Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
Eticaret Yazılımları Eticaret Yazılımları

Yeni Nesil Eticaret Yazılımları ile Güvenli Alışveriş


Eticaret internet üzerinden satış ve alım yapılmasını sağlayan bir yazılım sistemidir. Diğer adı ise elektronik ticaret olarak geçmektedir. Eticaret 1990’lı yıllarda ortaya çıkmış ve kredi kartları ile online alışveriş yapılmasını sağlamıştır.

 

Teknolojinin gelişmesi ile paralel olarak eticaret yazılımları daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü eticaret yazılımları sayesinde üretici tarafından piyasaya sürülen malların tanıtımı ve satışı çok kolay bir şekilde yapılmakta, tüketiciler tarafından ödeme işlemleri ise sadece birkaç dakika almaktadır.

 

Eticaret yazılımları sayesinde üreticiler ya da firmalar Türkiye ve Dünya üzerindeki bir çok kitleye internet üzerinden ulaşabilmektedirler. Eticaret yazılımlarının kullanımı 3 aşama ile anlatılabilir. Üretici firmasını ve ürünlerini tanıtabilmek için bir e-ticaret sitesi kurar. TANITIM: E-ticaret sitesi sayesinde reklam vererek ya da arama motorları sayesinde hitap edeceği tüketicilerine ulaşır. SİPAİŞ ve SATIŞ: Tüketici almak istediği ürün için eticaret yazılımlarının kullanıldığı e-ticaret sitesine giriş yapar. Almak istediği ürünü kategoriler sayesinde bulur. Ürünü beğenir, ödemesini kredi kartı ile ya da havale ile yapar. Siparişini tamamlamış olur. TESLİMAT: İstenilen ürün kargo veya kurye ile tüketiciye teslim edilir.

 

Eticaret yazılımlarının mantığı üretici ve tüketiciyi internet ortamında buluşturmaktır. Bunun sebebi ise son yıllarda kredi kartı kullanımının oldukça fazla artması ve insanların internet üzerinden alışverişe yönelmesidir. İnsanlar internetten üzerinden kredi kartları ile alışveriş yaparlar ki bu sayede ürünü alacakları yere gitmelerine gerek kalmaz. Ürün istedikleri zamanda adreslerine teslim edilir. Aynı zamanda üretici firma da, firmanın bayilerinin bulunduğu yerlerde tüketicinin ürün alması için beklemez. Daha fazla kitleye hitap eder. Reklam kampanyaları sayesinde ürünü alacak olan tüketicileri kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

 

Eticaret yazılımları e-ticaret sitesi kurmak ve bunu yanına alabilmek için yapılması gerekenlere gelince; öncelikle eticaret yapabileceğiniz bir siteye sahip olmanız gerekmektedir. Size ait olan bir alan adı ve bu alan adının barındırılabileceği bir sunucu. Daha sonra şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Sanal pos alabilmek için banka başvurusu yapmalı ve sanal posunuzu sitenize entegre etmeniz gerekir. Eğer sanal pos almakta zorlanıyor iseniz sizlere sanal pos sağlayan ödeme sistemlerini kullanabilirsiniz. Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra sahip olacağınız e-ticaret sitesini yönetmeniz gerekmektedir. Ürün ekleme, sipariş bilgilerine bakabilme, ödeme seçeneklerini belirleme gibi yönetimin tamamen sizde olacağı bir yönetici paneline sahip olmanız gerekir. Eğer daha önce e-ticaret hakkında hiçbir bilginiz yok ise eticaret yazılımı alacağınız firmadan arama motoru optimizasyonu (seo), reklam, yönetim paneli eğitimleri almanız gerekir. Bütün bu işlemler tamamlandığı taktirde kendi e-ticaret sitesine sahip olabilir ve internetten kredi kartı ile online ürün satışında bulunabilirsiniz.