Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Google plus + sayfası açmak ne kadar faydalı Google plus + sayfası açmak ne kadar faydalı

google plusGoogle Plus (Google +) Dünya’nın en büyük arama motoru olan Google tarafından açılmış olan bir sosyal paylaşım sitesidir. G+ olarak kısaltılabilmektedir. 20 Eylül 2011 yılından itibaren 18 yaş üzeri bütün herkesin kullanımına açılmıştır. Google plus ile birlikte profil oluşturulabildiği gibi, istenilen bir sitenin ya da kuruluşun sayfası da oluşturulabilmektedir.

Her site için olduğu gibi e-ticaret siteleri içinde Google Plus sayfasının kurulması ve aynı zamanda sürekli paylaşımlar yapılması sitenizin Google arama motorunda daha sağlıklı bir şekilde bulunabilirliğini artıyor. Google plus aracılığı ile yapacağınız paylaşımlar, paylaşımlar sonucu alacağınız +1 ve takipçiler arama motoru Google dizininde daha üst sıralarda yer alabilmeniz için etkili çalışmalar arasında yer almaktadır.

Google plus sayfası açmak ne kadar faydalı

Sosyal paylaşım sitesi olan Google Plus’da e-ticaret siteniz adına açacağınız sayfa üzerinden, ürünleriniz hakkında yapacağınız paylaşımlar, haberler, bilgiler ve bu paylaşımların takiplerinin artması sitenizin arama motoru optimizasyonuna katkıda bulunacak algoritmalar arasında yer almaktadır. Özellikle müşterilerinize yönelik olarak yapılacak ve tamamen bilgilendirme amaçlı olan, aynı zamanda hastag (Örnek: #iphone5 , #ceptelefonu) içeren paylaşımlarınız sayesinde sitenizin SEO performansını arttırma şansınız bulunmaktadır.

Google plus sayfası nasıl açılır

Google + sayfası açabilmeniz için ilk gerekli şart bir gmail hesabı almaktır. Gmail google tarafından geliştirilmiş olan bir mail sistemidir. Gmail.com giriş yaparak sağ üst kısımda bulunan “Hesap Oluştur” alanına tıklayarak, sizden istenen bilgileri doldurduğunuz taktirde gmail hesabı alabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken şey ise https://plus.google.com/?hl=tr‎ sayfasına giriş yaparak sizden istenenleri takip etmek ve profiliniz için ilk google plus sayfasını açmaktır.

google +

Google plus hesabınız açıldıktan sonra sol menüde bulunan “Anasayfa” butonuna tıklayınız ve ardından “Sayfalar” sekmesine giriş yapınız. “Sayfa oluşturun” butonuna tıkladıktan sonra yerel işletme, ürün veya marka, şirket, kuruluş veya kurum, sanat, eğlence, veya spor, ve diğerleri alanı gelecektir. Bunların arasından size en uygun olanını seçiniz. E-ticaret sitesi sahibi olduğunuz için şirket, kuruluş veya kurum alanı size en uygun olanı olacaktır. Şirketiniz ile ilgili bir kategori alanı seçmeniz ve ardından sonraki butonuna basmanız gerekir. Bu işlemleri de tamamladıktan sonra şirketinizin adını ve adresini yazmanız ardından “Devam Et” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu noktadan sonra Google + sayfanız açılmış olur. Artık tek yapmanız gereken şey sayfanızı kendinize göre düzenlemektir.

Yapılan paylaşımlar ve Google Plus + siteye bağlama

Google plus sayfanızı açtıktan sonra yapmanız gereken en önemli adım ise bu sayfayı sitenize bağlamaktır. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ise https://support.google.com/plus/answer/1713826?hl=tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle