Neticaret'in üreticisi Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. Visa Avrupa ‘ya kayıtlı tescilli temsilcidir.
2014 yılında en çok okunan e-ticaret yazıları 2014 yılında en çok okunan e-ticaret yazıları

2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da e-ticaret sitelerine verilen önem hızlı bir şekilde artıyor. Bu artış Neticaret e-ticaret portalında yayınlanmakta olan makalelerin okunma sayısını da etkiliyor. 2014 yılında e-ticaret uzmanlarımız tarafından yazılmış olan ve en çok okunan elektronik ticaret makalelerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bu yazımızda 2014 Ocak ayında yayınlanmış ve sırası ile en çok okunan makaleler özetleri ile birlikte paylaşılacaktır. Makalelerin aslına ulaşabilmek için konu başlıklarına tıklayabilirsiniz.

e-ticaret makaleleri

Kaliteli e-ticaret siteleri listesi

İnternette e-ticaret sitesi açarken en çok dikkat edilmesi gereken konu sitenizin kalitesidir. Firmanızı ya da işletmenizi internette temsil edecek olan sanal mağazanızın kaliteli bir görünüme ve aynı zamanda güvenlikli bir alt yapıya sahip olması önemlidir. Elektronik ticaret siteniz hem tasarım açısından müşterilere hitap etmeli hem de alt yapısı ile onların tereddütsüz bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlayabilmelidir.

E-ticaret sitelerinde alan adı seçerken nelere dikkat etmeli

Bütün sitelerde olduğu gibi e-ticaret sitelerinde de alan adı seçerken bazı stratejilerin uygulanması gerekir. Bu stratejilerin başında insanların aklında kalıcı olan alan adlarının seçilmesi bulunmaktadır. Kısa ve öz olmak markalaşma yönüne atabileceğiniz ilk adımlardan bir tanesidir. Bununla birlikte arama motorlarına yönelik alan adlarının seçilimi de yapılabilir.  Bununla birlikte seçilen alan adı uzantısı da büyük bir önem taşımaktadır.

E-ticaret sitem Google ve Yandex aramalarında çıkmıyor

Birçok e-ticaret site sahibinin şikayetçi olduğu konu sitelerinin arama motorlarında yer almamasıdır. Başta Google ve Yandex olmak üzere bütün arama motorları e-ticaret sitelerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Çünkü bu sitelerden gelen kullanıcılar direk olarak almak istediği ürünü aratanlardır. Dönüşüm oranları oldukça fazladır. Bu sebeple sitelerin arama motorlarına tanıtılması gerekir. Sadece tanıtımla kalınmamalı aynı zamanda sitemap oluşturulmalı (Neticaret sitelerinde otomatik olarak yapılır) ve webmaster araçlarına kayıt olunarak yeni eklenen ürünlerin Google dizinine gönderilmesi gerekir.

Sadece bir gün içerisinde kurumsal e-ticaret sitesi sahibi olabilirsiniz

Elektronik ticaret sitesi açmak isteyenler için Neticaret profesyonel yazılım ve tasarım ekibi ile birlkikte sadece bir iş günü içerisinde e-ticaret sitenizin kurulumunu yapabilmektedir. Sizlerin sadece işletmenize en uygun olan Neticaret e-ticaret paketini seçmeniz yeterli olmaktadır. Online satış yapabileceğiniz, sipariş kontrolüne ve diğer bir çok özelliğe sahip olan parametreleri ile birlikte özel yönetici paneli üzerinden sitenizi yönetebileceğiniz e-ticaret sisteminize aynı gün içerisinde sahip olabilmektesinizdir. Online ödeme sistemlerinin sorunsuz bir şekilde kurulabildiği, güvenli ödeme sayfaları ve sunucu alt yapısına sahip olan, geliştirilebilir tasarım ve bütünleşik çözümleri ile birlikte profesyonel bir sanal mağaza sahibi olabilirsiniz.

Bu makalemizde Ocak ayında en çok okunan yazılarımızı sizlerle paylaştık. Sizlerde e-ticaret portalını takip ederek sahip olduğunuz elektronik ticaret sitelerinizde iyileştirmeler yapabilir ve e-ticaret kavramını daha yakından inceleme şansı bularak satışlarınızda nasıl artışlar yaşayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Neticaret Türkiye’nin e-ticaret sağlayıcısı binlerce firmayı internetle buluşturuyor ve özgün tasarımları, güvenlikli altyapısı ve geliştirilebilir sistemleri ile birlikte müşterilerine bütünleşik çözümler sunuyor. Sizlerde Neticaret ailesine katılmak isterseniz 0 212 256 60 00’ı arayabilirsiniz. E-ticaret paketlerini yakından incelemek ve test ettikjten sonra karar vermek isterseniz online ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz.

demo

Paylaş

Facebookta Paylaş Tweetle