Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Sanal mağazaların yeni trendi instagram hesabı açmak Sanal mağazaların yeni trendi instagram hesabı açmak

instagramInstagram son bir kaç yılda Türkiye’nin yeni trend sosyal paylaşım siteleri arasında yerini almaya başladı. Instagram’ın sunmuş olduğu özellikler ise fotoğraf ve video paylaşımı yaparak bu paylaşımların takip edilmesini sağlamak. Aynı zamanda takip etme, takipçi, paylaşımlara yorum yapma ve beğeni özellikleri de bulunmakta.

Her geçen gün Türkiye’de bulunan kullanıcı sayısının artış gösterdiği Instagram’da hesap açmak ve sanal mağazanız için paylaşımlar yapmak ise önem verilmesi gereken digital pazarlama teknikleri arasında yer almakta. Mart 2013 yılında yapılan istatistiklere göre ise Instagram’ı kullanan aktif kullanıcı sayısı 100 milyonun üzerinden seyretmekte.

Instagramın özellikleri nelerdir

Instagram’ın kullanımı oldukça basittir. Bununla birlikte Google Plus, Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri ile direk olarak entegre edilebilmekte ve yapılan paylaşımlar bu sitelerde de gösterilebilmektedir. Akıllı telefon kullanıyorsdanız ve Instagram’ı destekleyen özellikleri mevcut ise bu sosyal paylaşım sitesini online olarak kullanma şansınız bulunmaktadır.

Instagram’ın sunduğu özellikler arasında “tags” ve “hashtags” yani, # işareti gelmektedir. # işaretinden sonra yazılan herhangi bir kelime aynı link gibi anlaşılır ve bu kelime ile yapılan aratmalarda paylaşılan fotoğraflar ve videolar gösterilmektedir. Merak edilen bir konu ya da kelime ile ilgili bütün fotoğrafları ve aynı zamanda videoları görebilme özelliğiniz bulunmaktadır.

Instagram üyeliği nasıl açılır

Instagram üyeliği açabilmek için cep telefonunuza bu sosyal paylaşım sitesinin uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulama indirildikten sonra üye olmanız istenir. Üye olunduktan sonra dilerseniz Instagram’ı bilgisayarlarınız üzerinden de kullanma şansınız bulunmaktadır. Şu anda Android ve IOS işletim sistenlerini desteklemektedir. Üyelik gerçekleştirildikten sonra istenilen fotoğraf ve video paylaşımları yapılabilmektedir.

Instagram e-ticaret siteleri için neden önemli

Bütün sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibi Instagram’da arama motorları için değer verilen siteler arasındadır. Yani Instagram’da yer almak sizlerin arama motoru optimizasyonunuzu olumlu yönde etkileyecektir. Aynı zamanda e-ticaret ürünlerinizi tanıtma ve pazarlamasını yapma şansınız bulunmaktadır. Ürünleriniz hakkında yapılan paylaşımlar sonucu takip sayınızı arttırabilir ve bu sayede sitenize gelecek trafik akışını arttırabilirsiniz.

Neticaret sosyal medya eğitimleri

Neticaret sosyal medyada daha aktif yer alabilmeniz için ücretsiz olarak sosyal medya eğitimleri vermektedir. Verilen eğitimler sayesinde sosyal medyada daha aktif bir şekilde yer alarak dijital pazarlama sektörüne daha hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Dijital pazarlama ve sosyal medyayı yakından tanıyarak bu siteler aracılığı ile ürünlerinizi daha etkili bir şekilde pazarlayabilirsiniz.

Neticaret sizler için profesyonel sanal mağaza çözümleri sunmaktadır. Ürünlerinizi daha etkili bir şekilde internette satışını gerçekleştirebilmeniz için destek, yazılım, eğitim, tasarım, ve e-ticaret yapabilmeniz için gerekli olan her şeyi bütünleşik çözümler sunarak sizlere sunmaktadır. Neticaret e ticaret paketlerini daha yakından incelemek isterseniz “ücretsiz demo talebi” ‘nde bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Konular

Sosyal medyanın e-ticaret sitelerine etkisi

Etkili bir şekilde e ticaret seo ve sosyal medya kullanımı

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle