Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticarette Google Sitemap Analytics Entegrasyonunun Önemi E-ticarette Google Sitemap Analytics Entegrasyonunun Önemi
google sitemap

İnternette kurulan her sitenin bir haritası ve aynı zamanda siteye gelen kullanıcıları ölçen bir sayacı olmalıdır. Site haritası arama motorlarında bulunabilirliği arttırmanın yanı sıra sitenizin tam olarak ne anlam ifade ettiğini onlara anlatan bir eklentidir. Bu sebepler e-ticaret sitenize google sitemap kurulması sitenize gelen kullanıcı sayısını gözle görülür bir şekilde arttıracaktır.

Google sitemap nasıl kurulur

Google sitemap kurabilmek için dilerseniz kendi özel yazılımınızı kullanabilir, dilerseniz de manuel olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sitemap nedir ve google sitemap nasıl kurulur detaylı bilgi almak istiyorsanız, bu konu hakkında uzmanlarımız tarafından yazılmış olan “E-ticaret Sitelerinde Sitemap Nasıl Kurulur - Site Haritası Nedir ” konu başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Bu makale içerisinde manuel bir şekilde sitemap nasıl kurulur anlatılmaktadır.

Google sitemapten sonra en çok ihtiyaç olan konu google analytics’dir. Google analytics sitenize gelen kullanıcı sayılarını gösteren, hangi kullanıcının hangi sayfada ne kadar süre vakit geçirdiğini belirtebilen, kullanıcıların hangi aratmaları yaparak sitenize giriş yaptığınızı gösterebilen sayaçtır. Google tarafından özel bir eklenti olarak ücretsiz bir şekilde site sahiplerine sunulmuş ve şu anda milyonların kullandığı bir eklentidir.

Google analytics kullanmak neden önemlidir

Google analytics bir çok e-ticaret site sahibi tarafından kullanılmamaktadır. Genel olarak bilinmekte ancak kurulumu ya da analizleri açısından detaylı bilgi sahibi olunamamaktadır. Google tarafından geliştirilmiş olan önemli bir sayaç eklentisidir. Bu önemi daha yakından anlayabilmek için “E-ticaret Sitelerinde Google Analytics Kullanmanın Önemi ” isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Otomatik google sitemap

Neticaret paketleri ile birlikte google sitamap modülü sitenizin Google kaydını otomatik bir şekilde yapmakta ve aynı zamanda bütün ürün bilgilerini içeren site haritanızı oluşturmaktadır. Oluşturulan otomatik sitemap sayesinde e-ticaret sitenizi ziyaret eden google botları daha hızlı bir şekilde sitenizi indexlemektedir.

Google analytics entegrasyonu

Web sayfaları için özel olarak hazırlanmış olan ve analitik çözümleme paketi olan Google Analytics entegrasyonu, Neticaret eticaret sistemlerini kullandığınız taktirde sitenize otomatik olarak entegre edilebilmektedir.

Google aramalarında daha üstün performans gösterebilmeniz için hazırlanmış olan e-ticaret yazılımları ile sitenize gelen kullanıcı sayısını arttırabilir ve buna paralel bir şekilde siteden yapılan alışveriş oranlarınızda da değişimler yaşayabilirsiniz. Özel seo eklentileri ile birlikte akıllı linkleme yapabilen e-ticaret sitelerini inceleyebilmek için ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle