Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Google rehber nedir, e-ticaret siteleri için ne işe yarar ? Google rehber nedir, e-ticaret siteleri için ne işe yarar ?

google rehberTürkiye’de en çok kullanılan arama motoru Google. Herhangi bir internet sitesine ya da bilgiye ulaşmak isteyen internet kullanıcılarının ilk adreslerinden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. İnsanlar girmek istedikleri siteleri direk olarak Google’da aratma yaparak buluyor. Bu sebeple her web sitesi için olduğu gibi e-ticaret siteleri için de en önemli trafik kaynaklarından bir tanesi. Etkili arama motoru optimizasyon çalışması yapılarak sitenize gelen kullanıcı trafiğini de arttırabiliyorsunuz. Google arama motorunun en önemli özelliği ise bu siteden gelen kullanıcıların alışveriş yapma oranları yani geri dönüşüm oranlarının fazla olması.

İnsanlar Google’u sadece aratma yapmak ya da herhangi bir siteye ulaşmak için kullanmıyorlar. Bir işletmenin adresi veya ürünleri hakkında yapılan yorumları öğrenmek için de Google’u tercih ediyorlar. İnternete bağlanabilen cep telefonlarının teknolojinin gelişmesi ile hızlı bir artış göstermesi bu aratmalara paralel olarak bir artışın gözlenmesine sebep oluyor.

Bu duruma dikkat çeken Goggle ise geliştirmiş olduğu rehber özelliği sayesinde işletmelerin adres kayıtlarını oluşturmalarına izin veriyor. Herhangi bir işletme kaydını oluşturduğunda rehberde yapılan ya da direk olarak arama motoru anasayfasında yapılan aratmalarda ilgili işletmenin adres ve iletişim bilgileri çıkabiliyor. Onaylı bir şekilde yapılan bu işlem sayesinde Google bu işletmeleri kendi dizininde ön plana çıkartabiliyor.  

Google rehber nedir ?

Google rehber, Google’un başta işletmeler olmak üzere adres kayıtlarının oluşturulabildiği bir eklentisidir. İşletmeler Google rehber özelliğini kullanarak telefon numaralarını, adres bilgilerini, internet sitelerini, çalışma saatlerini ve işletmelerine ait olan görselleri direk olarak bu kanala ekleyebilmektedir. Ayrıca işletmeler mağazaları hakkında detaylı bilgileri de bu alana ekleme şansına sahip olmaktadırlar.

Google rehberin e-ticaret siteleri için önemi nedir ?

Ürün satışı gerçekleştirmekte olduğunuz bir internet siteniz varsa bu internet sitenizi ve ürün satmakta olduğunuz mağaza ile ilgili detaylı bilgileri Google rehbere ekleyebilirsiniz. Bu sayede size ulaşmak isteyen kullanıcılarınıza en doğru bilgileri verebilirsiniz. Aynı zamanda Google’un Google rehbere eklenen siteleri yapılan aratmalarda ön plana çıkarması sayesinde e-ticaret sitenize daha fazla kullanıcı girişinin olmasını sağlayabilirsiniz. Örnek olarak İstanbul’da bilişim ürünlerini satıyorsanız ve sitenizi bu şekilde Google rehbere eklediyseniz, bu bölgede arama yapan kullanıcıların sitenize daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Google rehbere nasıl kayıt olunur ?

Google rehber kaydı yapabilmek için bir gmail adresinizin olması gerekmektedir. Gmail adresi aldıktan sonra Google Rehber adresine giriş yaparak sizlerde işletmenizi bu alana ekleyebilirsiniz. Kaydınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde oluşturduktan sonra onay için sizlerden bir kod istenecektir. Eskiden bu kod direk olarak cep telefonu ile alınabilmekteydi ve ara ara hala almanıza izin vermektedir. Ancak genel olarak ilgili onay kodu adresinize gönderilmektedir. Bu sebeple işletme adresinizi eksiksiz bir şekilde doldurmanızda fayda vardır. Sizler onay kodu gelmeden önce işletmeniz ile ilgili sizden istenecek olan bilgileri doldurmaya başlaya bilirsiniz. Google rehber kodunuzun gelmesi biraz zaman alabilmektedir. Onay kodunuz geldiğinde bilgilerinizde Google rehbere giriş yaparak yerinizi onaylatabilir ve artık sizde bu alanda bir kaydınızı oluşturmuş olabilirsiniz.

Neticaret profesyonel e-ticaret paketleri ile tanışmak ister misiniz ?

Neticaret Google başta olmak üzere bütün arama motorlarında üstün performans sağlayabilmeniz için ileri teknoloji e-ticaret paketleri geliştirmektedir. Bu paketler sayesinde sizlerde işletmenizde bulunan ürünleri internette güvenli ve hızlı bir şekilde satışa sunabilirsiniz. Neticaret profesyonel e-ticaret paketlerini ücretsiz bir şekilde incelemek için DEMO TALEBİ göndermeniz yeterlidir. E-ticaret uzmanlarımız sizlerle iletişime geçerek işletmenize en uygun çalışma hakkında bilgiler verecek ve sistemi ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle