Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Fiziksel Mağazalara Göre E-ticaret Sitelerinin Avantajları Fiziksel Mağazalara Göre E-ticaret Sitelerinin Avantajları
ayakkabı alışverişi

Aktif olarak çalışan yerel bir mağazaya sahip iseniz ve bu mağaza üzerinden ürün satışı gerçekleştiriyorsanız aynı zamanda sanal bir mağaza açarak da satışlarınıza katkıda bulunabilirsiniz. Ticaret bilginizi internette uygulayarak dijital pazarlama sektöründe umduğunuzun çok daha üzerinde potansiyel müşteriye ulaşarak satış hacminizde ideallerinize ulaşabilirsiniz.

Her geçen sürede teknolojide yeni değişimler yaşanıyor. Yeni model bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar geliştiriliyor. Türkiye’de bulunan evlerde kullanılan internet hacim oranı hız ve hızla artıyor. İnsanlar teknolojiye, haberlere, yeniliklere, alacakları ürünleri internet üzerinden ulaşmaya başlıyor. İstatistiklere göre sanal mağazalardan alınan ürün sayıları artık yerel mağazalardan alınanlara göre daha fazla sayıda oluyor. Şu anda teknolojiye ayak uydurmanın tam zamanıdır. E-ticaret sitesi kurarak sadece bulunulan bölgeye değil internette bulunan ve potansiyel müşteri olan bütün kullanıcılara da ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

E-ticaret siteleri birçok yönü ile fiziksel mağazalardan avantajlıdır. Özellikle ayrılan bütçe yerel mağazalara göre az, yapılan satışlarda doğru stratejik uygulamalar ile daha fazladır. Bugün e-ticarete yatırım yapan işletme ve firmaların neden bu sektöre yöneldiği ve e-ticaretin fiziksel mağazalara göre hangi avantajlara sahip olduğundan bahsedeceğiz.

Daha fazla potansiyel müşteri

Yerel mağazanızda sadece bulunduğunuz bölgeye hitap etme imkanınız bulunmaktadır. Mağazanız nerede ise ve bulunduğu yerin nüfusu ne kadar ise ancak o kadar potansiyel müşteriniz vardır. Sadece onlara hitap edebilir ve mağazanıza gelen tüketicilere satış yapabilirsiniz. Ancak sanal mağazalarda tüm Türkiye hatta tüm dünyaya hitap etme olanağınız vardır. Yapacağınız stratejik tanıtım çalışmaları ile milyonlara ulaşmanız an meselesidir.

Düşük maliyet ve bütçe

Yerel bir mağaza açılmadan önce ciddi bir bütçeye ihtiyaç vardır. Aynı zamanda yerel mağazaların aylık olarak kira, fatura, eleman ve bunlar gibi birçok gideri mevcuttur. Ancak e-ticaret sitelerinde sadece ilk seferde düşük bir bütçenin ayrılması yeterli olacaktır. Aylık olarak herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Her şey sanal ortamda gelişmektedir.

Sınırsız ürün seçeneği

Mağazanız ne kadar büyük olursa olsun yerleştirebileceğiniz ürün sayısı kısıtlıdır. Ya eski ürünlerinizden vazgeçmeniz gerekmekte ya da yeni ürünlerinize kısıtlı bir alan ayırmanız gerekmektedir. Ancak e-ticaret sitelerinde bu durum tamamen farklıdır. Dilediğiniz sayıda ürün satışı yapabilir, dilediğiniz sayıda kategori oluşturabilirsiniz. Sınırsız sayıda satışa sunulan ürün sayesinde bir çok tercihe hitap edebilirsiniz.

Ürün çeşitliliğinin cezbi

Genel olarak bir ürün satın alacak olan kişi ürün çeşitliliğin fazla olduğu mağazaları tercih etmektedir. Farklı ürünlerin olması alınmak istenen şeye daha kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlamaktadır. İnsanlar çeşitlilik ister. Çeşitli ürünler satın almak isterler. Ancak bu çeşitliliği yeteri miktarda fiziksel mağazanızda oluşturamazsınız. Bir önceki konu başlığında anlattığımız gibi e-ticaret sitelerinde arttırabilmektesinizdir.

Günün her saati satış

İnsanlar genel olarak saat 09.00 – 18.00 saatleri arasında fiziksel mağazalardan alışveriş yapmaktadırlar. Bu saat mevsimlere ve bölgeye göre birkaç saat oynayabilmektedir. Ancak e-ticaret sitelerinden gün 24 saati haftanın 7 günü satış gerçekleştirilebilir. Gece çok geç bir saatte ya da sabahın erken saatlerinde e-ticaret siteniz üzerinden ürün satabilirsiniz.

Teknolojiye ayak uydurmalısınız

Bir çok işletme fiziksel mağazasını sanal ortama taşımış durumda. Onlar sadece mağazalarına gelen kullanıcılara değil aynı zamanda e-ticaret sitelerini ziyaret edenlere de satış yapmaktadırlar. Bu durum genel olarak kış aylarında artış göstermektedir. İnternette bulunan ve teknolojiyi yakından takip ederek ürün satın alan müşterilerinize sizlerde hitap etmek istiyorsanız profesyonel Neticaret e-ticaret paketlerini kullanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi; Yeni Başlayanlara için E-ticaret Sitesi Kurmak

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle