Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
E-ticaret online ayakkabı satış sitesi E-ticaret online ayakkabı satış sitesi

İnternette eticaret ayakkabı satış sitesi kurmak Neticaret e-ticaret paketleri ile oldukça kolay. Fiziksel mağazanızda müşterilerinize sattığını spor ayakkabı, günlük ayakkabı, kundura, bayan-çocuk-erkek ayakkabılarını sahip olacağınız sanal mağazanız üzerinden de satma imkanınız bulunmaktadır. İnternete girebiliyor olmanız kendi e-ticaret (online satış sistemi) siteniz üzerinden satış yapmanıza yeterli olmaktadır.

Konu sonunda kendi sanal mağazanızı nasıl kurabileceğinize dair detaylı bilgilendirme yapılacaktır ancak önce ayakkabı sektöründe bulunan işletmelerin bu sektöre girmeleri sonucu neler kazanabileceklerinden bahsedelim.

Neden Ayakkabı Satış Sitesi Açılmalı

Şu anda mevcut durumda bulunan mağazanız üzerinden sadece çevrenizde ve yaşadığınız bölgedeki tüketicilere hizmet verebilmektesinizdir. Potansiyel müşteri kitleniz oldukça azdır. Halbuki internette açacağınız online satış mağazanız üzerinden Türkiye’nin 7 bölgesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 37 milyondan fazla internet kullanıcısına sizlerde tanıtımlarınızı, reklamlarınızı ve stratejik çalışmalarınızı yaparak siteniz üzerinden alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Her insan belirli periyotlarda ayakkabı almaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve internetin kullanılmaya başlaması sebebi ile bu alımlar internet üzerinden gerçekleşmektedir. Zamanı kısıtlı olanlar, daha fazla çeşitlilik arayanlar ya da mağaza mağaza dolaşmak istemeyen tüketici sayısı oldukça fazladır. Bu sebeple bazen çaylarını yudumlarken, bazen tv izlerken bazen de internette gezinirken görülen reklamlar ve kampanyalar aracılığı ile internetten alışveriş yapmaktadırlar. Ayakkabı ihtiyaç olan, belirli zamanlarda yenilenmesi gereken ve aynı zamanda sürekli değişik modellere bürünebilen bir alanda olduğu için internette aranma oranları da oldukça fazladır.

Peki E-ticaret Ayakkabı Sitesi Nasıl Açılır ?

Neticaret e-ticaret paketlerini kullanarak online ayakkabı satışı yapacağınız siteniz bir iş günü içerisinde açılmaktadır. Verilen kısa bir eğitimin ardından (birkaç saat) profesyonel bir şekilde sanal mağazanız üzerinden satış yapmaya başlayabilmektesinizdir. Tedarikçi firmalarınızdan aldığınız ürünleri toplu bir şekilde sitenize bütün özellikleri ile ekleyebilir ya da mağazanızda bulunan ürünleri fotoğrafları, stok bilgileri, özellikleri ve fiyatları ile birlikte kendiniz sitenize ekleyebilirsiniz. Kolay ve rahat kullanıma sahip olan yönetici paneliniz sayesinde e-ticaret ayakkabı satış siteniz üzerinden bütün değişiklikleri yapabilmektesinizdir. Ürünlerinizi daha hızlı ve verimli bir şekilde nasıl satabileceğiniz ve hangi tanıtım, reklam çalışmalarını yapmanız gerektiğine dair Neticaret e-ticaret uzmanları tarafından hazırlanan özel kurslara katılabilmektesinizdir.

Sistem Nasıl İşlemektedir ?

Sayfanın sonunda ücretsiz demo talebi göndereceğiniz butonun bulunması ve sistemi bu butona tıkladıktan sonra doldurduğunuz bilgiler sayesinde daha detaylı inceleyebileceğinizden dolayı kısaca bir özet geçelim.

Sattığınız ayakkabıları yönetim paneliniz sayesinde sitenize eklersiniz. Bütün ürünler ya da ürünlerinizin bir kısmı eklendikten sonra sitenize arama motorlarında (google, yandex, yahoo, bing) aratma yapan tüketiciler gelmeye başlar. Onların sayısını arttırabilmek için reklam ve tanıtımlarda satın alınabilmektedir. Sitenize gelen tüketiciler beğendikleri ve almak istedikleri ayakkabının altında bulunan satın al butonuna tıklarlar ve ürünü sepetlerine eklerler. Sizin sunacağınız ödeme sistemlerinden herhangi bir tanesini seçerek (kredi kartı, havale, eft, paypal, payu, ipara, kargoya kapıda ödeme vs. ) birini seçerek ödemelerini tamamlar ve siparişlerini verirler. O anda yönetim panelinize ve mail adresinize siparişin bilgileri bir bildirim olarak düşer. Online sipariş kontrol alanınız sayesinde müşterinizle iletişime geçer ve ürünü satın alınmış olan adrese kargo hizmetlerini kullanarak gönderirsiniz.

Neden Neticaret E-ticaret Paketleri ?

Neticaret 2001 yılından itibaren e-ticaret sektöründe on binlerce firmaya hizmet vermiş ve Türkiye’nin E-Ticaret Sağlayıcısı olarak bilinen bir yazılım paketidir. Bütün sistemler bu paket içerisinde hazır halde işletmelere sunulur. İnternette ticaret yapılabilmesi için gerekli bütün prosedürler paket içerisinde mevcuttur. Sadece ticaret yapılabilmesi için değil aynı zamanda daha etkili satış tekniklerinin geliştirilmesi için deen doğru destek ve eğitimler verilmektedir. Türkiye’nin 7 bölgesinden binlerce işletme bu sistemi kullanarak yüz binlerce ürününü internette satışa sunmaktadır. Sistemin uluslar arası güvenlik önlemlerini kullanması en çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesidir.

E-ticaret Online Ayakkabı Satış Sistemini Nasıl İnceleyebilirim

Aşağıda bulunan ücretsiz demo talebi butonuna tıklayarak Neticaret e-ticaret sistemlerinin nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenebileceğiniz demo sayfalarının sizlere gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda 0 212 256 6000 numaralı telefonu arayarak direk olarak e-ticaret uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle