Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Hedef E-ticaret Paketleri ile Satışların Katlanması Olmalı Hedef E-ticaret Paketleri ile Satışların Katlanması Olmalı

Girişimci iseniz ya da internette satış yapmak istiyorsanız hedef e-ticaret paketleri olmalıdır. Çünkü e-ticaret paketleri, internette pazarlama yapabilmeniz için gerekli olan bütün yazılım, hosting, alan adı ve tasarım araçlarını bir araya toplayan sistemlerdir.

İlk olarak 1990’lı yıllarda çıkan elektronik ticaret (e-ticaret) internet kullanıcı sayısının artması ile birlikte her geçen seneye göre daha fazla ticaret hacmine sahip olan bir sektördür. Bu sektörde yer alan işletmeler ya da girişimciler, satmak istedikleri ürünlerin tanıtımını ve aynı zamanda satışını internetten gerçekleştirebilmektedirler.

hedef tahtası

Hedef e-ticaret olmalı

Sizlerde işletme sahibi iseniz ya da tedarik edeceğiniz ürünleri internette satışa sunmak istiyorsanız hedefiniz eticaret sistemlerini daha yakından tanımak olmalıdır. Hangi e-ticaret yazılımının kullanılması gerektiği, e-ticarette alınması gereken güvenlik önlemlerinin neler olduğu, kullanılmakta olan ödeme sistemleri hakkında detaylı bilgileri ve bu sektörde başarıya ulaşmanızı sağlayacak olan sosyal medya, seo, reklam, dijital pazarlama konularını çok yakından takip etmeniz gerekir. Neticaret geliştirmiş olduğu e-ticaret portalı sayfası ile bütün bu konuları bir araya getirmekte ve elektronik ticaret giriş yapmadan önce işletmeleri ve girişimcileri bilgilendirmektedir.

E-TİCARETTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

Dikkat edilmesi gereken konular alt başlıklar ve kısa açıklamalar halinde özet geçilerek aşağıda verilmiştir. Konular ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilmeniz için başlıklarına tıklamanız yeterli olacaktır.

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Olmalı

E-ticaret siteleri açıldıktan sonra en etkili kullanıcılar arama motorlarından gelmektedirler. Çünkü onlar direk potansiyel müşterilerdir. Yani almak istedikleri ürünü bu mecrada aratmışlar ve alıcı olarak sitelere göz atmaktadırlar. Arama motorlarından gelen kullanıcıların sayısında en önemli rolü SEO yani arama motoru optimizasyonu belirlemektedir. SEO çalışmaları özel uzmanlar ile birlikte çalışılarak ya da profesyonel eğitimler alarak arama motorlarının istekleri doğrultusunda gerçekleştirilmelidir.

E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

E-ticaret sitesi kurabilmeniz ve internette online satış yapmaya başlayabilmeniz için ilk gerekli şart şirket sahibi olmanızdır. Kredi kartı ile ödeme almak istiyorsanız bankalara sanal pos başvurusunda bulunmanız ve aynı zamanda e-ticaret site bilgileriniz ile birlikte şirket bilgileriniz bankaya iletmeniz gerekmektedir.  Aynı zamanda güvenli e-ticaret yazılımların kullanılması büyük önem taşımaktadır. Sitelerinizde müşterilerinizin haklarını savunacak olan sözleşme ve koşulların eklenmesi gerekmektedir.

Ürün Satışlarını Arttırabilmek İçin Yapılan Çalışmalar

E-ticaret siteleri açıldıktan sonra hemen ürün satılmaya başlanmaz. Sitenizin tanıtımını yapmanız gerekmektedir. Gerek ücretli gerekse ücretsiz çalışmalar ile siteler internet kullanıcılarına tanıtılır. Tanıtım için en çok kullanılan mecralar; arama motorları, sosyal medya, mail marketing, blog siteleri, forumlar, haber siteleri ve sektörel yakınlığı olan sitelerdir.

E-ticaret Sitesi Açmadan Önem Verilmesi Gereken Konular

E-ticaret sitesi açmadan önce alınacak olan alan adı, çalışılacak olan tedarikçi firma, kullanacaığınız yazılımın güvenlliği-devamlılığı ve daha bir çok konuda ön inceleme yapmanız ve e-ticaret sitelerinin demo taleplerini incelemeniz gerekir. Sizlerin gereksinimini karşılayan ve daha fazlasını veren, ihtiyaçlar doğrultusunda tasarımlarınızı kendinizin geliştirebileceği paketler tercih edilmelidir.

E-ticaret portalı

Hedefi e-ticaret olanlar için bu sektörün daha yakından inceleyebilmeleri için Neticaret tarafından e-ticaret portalı yayınlanmaktadır. 200’ü üzerinde makalesi ile Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret portalı olan bu sayfada sizlerde merak ettiğiniz bütün konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bununla birlikte Neticaret e-ticaret paketlerini ücretsiz olarak denemek isterseniz; ücretsiz demo talebi formuna sağ üste bulunan butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle