Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Güvenli E-ticaret Ne Demektir ? Güvenli E-ticaret Ne Demektir ?

Güvenli e-ticaret hem müşterilerin hem de sanal mağaza sahiplerinin herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmaması için gerekli bütün önlemlerin alındığı elektronik ticarete verilen isimdir. Güvenlik önlemleri alınırken özellikte ödeme sayfaları ve sunucular üzerine yoğunlaşılır. Ödeme sayfalarında müşterilerin kredi kartı ve iletişim bilgilerinin transferi söz konusudur. Sunucular ise bir e-ticaret sitesinde saldırı ve tehditlere karşı tam donanımlı olmalıdır. Bunların yanında yedekleme işlemleri gerçekleştirilmeli ve aynı zamanda yazılımlar sıfır hata ile çalışabilmelidir.

Güvenli E-ticaret’te Ödeme Sayfaları

Güvenli bir e-ticaret sitesinin ödeme sayfaları 128-256 bit SSL şifreleme sistemleri koruma altına alınmalıdır. SSL şifreleme sistemleri internet üzerinde bilgi paylaşımı yapılırken, ilgili verilerin şifrelenerek iletilmesini sağlayan ve uluslar arası geçerliliği olan sistemlerdir. Ağ üzerindeki web uygulamalarında güvenli bir şekilde bilgi aktarımının sağlanabilmesi için kullanılması önemlidir. Özellikle müşterilerin kredi kart, adres, iletişim bilgilerinin korunabilmesi ancak SSL şifreleme sistemleri ile gerçekleşebilmektedir. Bu sistemler verilerin şifrelenerek gönderilmesi sağlamakta ve çözülmesi şu anki teknoloji ile çok büyük yatırımlar yapılsa dahi yüz yılın üzerinde zaman ile gerçekleşebilmektedir.

Güvenli E-ticaret’te Sunucular

Bir e-ticaret sitesinin sunucusu ne kadar güvenli olursa o sitede yaşanan kapanma, veri kayıpları, tehditler, saldırılar da o denli minimum seviyeye indirilmiş olur. Her internet sitesinde olduğu gibi e-ticaret sitelerinin de bir sunucu hizmeti alması gerekmektedir. Kullanılan sunucularda saldırı ve tehditleri önceden tahmin ederek engelleyebilen Firewall, IPS – IDS sistemlerinin ve veri kayıplarının yaşanmaması için kullanılmakta olan yedekleme sistemi RAID5’in kesinlikle var olması gerekir. Bu sebeple sitelerinizin barınacağı sunucular hakkında bilgi sahibi olmanız güvenli bir şekilde e-ticaret yapabilmeniz önemlidir.

Neticaret Güvenli E-ticaret’le Tanışın

Neticaret ödeme sayfalarında ve kullanılan sunucularda son derece ileri teknolojileri kullanmakta ve müşterilerinin kullandığı e-ticaret paketlerini garantilemektedir. Ödeme sayfalarında özel olarak 128bit SSL şifreleme sistemleri kullanılmaktadır. 3D secure sanal pos kurulumu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Müşterilerin ve işletme sahibinin internette herhangi bir sorun ile karşılaşmaması için yazılımlar uzun yılların vermiş olduğu tecrübeler ile birlikte uzman ekipler tarafından hazırlanmış ve defalarca test edilerek sunulmuştur.

Neticaret e-ticaret siteleri, Eçözüm’e ait olan 29 farklı sunucuda çalışmaktadır. Sunucular dünya devi Turkcell’in altyapısını kullanan Tellcom’da barındırılmaktadır. Alınan Raid5 yedekleme, firewall ve ips-ids güvenlik önlemleri ile işletme sahiplerinin internette güvenli bir şekilde e-ticaret yapması sağlanmaktadır.

Güvenliği misyonu olarak belirleyen Eçözüm, Neticaret e-ticaret paketlerini kullanan müşterilerinin herhangi bir mağduriyet ile karşı karşıya kalmaması için gerekli bütün güvenlik önlemlerini almıştır. Aynı zamanda müşteri güvenliği de ön plana alınarak maddi ve hukuksal işlemlere mağruz kalmanın önüne geçilmiştir. Sizlerde güvenli e-ticaret sistemlerini online test etmek isterseniz ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.  

E-ticarette Kullanılması Gereken Güvenlik Önlemleri

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle