere göre ayırabilir ve sitenize ekleyebilir, online kargo takibi yapabilir, kim hangi ödeme sistemini kullanmış görebilir, dilediğiniz ödeme sistemini sitenize tanımlayabilir ve daha bir çok özelliğe bir site üzerinden sahip olabilirsiniz.

Bu Yazılımı Nasıl Kullanabilirsiniz

E-ticaret sitesi açmak için gerekenlere gelince: Neticaret paketlerini kullanarak hiçbir yazılım bilginiz dahi olmasa, hem alacağınız eğitimler sayesinde hem de e-ticaret sisteminin kolay kullanılır ve yönetilir arayüzü ile internette ticaret yapmaya başlayabileceksiniz. Yazılım için, tasarım için, hosting ve alan adı ismi için, ekstra özellikler için ayrı ayrı ücret ödemenize gerek kalmadan tek bir pakette bütün gereksinimlere sahip olacaksınız. Siz idealinizdeki siteyi anlatacaksınız Neticaret bu idealinizi gerçeğe dönüştürecek. Hemen 0 212 256 60 00 numaralı telefonumuzu arayarak ya da demo talebinde bulunarak bu sistemleri inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Unutmayınız. 21. Yüzyıl teknoloji çağıdır. Bu teknoloji çağında artık insanlar interneti hayatlarının bir parçası olarak görmekte ve tüketiciler artık sanal ortamdan alışveriş yapmaya başlamaktadırlar. Bu sektörde ilkler arasında yer alarak sadece mağanıza gelen müşterilere değil aynı zamanda internette bulunan milyonlara da satış yapabilirsiniz. Demo talep formu hemen sayfanın sağ üst kısmındadır.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle