Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Tek Ürün Eticaret Yazılımı Fırsat Sitelerine Uygulanırsa Tek Ürün Eticaret Yazılımı Fırsat Sitelerine Uygulanırsa

Bugünkü makalemizde tek ürün eticaret sitelerine fırsat sistemleri uygulandığında nasıl bir tablo ortaya çıkacağını inceleyelim. Daha önceki yazılarımızda tek ürün eticaret ve fırsat sitelerinin nasıl yapıldığını ve ne gibi özelliklere sahip olduklarından bahsetmiştik. Bu makalede ise iki sistemin birleştirildiği taktirde ne gibi bir yazılım paketi ortaya çıkacak görelim. İlk olarak tek ürün eticaret ve fırsat sistemlerini anlatalım.

TEK ÜRÜN ETİCARET

tek ürün ticareti

Tek ürün eticaret nedir

Tek ürün eticaret internette popüler olarak düşündüğünüz bir ürününüzü satışa sunmanızı sağlayan e-ticaret sitelerdir. Uzmanlar tarafından kodlanan yazılım ve grafikerlerin görsel zekası birleştirilerek oluşturulan bu sitelerde bir adet ürün satışa sunulmaktadır. Ön plana öıkartılan bu ürünün bütün özellikleri, stok sayısı, farklı açıdan çekilmiş fotoğrafları, videoları ve daha bir çok özelliği siteye eklenmektedir.

Yönetici paneli özellikleri

Sadece tek bir ürün satışa sunulur. E-ticaret sitelerinde olduğu gibi kredi kartı, havale-eft, kargoya kapıda ödeme gibi bütün ödeme sistemlerinin entegrasyonları sağlanabilir. Müşteri ile iletişime geçilebilecek online destek sistemi mevcuttur. Bir e-ticaret sitesinin olmazsa olmazları online sipariş ve kargo takibi özellikleri yönetici panelinde mevcuttur. Bu panelden siteye olunan üyeliklerin kontrolü sağlanabilir ve ve onlara ürünler hakkında toplu mail atılarak tanıtımlar yapılması sağlanabilir.

E-ticaret paket içeriği

Domain, hosting, ssl şifreleme ve güvenlik sistemlerinin tamamı e-ticaret paketinin içerisinde mevcuttur. Bu paketi alacak olan firma, şahıs ya da kurumun sadece satacağı ürün hakkında görsel, içerik ve videoları sitesine eklemesi yeterlidir. Yüzlere tema arasından herhangi bir tanesi seçilebilir ya da geliştirilebilir olma özelliği kullanılarak bir grafiker sayesinde isteğe özel tasarımlar oluşturulabilir. Tek ürün eticaret sitelerinin diğer ayrıcalıklarını öğrenebilmek için hemen üst kısımda bulunan menüden ürünlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

FIRSAT SİSTEMLERİ

fırsat sistemi

Fırsat sistemi nedir

Fırsat sistemi satmak istediğiniz ürünlerin sitesinde; indirim kuponları (çekleri), kampanya sistemi, davet et puan kazan modülü, facebook ile bağlan özelliği ve geri sayım sayacı oluşturabilmenizi sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler kullanılarak yoğunluk verilmek istenen ürün çok rahat bir şekilde ön plana çıkartılabilmekte ve buna paralel olarak satışlarında artışlar gözlenebilmektedir.

İndirim çekleri

İndirim çeki müşterileriniz için özel indirimler sunabileceğiniz, rakamlardan oluşan ve siteniz içerisinde kullanılabilecek olan bir ayrıcalıktır. Örnek olarak çok sayıda ürün satın alan ya da uzun süredir size üye olarak sitenizi takip eden müşterilerinize tanıyabileceğiniz bir özelliktir. Sitenize giriş yapan kullanıcılar, indirim kuponlarını ödeme sayfalarında belirtilen yerlere girerek alacakları üründe sizin vermiş olduğunuz kadar indirim kazanabilmektedirler.

Geri sayım (sayaç)

Geri sayım yani sayaç özelliği ile hızlı bir şekilde satmak istediğiniz ürünü ön plana çıkartabilirsiniz. Bunu yaparken oluşturacağınız bir kampanyayı kullanırsınız. Örnek olarak 1059 TL olan bir telefonu 24 saatlik bir süre için 999 TL yapabilir ve müşterilerinizin bu süreç içerisinde 999 TL’ye o cep telefonunu almasını sağlayabilirsiniz. Sadece saatlik değil dakikalık, günlük ve haftalık sayaçlarda belirleyebilirsiniz.

Facebook ile bağlanma

Facebook ile bağlanma özelliğini siteye gelen kullanıcılara açtığınız taktirde, o an Facebook paylaşım sitesinde olan kullanıcıların anında üye olmalarını ya da Facebook sosyal paylaşım sitesinde online olmayanların sadece mailleri ve şifreleri ile sitenize üye olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede bu sistem ile birlikte kurulmakta olan Facebook Store’unuz (facebook dükkanı) üzerinden de onlara tanıtım ve satış yapma olanağı sağlayabilirsiniz.

Davet edince kazandırma

Daha çok kullanıcıya ulaşabilmek için kullanılmakta olan davet et puan ya da TL kazan özelliğini aktif edebilirsiniz. Bu sayede sitenize üye olan kullanıcıların tanıdığı eş, dost, akrabalarının da sitenize giriş yaparak ürün satın almasını sağlayabilirsiniz. Her davet için davet eden kullanıcıya belirli puan veya TL ödemesi yaparak onların daha çok sitede kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Neticaret fırsat sistemleri ile tek ürün eticareti tek bir paket içerisinde kullanabilmeniz için profesyonel bir yazılım paketi geliştirdi. Bu paketi kullanarak hem tek ürün eticaret (isterseniz çoklu ürün satışına çevirebilirsiniz) hem de fırsat sitenize sahip olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için demo talebinde bulunabilir ya da iletişim adreslerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle