Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret Sitesi Açmak İstiyorum Ancak Prosedürleri Bilmiyorum E-ticaret Sitesi Açmak İstiyorum Ancak Prosedürleri Bilmiyorum
bilgisayar eticaret

E-ticaret, bir site açılarak o sitede, sahip olunan ürünlerin online pazarlamasının yapılabilmesini sağlayan sistemlere verilen isimdir. E-ticaret yapabilmek için ilk olarak bir alan adı almak, ardından bir sunucuda bu alan adının barındırmak ve son olarak da bu sitede e-ticaret paketlerini kullanmak gerekir. Ama önce e-ticaret sitesi açmak için hangi prosedürlere uymanız gerekir ondan bahsedelim.

Şirket Olmadan E-ticaret Yapamazsınız

İnternette yasal bir şekilde ürün satışı gerçekleştirmek istiyorsanız şirket olmanız gerekir. Kendi şahıs şirketiniz ya da diğer büyüklükteki şirketler elektronik ticaret yapabilirler. Şirket olma koşulunun sebebi internette satılan ürünlerin gerekli vergilerinin ödenmesi ve kredi kartı ile ödeme alabilmek içindir.

Sanal Pos Almak

Bu koşul eğer internette kredi kartı kullanan müşterilere de ulaşmak istiyorsanız şarttır. Sanal pos almadan sadece havale ya da kargoya kapıda yapılan ödemelerle de internette satış yapabilirsiniz. Ancak e-ticaret pazarının büyük bir kısmını oluşturan kredi kartı ile alışveriş yapan müşterilerinize ürün satamazsınız.

Sanal pos alabilmek için ilk gerekli şart ise şirket olmanızdır. Ardından bankadan bir ticaret hesabı açaraks başvuru yapmanız gerekmektedir. Bankanın doldurmanızı istediği evraklarla birlikte gerekli prosedürleri yerine getirdiğiniz taktirde sanal pos başvurusu yapabilir ve onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Sanal pos nasıl alınır detayları ile öğrenmek istiyorsanız, hazırlamış olduğumuz Sanal Pos Nasıl Alınır konulu makalemizi okuyabilirsiniz.

E-ticaret Paketlerini Kullanmak

E-ticaret sitesi açmak istiyorsanız bu sistemlerin bütün özelliklerini kapsayan bir eticaret paketini kullanmanız gerekmektedir. Eticaret paketleri bir e-ticaret sitesinde olması gereken her türlü özelliği ve aynı zamanda her türlü modüle sahip olan sistemlerdir. Sipariş kontrolü, online sipariş, kargo takibi, ürün ekleme, sanal pos kurulumu, toplu mail gönderme, arama motoru optimizasyonu, seo ve sem eğitimleri ve daha bir çok konu ile birlikte sizlere elektronik ticaretin nasıl yapılması gerektiğini gösteren ve aynı zamanda öğreten paketlerdir. İşletmenize ya da firmanız en uygun olan e ticaret paketini seçebilmek için: e-ticaret paketleri.

Eticaret Sitelerinde Olması Gerekli lan Evraklar

Hem sanal pos alabilmek için hem de internette istenilen kriterlere uygun bir şekilde satış yapabilmek için bazı sözleşme ve evrakların sanal mağazanızda bulunması gerekmektedir. Sırası ile üyelik sözleşmesi, satış sözleşmesi ve gizlilik sözleşmeleri ile birlikte mesafeli satış sözleşmelerinin mutlaka e-ticaret sitelerinde belirli alanlarda olması gerekmektedir. E-ticaret paketi satın aldığınızda bu sözleşmelerin tamamı prosedürlere uygun bir şekilde sitenize yüklenmektedir.

Yukarıda anlatılan bütün konular hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olmak ve aynı zamanda bütün prosedürlere uygun olarak bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız Neticaret uzman eticaret yazılımlarını inceleyebilirsiniz. Bu yazılımları inceleyebilmek için demo talebinde bulunabilirsiniz: eticaret demo talebi. Bu konulara ek olarak daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız tıklayınız >> e ticaret sitesi kurmak.

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle